„Stavba nového terminálu na pardubickém letišti se zastavila. Stavbaři chtějí nový, bezpečnější projekt a navýšení rozpočtu. Ve věznici ve Stráži pod Ralskem se odsouzení budou nově věnovat včelařství. A na Šumavu se vrací další šelma – kočka divoká. Její výskyt potvrdily snímky z fotopastí.“

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V sedmi vytipovaných lokalitách pro jaderné úložiště probíhají průzkumy

Žaloby obcí je nezastavily. Správa jaderných úložišt´má povolení do konce roku. O prodloužení pak bude žádat jen tam, kde se dohodne s obcemi. V lokalitě Čertovka u Lubence jsou ted vedle geologů i geofyzici. Začínají měřit podzemní mikrootřesy.

Úložiště u jaderných elektráren

Dvě nová místa pro trvalé uskladnění použitého jaderného paliva začala prověřovat Správa úložišť radioaktivních odpadů. Jedno jižně od Jaderné elektrárny Temelín, druhé západně od elektrárny Dukovany.

Úložiště na Vysočině? Rozzlobení kvůli porušení slibů a velké rozčarování z přístupu ministerstva.

Velmi nepříjemná atmosféra panuje na Vysočině v lokalitách, které ministr Mládek označil před dvěma týdny jako konečné a nejvhodnější pro vybudování úložiště jaderného odpadu.

Přípravy na rozšíření parkovacích zón v Praze vrcholí.

V městských částech se už instalují automaty a místní si na úřadech můžou pořizovat parkovací oprávnění.

Spor o stavbu terminálu pardubického letiště

Výstavba nového letiště v Pardubicích se dostala do problémů. Stavební firmy totiž pohrozily, že vypoví smlouvu na zakázku za 300 milionů korun.

VSTUP - Spor o terminál pardubické letiště

Výstavba nového letiště v Pardubicích se dostala do problémů. Stavbaři, projektanti i objednavatel stavby se přou o projektovou dokumentaci.“

Děti z tábora skončily v nemocnici

Přes třicet dětí z příměstského tábora v Jindřichově Hradci hospitalizovali se střevními problémy v nemocnici. Měly průjem a zvracely.

Ze středočeských měst mizí stále častěji květinová výzdoba.

Zloději ji kradou parků i náměstí. Květiny pak většinou končí na zahrádkách místních nebo u stánků na tržištích. Škody jdou do desítek tisíc korun. Nejhůř na tom jsou teď Říčany.

Bývalý velitel berounských stražníků zneužil pravomoci veřejného činitele.

Berounský soud mi za to udělil podmínku. Policistům měl odpouštět pokuty za špatné parkování. Dalších 17 strážníků soud viny zprostil.

Nebezpečná stezka u Boršova nad Vltavou

Na oblíbenou turistickou stezku u Boršova nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic se zřítil kus skály. Nebezpečný úsek zatím pouze označují cedule a vstup je tam na vlastní nebezpečí.

Odsouzení ve Stráži pod Ralskem začali včelařit.

Nový koníček jim má usnadnit návrat do běžného života - naučit je disciplíně a pracovním návykům. Chovu včel se zatím věnuje deset z bezmála osmi set zdejších vězňů.

Fotopasti na Šumavě zachytily kočku divokou

Posledních sto dvacet jedinců bylo vypuštěno v osmdesátých letech v sousedním bavorském parku. Snímek zachytilo zařízení, které na Šumavě využívá správa parku k monitorování rysa ostrovida.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD