26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Zadluženost obcí stále roste — Příklad zadlužené obce - Prameny na Chebsku — Města nemají peníze na opravy nemovistostí — Meteorologové varují před rozlitím řek na severu Čech — Protiromská demonstrace v Duchcově — Sokolov bojuje proti vandalům — Česká Lípa chce zažalovat zakladatele tamní stínové městské policie — Auto na Jičínsku srazilo dvě děti — Beznaděj nájemníků — V Hořicích na Jičínsku má vzniknout nové gymnázium — Policie hledá dvacetiletého Lukáše Kouckého, který utekl z psychiatrické léčebny v Kosmonosech na Mladoboleslavsku — Město opět pomáhá pardubickému hokejovému klubu — Lipno získalo evropskou cenu jako oblast bez bariér — Potravinová banka pomáhá chudým — Ve Dvorcích u Jihlavy rostou přímo na návsi hřiby — Archeologové našli pod nádvořím pražského Klementina čtyři učebny jezuitské školy — Třetím dnem pokračuje ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež — 41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Části dílu

00:43
Zadluženost obcí stále roste
  Za loňský rok stouply jejich dluhy o necelých osm miliard na devadesát miliard korun. Zadluženo je přes tři tisíce dvě stě obcí. To je více než polovina z celkového počtu.
  02:17
  Příklad zadlužené obce - Prameny na Chebsku
   Starostka Pramenů teď zažádala o pomoc na ministerstvu financí - chce 33 miliónů korun, které by částečně obec splácela a část peněz chtějí formou dotace. Odpověď by měla přijít v červnu.
   03:25
   Města nemají peníze na opravy nemovistostí
    Města mají dlouhodobě problém postarat se o svůj majetek. Nemají dostatek peněz na opravy škol, sportovišť nebo památek. Řeší tak jen havarijní potíže.
    05:04
    Meteorologové varují před rozlitím řek na severu Čech
     Po silných bouřkách, které dorazily do Čech, přijde zítra vydatný déšť. V povodí Lužické Nisy by mohly hladiny stoupnout až na nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Pohotovost platí pro Liberecký a Ústecký kraj od čtvrtečních 15-ti hodin až do odvolání.
     05:25
     Protiromská demonstrace v Duchcově
      V Duchcově na Teplicku demonstrují lidé proti romské kriminalitě.
      06:49
      Sokolov bojuje proti vandalům
       Obyvatele Sokolova trápí vandalové, kteří jim po nocích ničí a vykrádají auta. Radnice proto přitvrzuje a do ulic instaluje další kamery.
       08:25
       Česká Lípa chce zažalovat zakladatele tamní stínové městské policie
        Prý poškodil dobrou pověst strážníků tvrzením, že berou odměny podle výše vybraných pokut. Místo omluvy ale kritik strážníků uspořádal už podruhé Den bez pokut.
        10:21
        Auto na Jičínsku srazilo dvě děti
         V Sobotce na Jičínsku srazil řidič dvě předškolní děti - obě zemřely.
         10:41
         Beznaděj nájemníků
          Platí zálohy i nájem, přesto jim teče jen studená voda a nehřejí radiátory. V této nepříjemné situaci jsou už podruhé nájemníci několika desítek bytů ve Veselí nad Lužnicí. Jejich majitel dluží společnosti, která teplo dodává.
          12:14
          V Hořicích na Jičínsku má vzniknout nové gymnázium
           Založit ho chtějí pedagogové z toho současného, které patří Královéhradeckému kraji.
           13:57
           Policie hledá dvacetiletého Lukáše Kouckého, který utekl z psychiatrické léčebny v Kosmonosech na Mladoboleslavsku
            Podle lékařů může být nebezpečný - má totiž nařízenou sexuologickou ochrannou léčbu. Měří 180 centimetrů, je hubený, nosí knír a vlasy na ježka. Na sobě má nejspíš zelenou mikinu, maskáčové kalhoty a oranžové triko.
            14:20
            Město opět pomáhá pardubickému hokejovému klubu
             Pardubický hokejový klub dluží městu za pronájem arény 18 milionů korun. Město klubu pomůže, dluh budou hokejsté splácet. Služby města potom složí kauci na extraligovou licenci.
             16:07
             Lipno získalo evropskou cenu jako oblast bez bariér
              Soutěž, do které se zapojilo více ne 20 evropských zemí, vyhlásila Evropská komise. Letos bruselští úředníci prověřovali právě projekty spojené s cestováním bez bariér. Oprávněnost ocenění dnes v Lipně testovali sami vozíčkáři.
              17:57
              Potravinová banka pomáhá chudým
               Dobrovolníci z Litoměřic, kteří založili tzv. potravinovou banku, zachraňují jídllo a suroviny, které by jinak přišly nazmar. Ze svého skladu je pak rozvážejí potřebným. Do azylových domů, domovů důchodců a charitativním organizacím.
               19:41
               Ve Dvorcích u Jihlavy rostou přímo na návsi hřiby
                Hřiby začaly před pěti lety růst bez zjevné příčiny a od té doby se každoročně objevují. Před dvěma lety jich místní našli třicet.
                20:12
                Archeologové našli pod nádvořím pražského Klementina čtyři učebny jezuitské školy
                 Tehdejší obdoba gymnázia sloužila několika desítkám studentů. Na stejném místě odborníci našli i dva raně středověké hroby - jeden z vůbec nejstarších objevů pražského Starého Města. Komu patřily, experti zjišťují.
                 21:33
                 Třetím dnem pokračuje ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež
                  Dnešek byl celý ve znamení České televize. Mimo jiné odhalila detaily spuštění nového dětského programu - takzvaného "Déčka". Vysílat začne 31. srpna a skládat by se měl hlavně z původní české tvorby.
                  22:58
                  41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice
                   Téma letošního ročníku: Tradice a dědictví lidu mé země.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                   24. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                   23. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                   22. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                   21. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                   20. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                   17. 6. 2022 na ČT1

                   Napište nám