Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Za kupčení s volebními hlasy padlo první obvinění. — Chátrající vimperský zámek definitivně změnil majitele. — Karlovarský kraj chce vrátit městu Císařské lázně — Začala demolice dvou panelových domů v Obrnicích na Mostecku. — Celníci zachytili na Svitavsku zásilku zbraní bez dokladů — Ředitel školy kritizuje vulgarní výroky prezidenta — Obvinění za útok zápalnou lahví — Praha 7 uzavírá nevýhodné smlouvy. — Zastupitelé Karlových Varů zvolili nového primátora — Jihlava má nového primátora. — V Českých Budějovicích čtyřkoalice podepsala smlouvu o vládě na radnici. — Lidem na Semilsku od ledna zřejmě opět zdraží voda — Zloději kradou v lesích semena listnatých stromů. — Do Květné u Poličky se přestěhuje nevybuchlá munice z Vlachovic — Plzeň bourá kolotoč — Živý vstup Evy Jarkovské. — Fanoušci rozebrali vstupenky na české zápasy na MS v hokeji za pár hodin. — Sklizeň čekanky — Děti vytvořily doplňkovou učebnici o vypálených obcích — Restaurace už nabízí svatomartinské husy. Chovatelů hus je málo.

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:22
  Za kupčení s volebními hlasy padlo první obvinění.
   Policisté v Ústeckém kraji stíhají padesátiletého muže z Lovosic. Měl obyvatelům jedné z ubytoven nabízet peníze za hlas pro jednu konkrétní politickou stranu.
   02:21
   Chátrající vimperský zámek definitivně změnil majitele.
    Po podpisu smlouvy ho získali do vlastnictví památkáři, od nového roku se o něj začnou starat. Končí tak deset let trvající dohady o jeho využití.
    03:56
    Karlovarský kraj chce vrátit městu Císařské lázně
     Národní kulturní památku koupil za zlomek ceny před šesti lety. Podmínkou bylo, že ji kompletně opraví. Kraji se ale na celkovou rekonstrukci nepodařilo sehnat peníze.
     07:00
     Začala demolice dvou panelových domů v Obrnicích na Mostecku.
      Radnice je před časem získala jen proto, aby do nich nemohli spekulanti s byty nastěhovat problémové obyvatele. Malá obec musela na demolici za pět miliónů ušetřit.
      08:42
      Celníci zachytili na Svitavsku zásilku zbraní bez dokladů
       Devadesát střelných zbraní a sedmdesát tisíc nábojů objevili celníci při silniční kontrole na Svitavsku. Řidič dodávky neměl ke zboží žádné doklady o původu zboží ani zbrojní licenci.
       09:01
       Ředitel školy kritizuje vulgarní výroky prezidenta
        Proti vulgárním výrokům prezidenta Miloše Zemana v médiích se ohradili lidé na sociálních sítích i v reálném životě.
        10:42
        Obvinění za útok zápalnou lahví
         Policie po třech letech dopadla dva muže, kteří podle ní hodili zápalnou láhev do domku Romů na Rakovnicku.
         11:01
         Praha 7 uzavírá nevýhodné smlouvy.
          Odcházející vedení uzavřelo podle opozice nevýhodné smlouvy na pronájem obecních nemovitostí.
          12:47
          Zastupitelé Karlových Varů zvolili nového primátora
           Zastupitelé Karlových Varů dnes zvolili nové vedení města. Post primátora obhájil Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy.
           13:02
           Jihlava má nového primátora.
            Křeslo si mezi sebou vyměnili primátor s náměstkem.
            13:19
            V Českých Budějovicích čtyřkoalice podepsala smlouvu o vládě na radnici.
             Město budou řídit zástupci vítězného hnutí ANO, Občané pro Budějovice, TOP-09 a lidovců. V jedenáctičlenné radě usedne sedm náměstků místo dosavadních čtyř. Primátorem města bude Jiří Svoboda.
             13:58
             Lidem na Semilsku od ledna zřejmě opět zdraží voda
              Už teď přitom patří k nejdražším v zemi a není vyloučeno, že do budoucna její cena ještě poroste
              16:03
              Zloději kradou v lesích semena listnatých stromů.
               Strážníci v Litvínově zadrželi přes 100 kilogramů bukvic, na černém trhu za ně překupníci dostávají sto korun za kilogram.
               17:34
               Do Květné u Poličky se přestěhuje nevybuchlá munice z Vlachovic
                Armáda chystá převoz zbylé nepoškozené munice z Vlachovic na Zlínsku. Vytipovala zrušený sklad v Květné u Poličky.
                17:55
                Plzeň bourá kolotoč
                 Manéž s mechanickými loutkami rozebírají technici.
                 19:18
                 Živý vstup Evy Jarkovské.
                  Jaké byly náklady na zapůjčení a provoz kolotoče?
                  20:40
                  Fanoušci rozebrali vstupenky na české zápasy na MS v hokeji za pár hodin.
                   Všechny vstupenky na zápasy českých hokejistů v základní skupině mistrovství světa jsou vyprodané nebo zarezervované.
                   21:00
                   Sklizeň čekanky
                    Na jediném poli v Česku, ve Lhotě pod Libčany na Královéhradecku, už roste čekanka.Surovina pro náhražku kávy.
                    22:37
                    Děti vytvořily doplňkovou učebnici o vypálených obcích
                     Z ilustrací dětí, které žijí blízko vesnic vypálených nacisty, vznikla doplňková učebnice. Jsou v ní zachycené příběhy pamětníků.
                     22:55
                     Restaurace už nabízí svatomartinské husy. Chovatelů hus je málo.
                      Nabídka svatomartinského menu vyvrcholí o víkendu. Podle kuchařů jde o sezónní jídlo, o které není během roku zájem. To ovlivňuje i české chovatele hus. Je jich málo a během deseti let počty chovaných hus klesly o deset tisíc kusů.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      Události v regionech

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                      30. 1. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                      27. 1. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                      26. 1. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                      25. 1. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                      24. 1. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                      23. 1. 2023 na ČT1

                      Napište nám