Galerie moderního umění v Hradci Králové se konečně otevírá veřejnosti. Objekt prošel rekonstrukcí za cca 120 milionů korun, která trvala více než dva roky. V Českém Krumlově bude zpřístupněna část Sloupové síně, která je součástí tamního zámku. V prostorách vznikly přednáškové sály a pokoje pro studenty, kteří sem budou jezdit na poznávací pobyty.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Živý vstup Natálie Forsterové

Pražští zastupitelé schválili rozpočet hlavního města na příští rok. Zastupitelé by taky měli rozhodnout o tom, jestli půjčí městské části Libuš peníze na to, aby se mohla zapojit do dražby asi 700 bytů v Písnici.

Kladenská nemocnice je ve finanční krizi

Její hospodaření za loňský rok skončilo schodkem 185 milionů korun. Dnes na to upozornilo nové vedení Středočeského kraje, který je jejím majitelem a navrhlo odvolat ředitele zařízení.

Stavaři potvrdili, že zvládnou dokončit dálnici D8 v termínu

Pro auta by se měla otevřít 17. prosince. Obavy byli hlavně kvůli stabilitě jedno ze svahů. Ještě se tu pracuje, ale otevření dálnice to prý nezabrání.

V Králíkách na Orlickoústecku se včera večer konala demonstrace

Lidem vadí záměr ministerstva spravedlnosti zřídit ve městě ženskou věznici.

Prezident Miloš Zeman je na návštěvě v Ústeckém kraji

Nejprve se setkal se zaměstnanci papírenského podniku Mondi ve Štětí na Litoměřicku, odpoledne pak zamířil do města Libochovice.

Pardubice hledají budoucí využití Mlýnského ostrova

V Pardubicích se plánuje nová čtvrť s bydlením, službami a kulturou

Koupí Pardubice spalovnu?

Zastupitelé Pardubic jednají o odkoupení spalovny v Rybitví. Město tím chce zabránit obnovení jejího provozu.

Studenti se ubytují na prvním nádvoří českokrumlovského zámku

Budova bývalé konírny byla poslední chátrající součástí zámku, který chrání UNESCO. Teď tam budou bydlet studenti, kteří se v Krumlově chtějí zabývat památkovou péčí.

Most bourá v Chanově

Na mosteckém sídlišti Chanov dnes město začalo s demolicí prvního ze dvou vybydlených panelových domů. Likvidace skeletů ve vyloučené lokalitě města bude stát přes 3 miliony korun. Část peněz půjde z dotace ministerstva pro místní rozvoj. Sídliště, kde ži

Živý vstup Veroniky Chraščové

Ve dvaceti městech v Česku se dnes koná akce upozorňující na problematiku bezdomovectví. V rámci projektu s názvem Noc venku mohou lidé zažít na vlastní kůži noc na ulici.

Azylová centra se zcela zaplní s příchodem prvních mrazů

Od prvního prosince se v Hradci Králové otevře další noclehárna pro lidi bez domova z celého regionu.

Modernizace lipenské elektrárny

Už měsíc je v odstávce lipenská vodní elektrárna. Energetici totiž museli vypustit odtokový tunel z Vyššího Brodu, aby tudy mohla jezdit auta s betonem. Měli jediný den na to, zabetonovat součásti nové turbíny.

Dějepisná soutěž gymnazistů v Chebu

V Chebu se konalo finále největší dějepisné soutěže u nás. Pravidelně se jí účastní studenti gymnázií z Čech a Slovenska.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD