Pražský Nuselský most se opravuje již dva roky. Podle stavebníků by měly práce skončit letos. Záleží to na výsledku průzkumných prací uvnitř mostu i na tom, jaká byla zima. Kvůli chladnému a vlhkému jaru hynou včely. Ztráty hlásí včelaři z Plzeňska, Karlovarska a dalších částí ČR. Hrozí, že kvůli tomu nebude med.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Uhynulé včely kvůli zimě

Kvůli chladnému jaru a nákazám, které se přidaly, v Česku ve velkém hynou včely - v řádu milionů kusů. Včelaři počítají ztráty.

Včelaři zabezpečují úly proti krádežím

Zimní a jarní úhyny včel mají za následek vyšší počet krádeží. Včelaři se proto snaží své úly co nejlépe zabezpečit. A to i za pomoci moderních technologií.

Kauza dotací na podporu sportu pokračuje

Na pražském Magistrátu a ve Škodově paláci, kde sídlí magistrátní úřady, i dnes byla policie: Vyšetřovatelé prohledávali kanceláře v souvislosti s dotacemi Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy do sportu.

Cestu komplikují stavby a rekonstrukce

Řidiči u Veselí nad Lužnicí už nemusejí platit dálniční poplatky za nedostavěnou dálnici. Na cestě z Tábora na České Budějovice jde však o jediný důvod k radosti. Téměř polovinu této trasy totiž řidiči projíždějí stavbou. Omezení rychlosti, nebezpečné sit

Začínají Slavnosti Svobody

V Plzni zítra začínají tradiční Slavnosti Svobody. Hned ve třech vojenských kempech bude např. možné vidět, jak v nich žili američtí vojáci, kteří jihozápadní Čechy na konci 2.světové války osvobozovali, a jak trávili čas.

Pojišťovna musí doplatit rozdíl, pokud má opravené auto po dopravní nehodě nižší hodnotu než před ní.

Rozhodl o tom Ústavní soud. Řešil případ firmy z Hradce Králové, kdy pojišťovna odmítla částku proplatit.

Nový elektromobil pro strážníky

Strážníci v Hradci Králové dnes poprvé vyjeli do ulic v novém elektromobilu. Zatím ho mají jen zapůjčený na půl roku. Chtějí otestovat jeho vlastnosti v ostrém provozu. Do budoucna by si přáli, aby elektromobily tvořily aspoň polovinu jejich vozového park

Jeden z nejstarších mostů u nás by chtěl stát zbavit památkové ochrany. Památkáři nesouhlasí.

Poměrně kuriózní spor se vede ohledně odpamátnění mostu u Velkého Meziříčí. Starobylý most ze 16. století nikam nevede, je v uzavřeném areálu skládky a stát by se ho proto chtěl jako zbytečné zátěže zbavit. Jenže památkáři se sejmutím památkové ochrany ro

Česko má prvního rytíře, respektive rytířku Řádu Leopolda II.

Stala se jí vyučující ze Západočeské univerzity v Plzni Pavla Kocourková. Významné ocenění jí udělil belgický král za propagaci belgických veteránů, kteří se v roce 1945 podíleli na osvobozování Československa.

U skokanských můstků na Ještědu zasahoval vrtulník.

Pomáhal při opravě sedačkové lanovky. Poradit si měl s jedním z ocelových sloupů. Kvůli mlze ale z Hradce Králové odstartoval s více než šestihodinovým zpožděním.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD