Pokračuje odvoz munice z nelegálního skladu ve Slatině. Přemístěny budou především výbušniny. Kraj Vysočina představí program zaměřený na obranu státu. Seznámí se s ním mj. žáci 2. stupně ZŠ v Třebíči. Končí půlroční Akce Praha, v níž 100 berních úředníků ze všech regionů kontrolovalo výběr daní v Praze.

Obsah dílu

HEADLINES

Přehled zpráv

Zbrojař Rudolf dostal pokutu za kontroverzní reklamu

Zbrojař Martin Rudolf dostal pokutu za kontroverzní reklamu. Zároveň policie pokračuje ve vyklízení výbušnin z jeho skladů ve Slatině.

Podle úřadů by likvidace nelegálních skladů měla mít větší oporu v zákonech

Není to poprvé, co v Pardubickém kraji řeší nelegální sklady. Už před osmi lety kontrola odhalila areál plný nebezpečných látek u Chvaletic.

Karlovy Vary neuspěly u soudu s předražením KV areny

Okresní soud dal ve sporu za pravdu stavebním firmám. Zároveň rozhodl, že smlouva na stavbu KV arény mezi městem a stavebními firmami je neplatná kvůli nepovedenému výběrovému řízení.

Po dvou letech se sociální demokraté znovu vracejí do vedení Libereckého kraje.

Vládnout budou se Starosty pro Liberecký kraj a s částí rozděleného hnutí Změna pro Liberecký kraj. Na nové vládě se strany dohodly i přes dlouhodobé spory.

Oscar taky do Česka?

Čtyři oskary získal film Grandhotel Budapešť. Oceněna byla i jeho výprava. S českým zastoupením.

Blanka se zpožďuje

Praha zřejmě opět odloží otevření tunelového komplexu Blanka, které plánovala na duben. Musí totiž vyměnit kabely technického zabezpečení, poničené loňskými přívalovými dešti.

Žhář ničí zemědělce

V Bohuslavicích na Náchodsku a v okolí pokračuje série neobjasněných piožárů. Hoří především majetek zemědělského podniku ZEPO.

První letošní hříbě v Kladrubech

Národní hřebčín v kladrubech nad Labem má první letošní hříbě, je to hřebec.

Výsledky akce Pomoc Praze

V Praze pracuje od září přes 100 berních úředníků z 9 krajů, kteří pomáhají odhalovat nadměrné odpočty z DPH. Teď mají první výsledky.

Obyvatelé pražských Lužin se bouří proti výstavbě polyfunkčního centra

Investor chce v okolí stanice metra Lužiny vystavět komplex budov až o dvaceti šesti patrech. Lidem vadí hluk, nedostatek světla i parkovacích míst, které by stavba přinesla. Petici proti realizaci projektu už podepsalo přes jeden a půl tisíce lidí.

Přibývá srážek s lesní zvěří

Policie řidiče varuje, že teď je nejrizikovější období. Zvěř migruje za potravou a silnice přechází častěji než jiná období v roce. Jen za leden narostl oproti loňsku počet nehod se zvěří o téměř sto čtyřicet případů.

Dodatečný zápis do mateřské školy

Míst v mateřských školách v Českých Budějovicích je nedostatek. Umístit do nich dvou nebo tříleté děti je téměř nemožné.

Děti na školách se učí přípravu na obranu státu

Učitelům nabízí Ministertsvo obrany taky školení.Aby věděli , jak žáky vyučovat.

Zrušili Výchovní ústav v Králíkách

Ministerstvo školství zrušilo Výchovný ústav v Králíkách na Orlickoústecku. Dva mladíci tam vloni v březnu brutálně napadli vychovatele a vychovatelku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD