Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Regionální nemocnice přicházejí o lékaře, ti odcházejí do zahraničí — Vysočina se potýká s nedostatkem záchranářů — Opoziční role pro vítěze voleb — Koalice v Karlových Varech a Mariánských Lázních už mají jasnou podobu — Zastupitel Karel Březina z ČSSD dostal podmínku za podvod — Začal dlouho očekávaný úklid dolního toku Labe. — Stánek, který nikdo nechce, je zpět — Provozovatelé malých vodních elektráren odblokovali stovku pozastavených projektů. — Levnější roční jízdenky v Praze — Dálnici D5 uzavřela u Hořovic nehoda čtyř kamionů, jeden člověk zemřel. — Válečný hřbitov v Chrudimi je opět důstojným pietním místem — Lanovka stavbou roku — Oprava skokanského můstku na Zadově — Pozůstatky keltského přístavu našli archeologové v Týnci nad Labem.

Části dílu

00:35
Regionální nemocnice přicházejí o lékaře, ti odcházejí do zahraničí
  Regionální nemocnice bojují o mladé lékaře. Stále víc zdravotníků odchází do zahraničí, hlavně do Rakouska a Německa.
  02:21
  Vysočina se potýká s nedostatkem záchranářů
   Mění proto systém poskytování první pomoci. K nemocným tak budou vyrážet častěji dvoučlenné posádky složené z vysokoškolsky vzdělaného záchranáře s řidičem - lékař bude jezdit jen na výpomoc v nutných případech.
   06:34
   Opoziční role pro vítěze voleb
    Scénář, který v Libereckém kraji nastal v Semilech, Jablonci a je reálný i v krajském městě
    08:30
    Koalice v Karlových Varech a Mariánských Lázních už mají jasnou podobu
     Karlovarským primátorem zůstane Petr Kulhánek. Do koalice jde s hnutím ANO a Karlovaráci. V Mariánských Lázních bude vůbec poprvé v Česku starostou zástupce Pirátů.
     10:11
     Zastupitel Karel Březina z ČSSD dostal podmínku za podvod
      Pražský zastupitel Karel Březina dostal za neoprávněné pobírání odměn v dopravním podniku pravomocný podmíněný trest. Cítí se nevinný a chce se bránit
      10:39
      Začal dlouho očekávaný úklid dolního toku Labe.
       . Rok a půl po povodních dělnici začali čistit břehy a bagrovat nánosy na dně. Právě na zanesené koryto si dlouhodobě stěžují loďaři. Podle nich byl letošní rok katastrofální. Vodohospodáři se ale brání, že s úklidem za padesát miliónů nemohli začít dřív.
       12:42
       Stánek, který nikdo nechce, je zpět
        Na Jungmannově náměstí v Praze znovu stojí stánek, který opakovaně kritizovali místní lidé i památkáři. K jeho povolení se ale nikdo nehlásí.
        14:53
        Provozovatelé malých vodních elektráren odblokovali stovku pozastavených projektů.
         Pokračují v jejich výstavbě. Nový zdroj, který začíná vyrábět energii z vody, spustili v Hluboké nad Vltavou. Nahradil starou elektrárnu, kterou totálně zničila povodeň.
         16:53
         Levnější roční jízdenky v Praze
          Desítky tisíc Pražanů, kteří jezdí MHD na roční jízdenku, netrpělivě čekají na její zlevnění o 1000 korun. To slíbili zástupci koalice, která po volbách zřemě povede Magistrát. Jízdenku by bylo podle politiků reálné zlevnit až od dubna příštího roku.
          18:34
          Dálnici D5 uzavřela u Hořovic nehoda čtyř kamionů, jeden člověk zemřel.
           Na plzeňské dálnici D5 ráno u Hořovic na Berounsku havarovaly čtyři kamiony. Spolujezdec z jednoho auta při nehodě zemřel. Dálnice byla uzavřena, kvůli vysypanému nákladu je odstraňování následků nehody obtížné.
           18:54
           Válečný hřbitov v Chrudimi je opět důstojným pietním místem
            V Chrudimi se po mnoha letech podařilo obnovit starý válečný hřbitov. Ještě nedávno byl smutnou a nedůstojnou připomínkou první světové války.
            20:42
            Lanovka stavbou roku
             Lanovka na Sněžku byla vyhlášena Stavbou roku. A na oslavu toho dnes celý den vozila turisty zadarmo.
             21:19
             Oprava skokanského můstku na Zadově
              Skokanský můstek na Zadově bude znovu sloužit jako rozhledna. Kvůli dezolátnímu stavu je přes deset let uzavřena, České unii sportu se ale podařilo sehnat peníze na opravu.
              22:55
              Pozůstatky keltského přístavu našli archeologové v Týnci nad Labem.
               Jde o místo z prvního nebo druhého století před naším letopočtem, které dokazuje, že už tehdy bylo Labe významnou dopravní cestou.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

               Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

               Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

               Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám