Po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem se jezdí znovu bez omezení. Po dvou letech se tady otevřel šestikilometrový úsek. Uzavření plavební komory Kořensko na jihočeské Vltavě komplikuje turistický ruch v oblasti. Podnikatelé na březích hlásí finanční ztráty.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Požár v Poldi Kladno

V areálu bývalých hutí Poldi v Kladně hasiči před chvílí dohasili požár černé skládky. Po poledni na ní vzplály pneumatiky, načež byl vyhlášený 3.stupeň poplachu, protože hrozilo, že se může vznítit i 22 vagonů plných uhlí.

Pět hodin hasiči likvidovali požár na vrcholu Ještědského hřebenu.

Hořet začal hodinu před polednem les nedaleko hotelu Ještěd. Lanovka na vrchol nejezdila, uzavřená byla kvůli zásahu hasičů i silnice.

Hořelo i v areálu s odpady v Kutné Hoře

Tam hořelo už od včerejška, na místě zasahovaly stovky hasičů i za pomoci vrtulníku a uhasit oheň se tam podařilo až dnes dopoledne.

Ústavní stížnost klientů H-Systému

Bývalí klienti H-systemu, kteří se mají do 10 dnů vystěhovat ze svých domů v Horoměřicích u Prahy, dnes podali už předem avizovanou stížnost k Ústavnímu soudu.

České dříví do Číny

Státní podnik hledá odbytiště pro přebytek dřeva v Asii.

Host k tématu vývozu dřeva do zahraničí

Z Jihlavy hovořil s moderátorem Tomáš Pospíšil – pověřený řízením státního podniku Lesy ČR.

Porosty 11 let po Kyrilu

Od mimořádně ničivého orkánu Kyrill uplynulo 11 let. Lesy následně napadené a zničené kůrovcem se na Šumavě postupně obnovují. Přístup k nim přesto pořád rozděluje příznivce a odpůrce kácení na dva tábory.

Host k tématu zničených lesů

Z Jihlavy hovořil s moderátorem Tomáš Pospíšil – pověřený řízením státního podniku Lesy ČR.

Po dvou letech se jezdí na nově opravené D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem

Stavbu stihli stavbaři v termínu, stála 590 milionů korun.

Uzavření plavební komory Kořensko

Uzavření plavební komory Kořensko na jihočeské Vltavě komplikuje turistický ruch v oblasti. Podnikatelé na březích hlásí finanční ztráty. Změnit plány musejí i turisté, kteří si půjčili lodě a chtěli splout celý úsek od Českých Budějovic až na nádrž Orlík

Zákaz vjezdu kol do centra Prahy

O zákazu vjezdu cyklistů do centra metropole - jednal starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký se zástupci sdružení Auto*mat: To uspělo u Městského soudu s požadavkem na zrušení tohoto zákazu. Více informací o jednání mezi starostou Prahy 1 a zástup

Odposlechnuto v Praze - příspěvky z facebooku vychází knižně

Odposlechnuto v Praze - nová kniha, která nabízí to nejlepší ze stejnojmenné facebookové skupiny. Ta funguje téměř deset let a shromažďuje zážitky víc než stovky tisíc jejích členů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD