Soukromý hokejový stadion v Českých Budějovicích je v problémech. Vydělá si na provoz, ale nesplácí pohledávky ve výši 71 mil. Kč z doby výstavby. V Libereckém kraji klesají ceny za teplo. Např. v Jablonci dokončili přestavbu teplárenské soustavy a zastaralé kotle nahradili dvěma desítkami úsporných kotelen na plyn.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Kamionové překladiště v Litomyšli se rozšiřovat nesmí

Rozhodl o tom stavební úřad. Firma tu ale může dál podnikat, přestože je to v rozporu s územním plánem. Jak je to možné zjišťovala redaktorka Lucie Chytilová.

Otevření Korunovační ulice

Po opravě nově zprůjezdněná Korunovační ulice v Praze dnes zažila první opravdový nápor pracovního dne.

Mobilem proti dírám na silnicích

Řidiči mohou nově hlásit výmoly a další závady ze všech jihočeských silnic pomocí mobilních telefonů. Stačí použít aplikaci Dej tip. Řidičům umožní přímo z místa upozornit na rozbitý povrch nebo chybějící dopravní značky. Správci silnice pak takový problé

V Libereckém kraji klesají ceny za teplo

Nejnižší by mělo být v Jablonci n. N., kde před několika lety patřilo k nejdražším v zemi

Odsouzení zachraňují podniky

Nedostatek pracovníků řeší řada firem na východě Čech právě zaměstnáváním odsouzených. Zájem podniků dokonce několikanásobně převyšuje možnosti věznic. V Náchodě proto otevřeli nové speciální pracoviště. A výrobní haly rostou i za ostnatými dráty.

České Budějovice neodkoupí Hokejové centrum Pouzar

Českobudějovičtí zastupitelé odmítli koupit Hokejové centrum Pouzar. Odstoupili tak od záměru, který schválili v únoru. Hala má finanční problémy od dob své výstavby.

Starosta chyboval

Smlouvu s investorem, která se liší od té, co schválili zastupitelé, podepsal starosta Dvora Králové nad Labem. Jeho postup teď napravili zastupitelé přijetím dodatků.

Trutnov řeší spor o ulici Václava Havla

Pojmenování ulice po Václavu Havlovi je pro Trutnov problémem, který už několik týdnů rozděluje celé město: Představy radnice a občanských iniciativ o tom, která ulice by měla jméno bývalého prezidenta nést, se totiž nesmiřitelně rozcházejí.

V Polné, v kostele Nanebevzetí Panny Marie dokončují opravu jedinečných varhan

Podle odborníků jsou největším dochovaným barokním nástrojem u nás. Byl napadený červotočem a poničily ho i dřívější neodborné zásahy. Jeho rekonstrukci platí ministerstvo kultury.

Výstava hornických betlémů

Víc než tisíc figurek a několik stovek budov představující život horníků a jejich vánoční zvyky – to je jedinečná výstava tří desítek betlémů v zámečku Ernestinum v Příbrami. Koná se až do 8. Ledna. Nejstarší betlém vznikl v letech 1843 až 1849 a je vyře

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD