Kvůli rekonstrukci se uzavírá most v Davli. Omezí to lodní i automobilovou dopravu. Při cestě do Prahy budou muset řidiči použít 30km objížďku. Lesy na Dačicku čelí velké kůrovcové kalamitě. Dřevaři nestíhají postižené stromy kácet a podniky zpracovávat kalamitní dřevo.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Začal nový školní rok . Dětí ve školách je víc.

Do lavic usedlo v Česku 108 tisíc prvňáků.

Waldorfské školy

Premiéru dnes měli ale i v některých dalších školách. Např. v Ratibořských Horách u Tábora a v Liberci se nově otevřely dvě Waldorfské školy.

Nový školní rok začal i v Česku v jediné střední škole v romském ghettu

Na mosteckém sídlišti se ale místo dvou oborů otevřel letos jen jeden. V Chanově se budou učit už jen zahradníci. Do prvního ročníku jich nastoupilo 10. Práci najdou v technických službách Mostu.

Problémy s autobusy v Kaldně

Nový systém od počátku provázejí problémy. Největší dopravce ČSAD MHD Kladno nemá dostatek řidičů, a tak některé autobusy nevyjely. Nejhorší byla situace v pátek, kdy lidé marně čekali na víc než 80 spojů. Dopravní kolaps se dnes - první školní den - našt

Uzavírka mostu v Davli

Dopravu na jihu Prahy zkomplikuje oprava mostu v Davli. Ten bude příštích pět měsíců neprůjezdný. Jediným spojením přes řeku tak bude lávka pro pěší, případně objízdná trasa. Ta ale měří 29 kilometrů.

Rokycanská sokolovna před krachem

Stropy v sokolovně napadené dřevomorkou jejichž oprava by vyšla na 22 milionů korun a dluh městu 7 milionů - To je výsledek špatného hospodaření Rokycanského sokola - tedy jeho bývalého starosty. Kvůli uzavřenému sálu každý měsíc dalších 40 tisíc mínus. R

Odhalení kamenů zmizelých v Teplicích

V Teplicích dnes odhalili kameny zmizelých - dlažební kostky s mosazným povrchem, které připomínají někdejší židovské obyvatele Teplic.

Trojice jabloneckých studentů se po dvou měsících vrátila z Norska.

Během prázdnin cestovatelé prošli trasu od nejjižnějšího až po nejsevernější cíp země. Vše potřebné nesli na zádech.

Unikátní kabriolet Jawa Minor

Unikátní historický kabriolet Jawa Minor z roku 1939 získalo do svých sbírek Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD