Na nejrušnější jihlavské křižovatce je v provozu nový kamerový systém. Patří k nejmodernějším v ČR a mj. bude automaticky odesílat pokuty za průjezd na červenou. Jablonecký závod na výrobu elektrosoučástek předvede první zapojení robota YuMi do výroby. Robot bude montovat elektrické zásuvky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nová pravidla pro výkup pozemků při stavbě dálnic

Začala platit nová pravidla pro výkup pozemků pod budoucími dálnicemi. Ta původní byla podle ŘSD nejednoznačná a komplikovala výkupy. Teď by měly být rychlejší.

Pozemky už D11 nebrzdí

Ještě loni hrozilo na třiceti kilometrech mezi Hradcem Králové a Jaroměří vyvlastnění desítkám majitelů pozemků a neúspěšná jednání se často vlekla celé roky. Teď už je cesta volná.

Změna školy pro postižené. Pro jejich dobro, nebo za trest?

Čtrnáct těžce postižených dětí z Domova sociálních služeb ve Slatiňanech má opustit chrudimskou speciální školu. Rozhodl o tom ředitel slatiňanského ústavu. Velká změna může ale děti poznamenat, tvrdí rodiče i ředitelka školy.

Oprava turbíny na Lipně

Vodní elektrárna na Lipně po čtyrech měsících odstávky opět vyrábí elektřinu. Obě zdejší Francisovy turbíny byly mimo provoz - jedna kvůli plánované kompletní výměně, druhá kvůli poruše. Elektrárna v současnosti prochází největší renovací v historii.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil tendr Královéhradeckého kraje na provozovatele autobusových linek.

Zakázka za pět a půl miliardy je podle úřadu diskriminační. Smlouvy se stávajícími dopravci vyprší na konci roku. Nové teď ale kraj zřejmě uzavřít nestihne.

Ostrov nebo Ostrov nad Ohří?

Ostrov na Karlovarsku po letech oživil diskuzi o názvu svého města. Většina lidí ho zná jako Ostrov nad Ohří. Takový název je zanesený i v katastrálních mapách. Správně se město jmenuje Ostrov.

V Jablonci nad Nisou dnes představili ideálního zaměstnance. YuMi je prvním robotem, který při práci dokáže spolupracovat s člověkem.

YuMi je prvním robotem, který dokáže skutečně spolupracovat s člověkem. V závodě na výrobu elektroinstalačního materiálu montuje zásuvky.

Třeboň patří animovanému filmu

V Třeboni začíná mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Fanoušky i tvůrce čeká přehlídka nejnovější animované tvorby a pestrý doprovodný program

Polní nemocnice Lékařů bez hranic

Polní chirurgická jednotka, stan pro léčbu cholery, centrum pro léčení podvýživy anebo dočasné přístřeší pro lidi na útěku. To všechno v centru Prahy.

Chytrá lavička - první v Česku

Monitoruje počasí, nabije mobil, tablet i šíří Wi-Fi signál. Litoměřice jako první v Česku mají solární lavičku. najednou lze na ní dobíjet až tři zařízení. Studenti architektury při ČVUT v Praze se inspirovali v Americe. Lavičku ted´čeká sériová výroba.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD