Strážníkům v Domažlicích by měla pomoci nová vyhláška. Podle ní by měl mít každý pes čip. Zatoulaná zvířata by tak bylo jednodušší vracet zpět majitelům. V Panenských Břežanech se otevře expozice nového Památníku národního útlaku a odboje. Za projekt kraj zaplatí 42 milionů korun, z toho za expozici přes 5 milionů.

Obsah dílu

Týden od zavedení EET

Týden od zavedení elektronické evidence tržeb. Zatímco někteří provozovatelé restaurací a barů skončili, jiní zdražili, další už si naopak na EET zvykli.

D11 blíž dostavbě

Ministerstvo životního prostředí vydalo závazné stanovisko o vlivu úseku D11 Hradec Králové-Smiřice na životní prostředí. ŘSD může žádat o stavební povolení.

Brzkov a další tři obce chtějí dál bojovat proti zvažovanému znovuotevření uranového dolu

Státní těžařský podnik DIAMO totiž u bzkovského ložiska požádal o stanovení tzv. průzkumného území. Místním se to nelíbí a tvrdí, že to v budoucnu povede k těžbě.

Most pokračuje v likvidaci vybydlených paneláků v Chanově

Demoliční stroje se přesunuly k sedmipatrovému skeletu. Betonové zbytky panelového domu budou rozstřihány do konce týdne. Sídliště ze sedmdesátých let letos přijde o dva domy. Z původních 13 jich tam zůstane devět.

Mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se už rýsuje trasa nové silnice

Nahradit má bývalé serpentiny v údolí. O nutnosti rychlé spojnice se mluvilo už před patnácti lety. Na stavbu za 360 milionů korun ale nebyly peníze. Začít mohla až letos na jaře.

Lipenská přehrada postupně zamrzá

Bruslit je možné v okolí Horní Plané - s opatrností. Například ve Frymburku ale ještě led není.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD