Na Středočeském krajském úřadě se soustřeďují volební lístky z kraje, jež byly odevzdány v parlamentních volbách. Kvůli přepočtu budou odeslány do Brna na Nejvyšší správní soud. Ostře sledovaný tendr na stavbu nemocnice v Náchodě za půldruhé miliardy spěje do finále. Obálky s nabídkami firem se budou otevírat v Brně.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Přepočet volebních hlasů

Neobvyklou logistickou operaci dnes zorganizoval středočeský krajský úřad: Shromáždil hlasovací lístky z nedávných sněmovních voleb celkem z 625-ti obcí a předal je Nejvyššímu Správnímu soudu.

Živý vstup Barbory Měchurové

Barboro, všechny hlasovací lístky z poloviny Středočeského kraje už do Brna ke kontrole dorazily?

Začíná sklizeň vánočních stromků

V Česku se pěstují na víc než 650 hektarech. Lidé jich každý rok koupí odhadem milion, největší zájem je o kavkazskou jedli. I když v posledních třech letech pěstitele trápí sucho a mráz, zdražovat zřejmě nebudou.

Tendr na nemocnici v Náchodě

Podařilo se otevřít nabídky firem. Na čtvrtý pokus.

Zavřená silnice i první sníh

Silnice kolem přehrady Souš v Jizerských horách se hodinu po půlnoci preventivně uzavře - kvůli očekávanému sněžení: Nejde ale o sjízdnost silnice.

Pro jízdu vlakem a městkou hromadnou dopravou v Plzni už stačí jen jedna karta

Městské dopravní podniky a České dráhy chtěly zjednodušit cestování hlavně návštěvníkům Plzně. Ti většinou nevlastní tzv. Plzeňskou kartu. V tramvaji nebo trolejbuse jim teď stačí drážní In Karta.

Živý vstup Terezy Řezníčkové

Končí rekonstrukce Nuselského mostu v Praze.

Město Frýdlant nutně potřebuje sehnat pediatra

Nahradit má dětskou lékařku, která odchází do důchodu. Pro mladé lékaře nejsou okrajové části republiky atraktivní. Hrozí, že od ledna bude v osmi tisícovém městě ordinovat pouze jediný pediatr.

Na jihu končí výlovy

Jsou v plném proudu, trvat budou ještě asi dva týdny.

Rada hlavního města Prahy schválila rozpočet pro příští rok

Počítá v něm s výdaji, které převyšují 70 miliard korun. Nejvíc peněz půjde tradičně na dopravu a školství.

Kraj Vysočina hodlá ze své silniční sítě vyřadit 362 km silnic

Argumentuje nutnými úsporami a tvrdí, že se chce zbavit hlavně slepých silnic nebo úseků, které se dají paralelně objet. V obcích, kterých se vyřazování silnic týká, se s tím ale nechtějí smířit.

Přeplněné plavecké bazény

Povinná výuka plavání ve školách, rostoucí počet plaveckých klubů a k tomu stále větší zájem veřejnosti. Výsledek je, že třeba bazén v krajském Hradci Králové je beznadějně přeplněný.

Srdce, plíce i kostra zblízka prostřednictvím virtuálních modelů

Tak se učí na Gymnáziu Evolution v Praze na Jižním Městě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD