Velká křižovatka před libereckým nádražím bude kvůli rekonstrukci tramvajových kolejí uzavřena do 5. června. Očekávají se komplikace v dopravě a přetížené objízdné trasy. Nemocnice Třebíč má unikátní systém vytápění. Ten jí umožňuje provoz i při dlouhodobém výpadku energie.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Epidemie příušnic na jihu Čech

Infekcí virového původu tam od začátku roku onemocnělo už skoro 600 lidí a experti odhadují, že další případy ještě budou přibývat.

Plazma

Bližší informace o příušnicích.

Vilma Marešová, lékařka

Strašákem příušnic - jako možný následek prodělané nemoci - je možná neplodnost u mužů. Je to tak opravdu? A jak velké to riziko je?

Brusel znovu pozastavil vyplácení dotací na severozápadě Čech

Odmítá poslat tři čtvrtě miliardy za posledních 25 projektů. Platby zastavil poté, co bývalý ředitel úřadu Petra Kušnierz začal vypovídat o manipulacích s eurodotacemi.

Zemědělci mají obavy z další neúrody a nedostatku krmiva

Vláda sice schválila náhrady škod za loňské sucho, žádosti o dotace ale mohou družstva podávat až od června. Přitom řadě podniků dochází peníze i rezervy krmiv.

Marian Jurečka, ministr zemědělství

Proč jste pro kompenzace nevyčlenili víc peněz? A proč nejednáte rychleji?

Rozšíření parkovacích zón v Praze

Hlavní město potvrdilo termíny rozšíření parkovacích zón. Konec srpna pro Prahu 5, 6 a 8 - a začátek září pro Prahu 3. Za parkování se naopak zatím nebude platit v Praze 4 a 9. Město také dnes vůbec poprvé veřejně ukázalo monitorovací vozy

Problém za problémem stojí v cestě razícímu štítu Viktorie

Tentokrát kvůli tvrdosti skály a magnetickému minerálu. Ten opakovaně zastavuje razící řezné hlavy.

Rušná křižovatka před libereckým vlakovým nádražím je zavřená

Změnila se v jedno velké staveniště. Důvodem je výměna tramvajových kolejí za bezmála patnáct milionů korun.

Požár chaty v Tachově

Hasiči našli tři ohořelá těla.

Ráno hořelo i v Klokánku

Tam se ale nikomu nic nestalo, děti hasiči evakuovali.

Živý vstup Lucie Chytilové

Velké změny v péči o ohrožené děti chystá Pardubický kraj. Postupně chce přestat využívat současné budovy dětských domovů a děti z nich vychovávat spíš v náhradních rodinách.

Obvodní soud pro Prahu 2 se zabývá prodejem zámku v Přerově

Podle obžaloby bývalý náměstek Michal Koliandr předal obálku se 125-ti tisíci Kč tehdejšímu řediteli rozhlasu Peteru Duhanovi.

V Třebíči by nemocnice přestála i dlouhodobý výpadek elektřiny a plynu

Nemocnice Třebíč je republikově unikátní v systému vytápění. Ten by umožnil její provoz i při dlouhodobém výpadku všech energií. Dnes tady takovou situaci nacvičovali v rámci největšího letošního cvičení v Kraji Vysočina s názvem Blackout.

Technopark v Ústí nad Labem

V Ústí nad Labem u střekovského nádraží by mohl vzniknout technopark. Usiluje o to skupina místních architektů a fandů železniční dopravy. Jeho součástí by byla expozice o historických motorácích a tramvajích, které v Ústí jezdily.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD