NP Šumava někdo ukradl desítky fotopastí za více než 200 000 Kč. Fotopasti byly primárně určené na monitorování rysa ostrovida. Ochranáři ve Vrchlabí začnou prodávat vánoční stromky s ekologickým certifikátem. Do prodeje jde jen 200 kusů a každý rok je o ně obrovský zájem.

Obsah dílu

Nedostatek pitné vody řeší také Vysočina

Poslední dvě horká léta způsobila komplikace například v obcích u Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku. Někde už problém vyřešili novým vodovodem, jinde na něj zatím shánějí peníze.

Otřesy v českokrumlovské koalici

V Českém Krumlově se po 2 letech rozpadá koalice. Místní ODS odstoupila od koaliční smlouvy a přechází do opozice. Důvody jsou neshody na programových prioritách radnice i vyostřené mezilidské vztahy. V koalici nyní zůstává 5 stran, které se nejspíš pokus

Kolize jednání zastupitelstev kraje a města

Nové vedení kraje podle primátora nerespektovalo obvyklé pravidlo a svolalo jednání zastupitelstva na stejný termín, kdy se koná zastupitelstvo městské.

Americký klavír rozzlobil

... výrobce českých nástrojů v Hradci Králové. Americký nástroj se objevil ve videoklipu mimnisterstva, který má propagovat ČR.

Živý vstup ze Staroměstského náměstí

Už teď se podíváme živě na Staroměstské náměstí, na vánoční trhy tam denně míří tisíce turistů. A je tam kolega Ondřej Topinka. Ondřeji, v Česku podle zpravodajských služeb v současné době žádné nebezpečí teroristického útoku nehrozí. Policie přesto bezpe

Azylový dům má vlastní školku

Azylový dům Rybka v Husinci má vlastní školku. Registrovaná je jako soukromá. Nezisková organizace ale jen těžko shání peníze na její provoz. Od státu dostane jen na platy zaměstnanců. Na zbytek hledá sponzory.

Další problémy autobusových dopravců s řidiči

Autobusoví dopravci v Česku řeší další velký problém – mimo chybějících řidičů je nově trápí také šoféři, kteří přicházejí z rekvalifikačních kurzů úřadu práce. Mnohem víc chybují a často společnosti opouštějí krátce po nástupu do nového zaměstnání.

Pobodaný policista

Po dvou dnech v nemocnici podlehl těžkým zraněním jeden z napadených policistů. V neděli na ně v rodinném domě v Olešníku na Českobudějovicku zaútočil nožem osmnáctiletý muž. Policie ho poté zadržela. Druhý policista je po operaci ve stabilizovaném stavu.

Z Národního parku Šumava zmizelo přes padesát fotopastí

Jen v okolí Železné Rudy a Kašperských Hor ukradli zloději tři desítky zařízení na monitorování rysa ostrovida. Vedení parku tak přišlo o tisíce snímků v projektu, kterým sleduje výskyt nejvzácnějších šelem a dalších chráněných živočichů.

Orlické hory budou mít první osvětlenou trať pro běžkaře.

Za evropské peníze ji i s parkovištěm postaví Orlické Záhoří.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD