Více než 1200 dětí z chudých rodin Libereckého kraje nemá k obědu teplé jídlo. Kraj jim proto teplé obědy příští rok zaplatí. Projekt Potravinová pomoc dětem vyjde na cca 6,5 mil. Kč. Kraj Vysočina se potýká s nedostatkem pěstounů. Loni se přihlásilo 25 uchazečů, pěstouny se však stali pouze dva.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

V Solnici na Rychnovsku otevřela policie novou služebnu cizinecké policie.

a by měla řešit hlavně problémy se zaměstnáváním cizinců v průmyslové zóně Kvasiny. V regionu v současné době pracuje na 3000 lidí ze zahraničí, hlavně dělníků z východní Evropy.

Blíží se období dětských táborů

Letní prázdniny začínají už za tři týdny, a provozovatelé dětských táborů tak dokončují poslední přípravy. V blízkosti řek a potoků je letos problém. Vodní zákon totiž zakazuje umístit zázemí tábora v záplavových oblastech.

Host ve studiu: předseda Rady dětí a mládeže Aleš Sedláček

O nových pravidlech o umisťování dětských táborů u vody.

Na Vysočině chybí pěstouni.

jen v loni z 25 uchazečů uspěli jen 3.

Jihočeská kandidátka ČSSD pro podzimní volby v rozkladu.

Poté, co včera odstoupili tři kandidáti - včetně lídra - dnes oznámila hejtmanka Ivana Stráská, že stejný krok zvažuje také. A následovat mohou ještě další politici.

Nárůst dopravy v Praze

Doprava v Česku stoupla za šest let o 13 %. To vyplynulo z loňského sčítání dopravy. Místo, kterým projede vůbec nejvíc aut, je dálnice D1 na pražském Chodově.

Nové značení kvůli autobusům

Radnice v Bělči na Táborsku plánuje prosadit na obecní zastávku dopravní značení, které v Jihočeském kraji prakticky nikdo nezná. Přikazuje řidičům zastavit, když cestující vystupují z autobusu. Opatření má zabránit nehodám.

ŘSD chystá stavbu severovýchodního obchvatu Pardubic

ŘSD začalo s výkupem pozemků pro severovýchodní obchvat Pardubic.

Fokus Václava Moravce.

Tentokrát ze zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Tornádo zničilo Dukovany

Slaňování z nejvyšší budovy v jaderné elektrárně Dukovany, vyproštění ze sutin trosek zřícených budov nebo evakuaci pomocí vrtulníku. To všechno dnes osobně zažil náš redaktor Radovan Daněk. V jaderné elektrárně se zúčastnil cvičení nazvaného Tornádo 2017

Rozsviťme Česko. Happening v Teplicích

V Česku dnes lidé poprvé sázeli Slunečnice na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Tuto nevyléčitelnou nemoc u nás má přes 17 tisíc lidí. Nejvíc jich žije na severu Moravy a severozápadě Čech.

Turné v hajzlu

Čtyřiatřicet setkání s americkým spisovatelem C. D. Paynem. V pondělí přijel do Česka. Jeho romány jsou populární hlavně mezi mládeží. Ironie, někdy trochu absurdní a škodolibý humor a neobyčejná otevřenost ale baví i odrostlejší čtenáře.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD