27 minut

29. května 2013

Obsah dílu

Zadluženost obcí stále roste — Příklad zadlužené obce - Prameny na Chebsku — Města nemají peníze na opravy nemovistostí — Meteorologové varují před rozlitím řek na severu Čech — Protiromská demonstrace v Duchcově — Sokolov bojuje proti vandalům — Česká Lípa chce zažalovat zakladatele tamní stínové městské policie — Auto na Jičínsku srazilo dvě děti — Beznaděj nájemníků — V Hořicích na Jičínsku má vzniknout nové gymnázium — Policie hledá dvacetiletého Lukáše Kouckého, který utekl z psychiatrické léčebny v Kosmonosech na Mladoboleslavsku — Město opět pomáhá pardubickému hokejovému klubu — Lipno získalo evropskou cenu jako oblast bez bariér — Potravinová banka pomáhá chudým — Ve Dvorcích u Jihlavy rostou přímo na návsi hřiby — Archeologové našli pod nádvořím pražského Klementina čtyři učebny jezuitské školy — Třetím dnem pokračuje ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež — 41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Části dílu

00:43
Zadluženost obcí stále roste
  Za loňský rok stouply jejich dluhy o necelých osm miliard na devadesát miliard korun. Zadluženo je přes tři tisíce dvě stě obcí. To je více než polovina z celkového počtu.
  02:17
  Příklad zadlužené obce - Prameny na Chebsku
   Starostka Pramenů teď zažádala o pomoc na ministerstvu financí - chce 33 miliónů korun, které by částečně obec splácela a část peněz chtějí formou dotace. Odpověď by měla přijít v červnu.
   03:25
   Města nemají peníze na opravy nemovistostí
    Města mají dlouhodobě problém postarat se o svůj majetek. Nemají dostatek peněz na opravy škol, sportovišť nebo památek. Řeší tak jen havarijní potíže.
    05:04
    Meteorologové varují před rozlitím řek na severu Čech
     Po silných bouřkách, které dorazily do Čech, přijde zítra vydatný déšť. V povodí Lužické Nisy by mohly hladiny stoupnout až na nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Pohotovost platí pro Liberecký a Ústecký kraj od čtvrtečních 15-ti hodin až do odvolání.
     05:25
     Protiromská demonstrace v Duchcově
      V Duchcově na Teplicku demonstrují lidé proti romské kriminalitě.
      06:49
      Sokolov bojuje proti vandalům
       Obyvatele Sokolova trápí vandalové, kteří jim po nocích ničí a vykrádají auta. Radnice proto přitvrzuje a do ulic instaluje další kamery.
       08:25
       Česká Lípa chce zažalovat zakladatele tamní stínové městské policie
        Prý poškodil dobrou pověst strážníků tvrzením, že berou odměny podle výše vybraných pokut. Místo omluvy ale kritik strážníků uspořádal už podruhé Den bez pokut.
        10:21
        Auto na Jičínsku srazilo dvě děti
         V Sobotce na Jičínsku srazil řidič dvě předškolní děti - obě zemřely.
         10:41
         Beznaděj nájemníků
          Platí zálohy i nájem, přesto jim teče jen studená voda a nehřejí radiátory. V této nepříjemné situaci jsou už podruhé nájemníci několika desítek bytů ve Veselí nad Lužnicí. Jejich majitel dluží společnosti, která teplo dodává.
          12:14
          V Hořicích na Jičínsku má vzniknout nové gymnázium
           Založit ho chtějí pedagogové z toho současného, které patří Královéhradeckému kraji.
           13:57
           Policie hledá dvacetiletého Lukáše Kouckého, který utekl z psychiatrické léčebny v Kosmonosech na Mladoboleslavsku
            Podle lékařů může být nebezpečný - má totiž nařízenou sexuologickou ochrannou léčbu. Měří 180 centimetrů, je hubený, nosí knír a vlasy na ježka. Na sobě má nejspíš zelenou mikinu, maskáčové kalhoty a oranžové triko.
            14:20
            Město opět pomáhá pardubickému hokejovému klubu
             Pardubický hokejový klub dluží městu za pronájem arény 18 milionů korun. Město klubu pomůže, dluh budou hokejsté splácet. Služby města potom složí kauci na extraligovou licenci.
             16:07
             Lipno získalo evropskou cenu jako oblast bez bariér
              Soutěž, do které se zapojilo více ne 20 evropských zemí, vyhlásila Evropská komise. Letos bruselští úředníci prověřovali právě projekty spojené s cestováním bez bariér. Oprávněnost ocenění dnes v Lipně testovali sami vozíčkáři.
              17:57
              Potravinová banka pomáhá chudým
               Dobrovolníci z Litoměřic, kteří založili tzv. potravinovou banku, zachraňují jídllo a suroviny, které by jinak přišly nazmar. Ze svého skladu je pak rozvážejí potřebným. Do azylových domů, domovů důchodců a charitativním organizacím.
               19:41
               Ve Dvorcích u Jihlavy rostou přímo na návsi hřiby
                Hřiby začaly před pěti lety růst bez zjevné příčiny a od té doby se každoročně objevují. Před dvěma lety jich místní našli třicet.
                20:12
                Archeologové našli pod nádvořím pražského Klementina čtyři učebny jezuitské školy
                 Tehdejší obdoba gymnázia sloužila několika desítkám studentů. Na stejném místě odborníci našli i dva raně středověké hroby - jeden z vůbec nejstarších objevů pražského Starého Města. Komu patřily, experti zjišťují.
                 21:33
                 Třetím dnem pokračuje ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež
                  Dnešek byl celý ve znamení České televize. Mimo jiné odhalila detaily spuštění nového dětského programu - takzvaného "Déčka". Vysílat začne 31. srpna a skládat by se měl hlavně z původní české tvorby.
                  22:58
                  41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice
                   Téma letošního ročníku: Tradice a dědictví lidu mé země.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž27 minut
                   Další díl
                   30. května 2013

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   16. dubna

                   Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                   16. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. dubna

                   Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                   15. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   12. dubna

                   Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                   12. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   11. dubna

                   Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                   11. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. dubna

                   ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                   10. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   9. dubna

                   Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                   9. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. dubna

                   Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                   8. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. dubna

                   5. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. dubna

                   Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                   4. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   3. dubna

                   Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                   3. 4. 2024 na ČT1

                   Napište nám