Dnes se otevřel obchvat Strakonic. Vedení města o něho usilovalo několik desítek let. Obchvat spojuje silnici 1/4 Praha – Strážný a 1/22 Vodňany – Domažlice. Pražané za týden ve volbách vyberou nové zastupitele a starosty městských částí, zvolí i vedení magistrátu a nového primátora. Pražané mají nejvyšší průměrné platy, ale taky nejdražší bydlení nebo nejvyšší míru kriminality.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Policejní důstojník, který vloni v září v Plzni zasáhl v civilu se zbraní v ruce proti řidiči, nespáchal trestný čin

Dnes o tom rozhodl plzeňský městský soud. Jednání bývalého zástupce šéfa krajské zásahové jednotky může být ale posuzováno jako kázeňský přestupek. O něm by rozhodoval ředitel krajské policie.

Otevření obchovatu Strakonic

Vedení města o něj usilovalo několik desítek let. Obchvat spojuje hlavní tah vedoucí na Prahu a Strážný se silnicí první třídy, která vede do Vodňan nebo v opačném směru na Domažlice.

Příprava na stavbu obchvatu ČB

Na obchvat čekají i České Budějovice. Ke krajské metropoli se už před rokem přiblížila dálnice D3, která má město obejít z východní strany. Odvede tak transitní dopravu z širšího centra města. Pokračování výstavby má začít v nejbližších měsících. Obyvatel

Provoz na dálnici D1 komplikovaly celé odpoledne kolony

Živý vstup redaktora Radovana Daňka z D1.

Státní svátek a zavřené obchody

Obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních budou zítra, v den státního svátku, uzavřené. Nařizuje jim to zákon. Zákaz prodeje se ale vztahuje jen na vybrané dny a řada obchodů má udělené výjimky.

Převoz relikvií sv. Václava

Oslavy Dne české státnosti začínají na některých místech už dnes, v předvečer státního svátku. Jejich centrum je tradičně ve Staré Boleslavi, kde byl zavražděn sv. Václav, patron české země.

Komunální volby - Praha

8 dní do voleb. Pražané vyberou nejen nové zastupitele a starosty všech 57 městských částí, ale svými hlasy zvolí i vedení magistrátu a primátora. V hlavním městě České republiky žije skoro milion 300 tisíc lidí.

Komunální volby - Praha

V hlavním městě vládla koalice ANO a ČSSD spolu s Trojkoalicí složenou ze Zelených, Starostů a křesťanských demokratů. V programovém prohlášení rady politici před čtyřmi lety slíbili Pražanům řadu změn.

Komunální volby - Praha

Komentář redaktorky Evy Šelepové.

Komunální volby - Praha

Co se v Praze nepovedlo?

Komunální volby - Praha

Komentář redaktorky Evy Šelepové.

Pozvánka na předvolební debatu

V pořadí šestou předvolební debatu - a to právě s kandidáty na post pražského primátora - vysílá ji ve čtvrtek. Moderoval ji Jakub Železný.

Nejstarší svého druhu na světě

To je pardubická Zlatá přilba – závod motocyklů na ploché dráze. Odstartuje v neděli.

Zlatý klenot pro vítěze

Milan Špinka vyhrál zlatou 25. Zlatou přilbu před 45 lety. V neděli se pojede už 70. ročník.

Pocta lidickým mužům

Téměř sto růží ode dneška připomíná v Památníku Lidice tragickou smrt tamních mužů v roce 1942. Založením Záhonu republiky se památník připojil k oslavám stého výročí vzniku Československa.

Lokomotiva české firmy míří do světa

Nová česká lokomotiva dobývá Evropu. Její výrobce podepsal kontrakt na dodávku středně těžkých dieslových strojů italským státním drahám. A zájem mají i jinde na západě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD