Silničáři v Královéhradeckém kraji budou o nadcházející zimě sypat a prohrnovat některé silnice, které dříve neudržovali. Jde např. o silnici v Orlických horách z Říček směrem na hřebeny. Katolická církev žádá vydání oltářního obrazu Petra Brandla z městské kaple ve Smiřicích. O kauze má rozhodnout soud, město je zásadně proti.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Po Staroměstském náměstí třeba Karlův most nebo Náplavka

Praha vybírá místa, kde by měly být další betonové zátarasy. Mají chránit před případným teroristickým útokem.

Živý vstup Dušana Vrbeckého

Na dálnici D1 na Vysočině, konkrétně mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou, už je v ostrém provozu úsekové měření. Radary kontrolují, jestli řidiči dodržují povolenou osmdesátku.

Lesnické tendry

Méně firem i méně nabídek neý vloni - takový je tendr je tendr na práce v lese pro příštích pět let u státního podniku Lesy ČR. Vítězem je firma Uniles ze skupiny Agrofert.

Zimní údržba na Pardubicku

Silnice první třídy na Pardubicku bude udržovat konsorcium firem Eurovia – Sovis, Ředitelství silnic a dálnic s nimi už podepsalo smlouvu.

Zimní údržba Královéhradecku

Na čtrnáct kilometrů dlouhou silnici z Říček v Orlických horách sem do Černé vody zatím dopravní značení upozorňuje jako na úsek, který se v zimě neudržuje - od letošní zimy to už nebude pravda.

Pozůstalí po jedné z obětí heparinového vraha nedostanou devítimilionové odškodné

Rozhodl tak odvolací soud. Potvrdil rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové z loňského roku.

Detektivové NCOZ prověřují nákup léků do nemocnic

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu prověřují nákup léků v nemocnicích.

Waldorfská škola v Českých Budějovicích se už tři roky snaží otevřít lyceum

Ale marně. A proto teď zvažuje žalobu na ministerstvo školství. I přes souhlasné stanovisko krajského úřadu totiž nepovolilo zapsání do rejstříku škol.

V Liberci vybírali nového generálního ředitele Krajské nemocnice

Lukáše Nečesaného, má od ledna nahradit Richard Lukáš. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem osm lidí.

Palác Národní je téměř dokončen

Na nejdražší parcele v Praze stavebníci dokončují Palác Národní. Na rohu Mikulandské ulice a Národní třídy měl původně stát luxusní hotel. Nakonec je tam ale komplex budov s kancelářemi, restauracemi nebo obchody. A také pasáží, která bude průchozí.

Oprava nebezpečného nadjezdu

Pardubice začaly s provizorní opravou nebezpečného nadjezdu u nemocnice. Ta ovlivní i železniční dopravu na železničním koridoru.

V Kamenici nad Lipou obnovili zchátralý pivovar

Kamenický pivovar desítky let sloužil jako sklad ovoce a zeleniny. Teď tady začali přesně po sedmdesáti letech znovu vařit pivo a připravují slavnostní otevření pivovaru.

Českobudějovicko už zná výsledky nedávného Instaauditu

Turistická oblast pozvala přední české fotografy z Instagramu. Za úkol měli najít a vyfotit ty největší zajímavosti v regionu.

Do kostela ve Strašíně u Kašperských Hor se vrátí replika madony

Socha z patnáctého století byla odtud ukradena na začátku devadesátých let. Její novou podobu teď tvoří dvojice sochařů v ateliéru v Sedlčanech. A na oltář se vrátí letos o Vánocích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD