Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Obce v podhůří Orlických hor dávají práci dlouhodobě nezaměstnaným lidem — Veřejně prospěšné práce - pomoc nezaměstnaným, která funguje — Veřejně prospěšné práce za stravu — Policie začala vyšetřovat, jak se na veřejnost dostal záznam noční rvačky v Duchově na Teplicku — Policisté si posvítili na přetížené kamiony — Desítka dopravních policistů v Liberci soutěžila v řízení provozu pomocí pokynů — Krize na pražském magistrátu dál trvá — Plzeňský kraj omezí vlaky — Severu Čech zase hrozí povodně — Evropské dotace na protipovodňová opatření ohrožuje byrokracie — 100 let Dětského domova Pyšely — Jindřichohradecký výchovný ústav pro dívky otevřel brány — Karel Gott vystoupí poprvé za svou kariéru na rockovém festivalu — Nová prohlídková trasa na zámku v Náměšti nad Oslavou zve do soukromí hraběte Haugwitze a jeho rodiny.

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:42
  Obce v podhůří Orlických hor dávají práci dlouhodobě nezaměstnaným lidem
   Nic je to nestojí. Projekt financuje Evropská unie.
   04:14
   Veřejně prospěšné práce - pomoc nezaměstnaným, která funguje
    Pro zaměstnávání lidí dlouhodobě bez práce nejčastěji obce využívají model veřejně prospěšných prací. Konkrétní pracovníky jim doporučují úřady práce a také z velké části přispívají na jejich mzdu.
    05:58
    Veřejně prospěšné práce za stravu
     Netradičním způsobem chce nalákat do veřejně prospěšných prací nezaměstnané starosta Lokte na Sokolovsku. Za práci na ulici lidem nabízí stravenky.
     07:48
     Policie začala vyšetřovat, jak se na veřejnost dostal záznam noční rvačky v Duchově na Teplicku
      Útočníci na něm bijí manželský pár. Video vyhrotilo napětí ve městě. Kvůli incidentu včera demonstrovalo na tisíc lidí a někteří se pak vydali na nepovolený pochod k domům, kde útočníci žijí.
      09:38
      Policisté si posvítili na přetížené kamiony
       Policisté v Pardubickém prověřují v rámci velké kontrolní akce desítky kamionů. Většina z nich měla technickou závadu, některé byly značně přetížené.
       11:27
       Desítka dopravních policistů v Liberci soutěžila v řízení provozu pomocí pokynů
        Znovu se ale ukázalo, že řidiči nevědí, co po nich policista chce. Neznalost se některým z nich nevyplatila.
        13:36
        Krize na pražském magistrátu dál trvá
         TOP 09 a ČSSD se zatím nedohodly na další spolupráci ve vedení hlavního města. Neshodly se na většině podmínek, které ČSSD předložila.
         13:51
         Plzeňský kraj omezí vlaky
          Plzeňský kraj bude redukovat vlakové spoje. Rušit se budou hlavně víkendové a dopolední vlaky. Na jedné trati to budou maximálně dva páry spojů. Cestujících do práce nebo do škol se to ale prý nedotkne.
          15:26
          Severu Čech zase hrozí povodně
           Meteorologové varují před rozvodněním řek na severu Čech.
           17:04
           Evropské dotace na protipovodňová opatření ohrožuje byrokracie
            Obec Dolní Jablonná u Přibyslavi se bojí, že nedokončí rozestavěná protipovodňová opatření. Kvůli zdržení na Státním pozemkovém úřadu totiž hrozí propadnutí evropských dotací.
            18:53
            100 let Dětského domova Pyšely
             Přijeli bývalí chovanci i někdejší ředitel. Domov má stále sídlo v nevyhovujících prostorách.
             20:45
             Jindřichohradecký výchovný ústav pro dívky otevřel brány
              Je to druhá podobná akce v jeho historii. Na dvoře za plotem uspořádaly dívky s vychovateli trh, kde nabízely výrobky z dílen. Sami je po večerech vyrábějí. Současně návštěvníkům zazpívaly a zahrály.
              22:25
              Karel Gott vystoupí poprvé za svou kariéru na rockovém festivalu
               Publiku se představí na červencovém Rock for People u Hradce Králové. Doprovodí ho kapela Boom Band, se kterou zahraje v obřím stanu pro dvanáct tisíc lidí.
               22:39
               Nová prohlídková trasa na zámku v Náměšti nad Oslavou zve do soukromí hraběte Haugwitze a jeho rodiny.
                utenticitu místností podtrhuje původní mobiliář.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám