Vltavská vodní cesta je stále zavřená. Důvodem je sucho, klesla totiž předepsaná hladina pro splouvání. Limituje to domácí rekreaci. Povodí Vltavy v roce 2019 chystá dva projekty, které by tuto situaci měly řešit. Od září platí nařízení, které reguluje nejnižší počet dětí ve školních družinách. Pro malé školy platí mírnější pravidla. Družinu můžou otevřít už pro pět žáků.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Začíná nový ročník TEHL

Dlouhá příprava hráčů na novou sezonu a stejně dlouhé očekávání ze strany fanoušků - to teď končí. Začíná 26. ročník Extraligy ledního hokeje.

Města podporují extraligový hokej

Kluby významně podporují krajská města, do vrcholového hokeje investují miliony korun.

Informace k začátku nové sezony

Po roční odmlce se mezi nejlepší kluby Česka vrací Energie Karlovy Vary.

Co dál s Vltavskou cestou

Vltavská vodní cesta je stále zavřená. Důvodem je sucho, klesla totiž hladina předepsaná pro splouvání. A to limituje i majitele lodí a rekreanty.

Vedení Nymburku vybralo novou podobu lávky přes Labe

Vedení Nymburka vybralo, jak bude vypadat nová lávka přes Labe. Tu dosavadní nechalo v srpnu zbourat, protože byla podle statiků v havarijním stavu. Měla stejnou konstrukci, jako lávka, která se zřítila v pražské Tróji.

Rodině se po tragickém požáru vrátil táta

Pětičlenná rodina z Táborska přišla v lednu při požáru hájenky o střechu nad hlavou a taky o ročního syna, který na následky rozsáhlých popálenin zemřel.

Kvůli absenci programátora v Mostě jezdí dvojnásobně dráž

V systému dopravního podniku Mostu a Litvínova se vyskytla chyba, na kterou doplácí cestující. A to doslova. Na svou elektronickou kartu si zakoupí jednopásmovou přestupní jízdenku, ta se ale eviduje jako nepřestupní.

Omezení na D1 o víkendu zpomalí dopravu

Ředitelství silnic a dálnic zprovozní během následujícího víkendu dva modernizované úseky dálnice D1 - konkrétně Hořice – Koberovice a Velké Meziříčí – Lhotka. Na D1 - v části Vysočiny - zůstane doprava omezena už jen mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Letošní mimořádně suchý rok úrodu jablek neohrozil

Ovoce je sice o něco drobnější, jablek je ale na stromech tolik, že je drobní pěstitelé ani nestačí sklízet. Velká část ovoce končí v moštovnách.

Rozvoj stádlecké školy

Od září platí nařízení, které reguluje nejnižší počet dětí ve školních družinách. Pro malé školy platí mírnější pravidla. Družinu můžou otevřít už pro pět žáků.

Autobusová krize na Ústecku

Dopravní společnost Ústeckého kraje zažehnala největší autobusovou krizi. Od zítřka začne zajišťovat spoje na Děčínsku a Ústecku, které doteď obsluhovala společnost TD Bus.

Oprava Velkého náměstí v Hradci Králové

Technické služby Hradce Králové začaly s opravami nejhorších povrchů historického Velkého náměstí. Lidem se po nich špatně chodí, řidiči riskují poškození aut. Jde ale o provizorní řešení.

Záchrana ryb

Ze středočeských řekách přibylo dvacet dva tisíc lipanů. Populaci této pstruhovité ryby zachraňují rybáři. Dnes je do řek vysazovali už potřetí.

Kostry z 30leté války v Táboře

Archeologové v Táboře zkoumají tři kostry z období třicetileté války. Narazili na ně majitelé domu v historickém centru, když stavbu rekonstruovali. Těla ležela v mělkém provizorním hrobě.

Divadlo rozmanitopstí v Mostě začalo hrát pro teenagery

Vtáhnout teenagery do děje, přiblížit jim divadelní scénu a naučit je chodit do divadla – i to jsou cíle nové hry Bez keců a bez autorit. Vznikla v Divadle rozmanitostí v Mostě. To tak chce začít hrát, stejně jako divadla jinde v Evropě, pro diváka 13+.

Města a bazény

Rok a půl čekaly jihočeské Volary na opravený bazén. Prachatice se do přestavby teprve pustily. Vysloužilý krytý bazén zmodernizují za 200 milionů korun. Radnice si, ale na rekonstrukci musela půjčit. Další jihočeská města mají s plaveckými areály velké p

Volary otevřely bazén, problémy mají další města

Rok a půl čekaly jihočeské Volary na opravený bazén. Prachatice se do přestavby teprve pustily. Vysloužilý krytý bazén zmodernizují za 200 milionů korun. Radnice si, ale na rekonstrukci musela půjčit. Další jihočeská města mají s plaveckými areály velké p

Víc než polovina dětí ve věku od 9 do 12 let je aktivní na sociálních sítích

Děje se tak i přes to, že registrace je možná až od třinácti let. Ukázaly to poslední průzkumy odborníků na internetovou bezpečnost. Do základních škol proto přijíždí vzdělávací projekt nazvaný Buď safe online. Dnes měl zastávku v Novém Městě na Moravě.

Úsekové měření rychlosti - brzda pro řidiče

Úsekové měření rychlosti je pro jihočeská města přínosem a problémem zároveň. Příkladem je město Trhové Sviny na Českobudějovicku. Rychlé řidiče radary přibrzdily, město ale muselo na vyřizování agendy přijmout nové úředníky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD