Starostové menších obcí na Karlovarsku jsou zklamaní novým operačním programem. Peníze jsou totiž určeny jen na velké projekty, peníze na opravu silnic apod. tak nebudou. ŘSD zaplatilo 2,5 mil. Kč za podivnou studii o vlivu křečků na stavbu komunikace u Fryštáku na Moravě. K čemu ji potřebovalo? JETE dokáže v případě přepětí snížit svůj výkon o 50 %. Je to díky nové turbíně v prvním bloku.

Obsah dílu

Příprava otevření metra

V budovaném úseku metra "A" mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol začaly jezdit první zkušební soupravy. Příprava otevření metra se tak dostává do poslední fáze. Zkušební jízdu dnes sledoval i kolega Martin Tyburec.

Tým Kobra v hradeckém kraji odhalil zkrácení daně o 84 mil. Kč

Muž, který je stíhán vazebně, údajně tabákové listy v ČR prodával jako zboží určené pro jiné účely než kouření. Do země je převážel v krabicích o váze 100 či 200 kilogramů.

Zruší se výchovní ústav v Králíkách. Host - Ondřej Andrys ze Školní inspekce

Špatné zacházení s chovanci, útoky na vychovatele, málo dětí i peněz - to všechno jsou důvody, proč ministerstvo zrušilo Výchovný ústav v Králíkách na Orlickoústecku.

Protikorupční policie navrhla obžalovat sedm lidí v kauze Homolky

Podle dřívějších informací čelí obvinění exředitel nemocnice Vladimír Dbalý a jeho někdejší náměstek Michal Toběrný.

Firmy v Ostrově u Stříbra hledají desítky zaměstnanců

Firmy rozšiřují výrobu, nabízí kolem čtyřiceti volných míst. Do průmyslové zóny dnes přijely autobusy plné lidí.

Vyšetřování studie o křečcích

ŘSD vyšetřuje okolnosti zakázky, kterou získala královéhradecká firma Ekoteam. Za tříměsíční pozorování křečků u kroměříže dostala 2 milióny 382 tisíce korun.

Spor o karlovaskou arénu

Soud uznal náklady advokátům stavebních firem. Můžou se vyšplhat na 50 milionů korun.

Uhynul další orel mořský

Na Benešovsku nalezli další uhynulou samici orla mořského. Jestli i tentokrát vzácného a přísně chráněného dravce, zabil takzvaný chmelový jed, se vyšetřuje.

Plánovaná oprava na D1 přináší další komplikace

V dubnu se začne opravovat osmikilometrový úsek dálnice D1 mezi pražským Chodovem a středočeskými Nupaky. Provoz bude do června zúžený do dvou pruhů v obou směrech.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD