V Dubu na Českolipsku začala obnova unikátní sušárny chmele. Historie této památky sahá až do roku 1877 a náklady na rekonstrukci přesáhnou 21 milionů korun. Ochránci přírody mapují pomocí dronů invazivní druhy rostlin. Ze snímků tvoří 3D mapy, jež se využívají při likvidaci plevelných rostlin.

Obsah dílu

WiFi v metru

V 6-ti stanicích pražského metra se cestující ode dneška můžou připojit na WiFi: Pilotní projekt bezdrátového připojení k internetu v metru stál hlavní město 10 milionů korun. Jenže mezi řadou expertů má kritiky - podle nich jde o řešení zbytečné, nemá lo

Host ve studiu: Daniel Dočekal

O zavádění internetového připojení na veřejných místech.

Wifi v MHD v Plzni a Českých Budějovicích

O bezdrátovém připojení k internetu ve svých autobusech uvažuje i Dopravní podnik Českých Budějovic. Zatím je ve fázi počítání nákladů; a zjišťuje reakce cestujících. A třeba v Plzni taky nejsou o mnoho dál - i když jakousi "první vlaštovku" už tam mají.

Vysoké Mýto začalo se sanací vrtů

Vysoké Mýto začalo s likvidací prvních starých průzkumných vrtů, které ohrožují kvalitní pitnou vodu. Nad bohatými zásobárnami Vysokomýtské synklinály jich jsou stovky, po celé republice pak tisíce.

Hraniční přechod z Nového Města pod Smrkem do Polska zůstává uzavřený.

Rekonstruovaná silnice směrem k hranicím je od dneška už sice průjezdná, opravy ale ještě čekají na komunikaci na polské straně.

Dům na odstřel

Třicet let hyzdí střed Hradce Králové budova bývalé KOR. Nahradí ji čtyřhvězdičkový hotel.

Liberecký kraj dnes ukázal, jak bude vypadat dolní centrum Liberce.

Vedení Libereckého kraje chce ještě v tomto funkčním období změnit vzhled dolního centra Liberce, právě v okolí Krajského úřadu:

Slunečno a teploty okolo dvaceti stupňů – Česko má za sebou další den babího léta.

Podle předpovědi meteorologů ale takové počasí už dlouho nevydrží a lidé se proto snažili využít pěkného dne naplno.

Drony bojují proti bolševníku

Jeden pilotuje, druhý naviguje. Tímto způsobem monitorují ochránci přírody plevelný bolševník již několik měsíců. Doposud ho mapovali pouze ze země.

Demonstrace proti kácení

V Jindřichově Hradci byl dnes odpoledne protestní happening: Jeho účastníkům vadí kácení stromů v Husových sadech, které je součástí jejich revitalizace.

Dražší parkování v Plzni

V Plzni zdražilo parkování - a to nejen v centru města, ale ve všech placených zónách: Magistrát tak chce docílit toho, aby řidiči v ulicích centra a jeho přilehlém okolí nestáli dlouhou dobu a aby auta odstavovali v parkovacích domech.

Novinka na Hluboké

Zámek Hluboká dnes slavnostně představil novou prohlídkovou trasu. Už od zítřka se návštěvníci vůbec poprvé v historii podívají do místností, které sloužily jako hostinské pokoje pro příbuzné a návštěvy knížecího rodu Schwarzenbergů.

Turnovské muzeum získalo unikátní sbírku drahokamů.

Broušené kameny za jeden milion korun koupilo od soukromého sběratele. Hodnota celé kolekce, která nemá v Česku obdoby, je ale daleko vyšší.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD