S novým rokem končí v Plzni zubařská pohotovost nonstop. Ve všedních dnech i o víkendech bude jen v daných hodinách, protože chybí lékaři. Nově vzniklým obcím ve vojenských prostorech skončilo dvouleté období, kdy dostávaly dvojnásobek rozpočtu. Doupovské Hradiště tak přijde o 2 miliony, Bražec o milion a půl.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vojenské obce bez výhod

Nově vzniklým obcím ve vojenských prostorech skončilo dvouleté období, kdy od státu dostávaly do rozpočtu dvojnásobek peněz z rozpočtového určení daní. Většině z nich bude chybět. Jde o milionové částky.

Grafika

Kromě Doupovského Hradiště a Bražce vznikly na začátku ledna 2016 i další čtyři obce. Ze zmenšeného vojenského prostoru Boletice vznikla Polná na Šumavě, z újezdu Libavá pak Město Libavá, Kozlov a Luboměř pod Strážnou.

V Plzni končí nepřetržitá zubní pohotovost

Důvodem je nedostatek lékařů. Vedení polikliniky navíc tvrdí, že minimálně dvě třetiny pacientů pohotovost zneužívaly. Když nechtěli čekat u svého zubaře nebo žádného neměli. Pohotovost bez omezení funguje už jen v Praze, Olomouci a v Ostravě.

Nejvyšší soud zrušil zprošťující rozsudek v kauze bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomy

V roce 2010 podepsal dodatek ke smlouvě týkající se nákupu počítačového vybavení a zařízení a to bez schválení radou města. Za zneužití pravomoci mu českobudějovický krajský soud původně vyměřil pět let vězení.

Česká obchodní inspekce se zaměřuje na povánoční slevy

V Plzni dnes její pracovníci vyjeli do obchodního domu na Rokycanské třídě, kde zkontrolovali prodejnu s obuví a taky jednu s dámským, pánským a dětským oblečením.

Lyžařský areál na Ještědu začíná psát novou histori

Město ho dnes symbolicky předalo slovenské společnosti Tatry Moutains Resorts, která bude areál dlouhodobě provozovat. Liberec se společností uzavřel smlouvu na deset let.

Nejsou koledníci

Na Pardubicku vyjdou zítra poprvé do ulic tříkráloví koledníci. Se zapečetěnými kasičkami budou tentokrát vybírat peníze na odlehčovací služby pro rodiny pečující o seniory a handicapované.

Aplikace silničářů pro řidiče

Silniřáči v Královéhradeckém kraji zveřejňují na internetu aktuální údaje o stavu údržby silnic.

Liberecký kraj zasáhlo silné sněžení

Během dne připadlo místy až 15 centimetrů mokrého sněhu. Ten pak komplikoval dopravu na silnicích a hlavních tazích.

Talentové zkoušky

Na 139 středních školách v Česku začaly v tomto týdnu talentové přijímací zkoušky. Podstupují je zájemci o umělecké obory, kteří se chtějí věnovat třeba hudbě nebo výtvarnému umění, ale taky uchazeči o studium na sportovních gymnáziích.

V Novém Městě na Moravě se rozpadají lyžařské skokanské můstky

Kvůli shnilým dřevěným prvkům jsou mimo provoz a musejí je opravit. Místní sportovní klub teď na rekonstrukci hledá peníze, zatím sehnal dotaci jen na menší můstek.

Koncert Jihočeské filharmonie

Zpěvačka a houslistka Iva Bittová se večer představí za doprovodu Jihočeské filharmonie na koncertě v Českých Budějovicích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD