Zjišťovali jsme, jak dlouho budou trvat a kolik budou stát opravy na na pražské magistrále. Jak se dá vyhnout kolonám, které se tu tvoří, hlavně okolo zúžení mezi Muzeem a Hlavním nádražím; Město Roudnice začíná s opravou barokního pivovaru, který koupilo v dezolátním stavu; Na Kokořínsku, v národní rezervaci Břehyně – Pecopata, vyvedla smečka vlků mladé – fotopasti zachytily až čtyři vlčata.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Dopravní komplikace v Náchodě

Působí je oprava části průtahu městem k hranicím s Polskem.

Prahu ochromily opravy silnic

Úplně nebo alespoň částečně je uzavřeno hned několik významných cest – třeba magistrála na úrovni Státní opery nebo Jižní spojka, u křížení s ulicí 5. května. V metropoli se proto tvoří dlouhé kolony a řidiči se tak musí připravit na zdržení.

Dětský tábor Kratizna v Hodicích skončil předčasně

28 dětí skončilo v nemocnici se zažívacími potížemi a vysokými teplotami.

Starostové lokality Horka hrozí státu žalobou v případě, že bude v souvislosti s výběrem lokalit k průzkumům ohledně úložiště postupovat diskriminačně

Na konci července plánují schůzku s ministrem průmyslu Mládkem. Chtějí po něm stažení návrhu na zúžení lokalit k průzkumu.

Dagmar Plocková Mahrová, vedoucí právního oddělení Oblastního inspektorátu práce

Nejen studenti vyrážejí v letních měsících na brigády. Častěji do terénu míří i inspektoři práce.

Na Šumavě prudce vzrostl počet úrazů

Jen od začátku sezony jde o víc než dvě stě případů. To je nejvíc z českých hor. Navíc se oproti loňskému roku víc než zdvojnásobil počet zásahů letecké záchranné služby.

Sinice na Svitavsku

Rybník rosnička už má vodu nevhodnou ke koupání. Sinice v kraji začínají o měsíc dřív.

Královéhradecký kraj bude od prvního září podporovat stipendii také studenty učňovského oboru chemik

Ten se zatím vyučoval jen na jedné škole v regionu, teď ho nově bude nabízet i Střední škola oděvní, služeb a ekonomiky v Červeném Kostelci.

Češi se bojí podávat první pomoc

Většina Čechů, se bojí poskytnout první pomoc, přitom záchranáři upozorňují na to, že právě bez ní, nemá pacient šanci na přežití.

Jaderná elektrárna Temelín se otevře veřejnosti

30. července mají zájemci možnost v rámci dne otevřených dveří si zblízka prohlédnout chladírenské věže, výrobní bloky i sklad použitého paliva.

Vlčí smečka v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj se opět rozrostla

Fotopasti zachytily hned čtyři vlčí mláďata. Ochránci přírody jsou nadšení, po dvou stech letech se vlci znovu v Čechách rozmnožují.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD