26 minut

29. květen 2013

Obsah dílu

Zadluženost obcí stále roste — Příklad zadlužené obce - Prameny na Chebsku — Města nemají peníze na opravy nemovistostí — Meteorologové varují před rozlitím řek na severu Čech — Protiromská demonstrace v Duchcově — Sokolov bojuje proti vandalům — Česká Lípa chce zažalovat zakladatele tamní stínové městské policie — Auto na Jičínsku srazilo dvě děti — Beznaděj nájemníků — V Hořicích na Jičínsku má vzniknout nové gymnázium — Policie hledá dvacetiletého Lukáše Kouckého, který utekl z psychiatrické léčebny v Kosmonosech na Mladoboleslavsku — Město opět pomáhá pardubickému hokejovému klubu — Lipno získalo evropskou cenu jako oblast bez bariér — Potravinová banka pomáhá chudým — Ve Dvorcích u Jihlavy rostou přímo na návsi hřiby — Archeologové našli pod nádvořím pražského Klementina čtyři učebny jezuitské školy — Třetím dnem pokračuje ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež — 41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Části dílu

00:43
Zadluženost obcí stále roste
  Za loňský rok stouply jejich dluhy o necelých osm miliard na devadesát miliard korun. Zadluženo je přes tři tisíce dvě stě obcí. To je více než polovina z celkového počtu.
  02:17
  Příklad zadlužené obce - Prameny na Chebsku
   Starostka Pramenů teď zažádala o pomoc na ministerstvu financí - chce 33 miliónů korun, které by částečně obec splácela a část peněz chtějí formou dotace. Odpověď by měla přijít v červnu.
   03:25
   Města nemají peníze na opravy nemovistostí
    Města mají dlouhodobě problém postarat se o svůj majetek. Nemají dostatek peněz na opravy škol, sportovišť nebo památek. Řeší tak jen havarijní potíže.
    05:04
    Meteorologové varují před rozlitím řek na severu Čech
     Po silných bouřkách, které dorazily do Čech, přijde zítra vydatný déšť. V povodí Lužické Nisy by mohly hladiny stoupnout až na nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Pohotovost platí pro Liberecký a Ústecký kraj od čtvrtečních 15-ti hodin až do odvolání.
     05:25
     Protiromská demonstrace v Duchcově
      V Duchcově na Teplicku demonstrují lidé proti romské kriminalitě.
      06:49
      Sokolov bojuje proti vandalům
       Obyvatele Sokolova trápí vandalové, kteří jim po nocích ničí a vykrádají auta. Radnice proto přitvrzuje a do ulic instaluje další kamery.
       08:25
       Česká Lípa chce zažalovat zakladatele tamní stínové městské policie
        Prý poškodil dobrou pověst strážníků tvrzením, že berou odměny podle výše vybraných pokut. Místo omluvy ale kritik strážníků uspořádal už podruhé Den bez pokut.
        10:21
        Auto na Jičínsku srazilo dvě děti
         V Sobotce na Jičínsku srazil řidič dvě předškolní děti - obě zemřely.
         10:41
         Beznaděj nájemníků
          Platí zálohy i nájem, přesto jim teče jen studená voda a nehřejí radiátory. V této nepříjemné situaci jsou už podruhé nájemníci několika desítek bytů ve Veselí nad Lužnicí. Jejich majitel dluží společnosti, která teplo dodává.
          12:14
          V Hořicích na Jičínsku má vzniknout nové gymnázium
           Založit ho chtějí pedagogové z toho současného, které patří Královéhradeckému kraji.
           13:57
           Policie hledá dvacetiletého Lukáše Kouckého, který utekl z psychiatrické léčebny v Kosmonosech na Mladoboleslavsku
            Podle lékařů může být nebezpečný - má totiž nařízenou sexuologickou ochrannou léčbu. Měří 180 centimetrů, je hubený, nosí knír a vlasy na ježka. Na sobě má nejspíš zelenou mikinu, maskáčové kalhoty a oranžové triko.
            14:20
            Město opět pomáhá pardubickému hokejovému klubu
             Pardubický hokejový klub dluží městu za pronájem arény 18 milionů korun. Město klubu pomůže, dluh budou hokejsté splácet. Služby města potom složí kauci na extraligovou licenci.
             16:07
             Lipno získalo evropskou cenu jako oblast bez bariér
              Soutěž, do které se zapojilo více ne 20 evropských zemí, vyhlásila Evropská komise. Letos bruselští úředníci prověřovali právě projekty spojené s cestováním bez bariér. Oprávněnost ocenění dnes v Lipně testovali sami vozíčkáři.
              17:57
              Potravinová banka pomáhá chudým
               Dobrovolníci z Litoměřic, kteří založili tzv. potravinovou banku, zachraňují jídllo a suroviny, které by jinak přišly nazmar. Ze svého skladu je pak rozvážejí potřebným. Do azylových domů, domovů důchodců a charitativním organizacím.
               19:41
               Ve Dvorcích u Jihlavy rostou přímo na návsi hřiby
                Hřiby začaly před pěti lety růst bez zjevné příčiny a od té doby se každoročně objevují. Před dvěma lety jich místní našli třicet.
                20:12
                Archeologové našli pod nádvořím pražského Klementina čtyři učebny jezuitské školy
                 Tehdejší obdoba gymnázia sloužila několika desítkám studentů. Na stejném místě odborníci našli i dva raně středověké hroby - jeden z vůbec nejstarších objevů pražského Starého Města. Komu patřily, experti zjišťují.
                 21:33
                 Třetím dnem pokračuje ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež
                  Dnešek byl celý ve znamení České televize. Mimo jiné odhalila detaily spuštění nového dětského programu - takzvaného "Déčka". Vysílat začne 31. srpna a skládat by se měl hlavně z původní české tvorby.
                  22:58
                  41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice
                   Téma letošního ročníku: Tradice a dědictví lidu mé země.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   30. květen 2013

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   4. prosinec

                   Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                   4. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   1. prosinec

                   Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                   1. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   30. listopad

                   Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                   30. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. listopad

                   Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                   29. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. listopad

                   Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                   28. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. listopad

                   27. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   24. listopad

                   Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                   24. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. listopad

                   Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                   23. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. listopad

                   Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                   22. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   21. listopad

                   Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                   21. 11. 2023 na ČT1

                   Napište nám