Experti začnou odebírat vzorky z komunikace na mostě v Legií v Praze, což omezí provoz. Na základě výsledků se rozhodne o podobě rekonstrukce mostu. V jednom z lomů u Plané nad Lužnicí končí těžba písku. Student soběslavského gymnázia pracuje na projektu, podle něhož by lom měl zčásti zůstat v původním stavu. Stahují se do něj totiž chráněné druhy rostlin a živočichů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Život se základnou letectva

Před sedmačtyřiceti lety přistála u Zvolena letadla 1. Československého stíhacího pluku. Měla podpořit Slovenské národní povstání a byla vůbec první zahraniční jednotkou, která na konci války na území Československa vstoupila. Proto připadá na 17. září De

Jak se žije u základny vrtulníkového letectva

O vztazích mezi posádkou 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti a lidmi žijícími v okolí plukovník Miroslav Svoboda.

Den československého letectva

17. září Den československého letectva. V Žatci si ho soukromě připomínají hlavně bývalí piloti stíhacích letounů, co sloužili na již neexistujícím tamním vojenském letišti. V místech, kde stálo, je dnes průmyslová zóna.

Desetikilometrovou rychlostí musí projíždět vlaky v části železniční trati mezi Českou Lípou a Novým Borem.

Může za to nestabilní násep na výjezdu z České Lípy. V případě, že se svah bude dál pohybovat, hrozí úplné zastavení provozu.

Centrální příjem v Ústí nad Orlicí má odpůrce

Začíná výstavba centrálního příjmu nemocnice v Ústí nad Orlicí. Stavba za 300 milionů korun má v krajském zdravotnictví nejvyšší prioritu, místní jsou ale proti. Obávají se zvýšeného hluku, odstínění svých domů i narušení jejich statiky.

Výzkum v pískovně

V pískovně u Plané nad Lužnicí se těžba chýlí ke konci. Je ale důvod, aby se ani pak nerekultivovala, nebo aspoň její části ne - stahují se do ní totiž chráněné druhy živočichů a rostlin.

Omezený průjezd na mostu Legií

Od dnešního večera skoro měsíc bude částečně omezený provoz na mostě legií v Praze: Experti tam začnou odebírat vzorky z povrchu komunikace a na základě jejich rozboru se pak rozhodne o podobě rekonstrukce, popř. o stavbě úplně nového mostu.

Zahrádkové osady v Praze

Zahrádkářské kolonie jsou součástí všech větších měst, a to nejen v Česku ale i v dalších zemích Evropy. V Praze jich je podle odhadů víc než dvě stě. Zahrádkáři se o jejich budoucnost ale obávají. Za pět let bude totiž hlavní město mít nový územní plán.

Lezci umyli protestní vzkaz na Milencích

Nápis křídou, který se před třemi týdny objevil na skalním útvaru známém jako Milenci v Adršpašsko-teplických skalách a který odsuzoval sovětskou okupaci z roku 1968, už je pryč.

Náměstí ve Velkém Meziříčí se v nejbližší době opravovat nezačne

Město musí řešit další spory o to, zda byl vůbec regulérní výběr architekta. Antimonopolní úřad totiž všechny veřejné zakázky spojené s opravou náměstí zrušil s tím, že soutěž nebyla zahájena v souladu se zákonem.

Opraví historické třeboňské seníky

Třeboňské seníky na Mokrých Lukách jsou turistickou atrakcí. Ojedinělou kulturní památku tvoří soubor roubených staveb. Některé zchátralé seníky darovali městu. Dvanáct se podařilo opravit a zachránit pro další generace. Třináctý teď čeká na obnovu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD