27 minut

28. května 2013

Obsah dílu

Opravy mostů v Česku by stály státní pokladnu 10 miliard — Oprava mostů zničených povodní v roce 2010 vázne — Ústí nad Labem doplácí na nový most — Útok skupiny Romů na manželský pár v Duchcově rozdmychává na severu Čech opět protiromské nálady — Rekordní pokuta pro exekutorku — Psychiatrickou péči čekají velké změny — Do sporu se kvůli stavbě domu pro postižené ženy dostali zástupci Jihočeského kraje s lišovskou radnicí — Pražští radní za TOP 09 navrhli odvolání dalších členů ODS z dozorčích rad — Krušnohorští záchranáři šetří — Pokuta za předváděcí akce — Vandalové na čtyřkolkách sužují Luži — Krajský soud v Hradci Králové zprostil bývalého cyklistu Reného Andrleho a lobbistu Josefa Matouše obžaloby z údajného podvodu — Lidé se v Ostravě naposledy rozloučili s generálem Zdeňkem Škarvadou — Protesty proti kácení lipové aleje — Jizerky patří mezi nejčistší hory v zemi — Vysílač Krásné v Pardubickém kraji bude mít ve středu výluku — Hvězdný chodník

Části dílu

00:43
Opravy mostů v Česku by stály státní pokladnu 10 miliard
  Jen ŘSD má ve vlastnictví 14 mostů v havarijním stavu.
  04:13
  Oprava mostů zničených povodní v roce 2010 vázne
   Hlavně na Frýdlantsku tak musejí řidiči chybějící mosty stále složitě objíždět. Na čtyřech desítkách míst se už ale začalo konečně pracovat.
   05:40
   Ústí nad Labem doplácí na nový most
    Nový Mariánský most už se stal dominantou města. Ústecký magistrát se ale ani po patnácti letech nedohodl s jeho staviteli na konečné ceně. Drahá je i údržba ocelové konstrukce.
    07:37
    Útok skupiny Romů na manželský pár v Duchcově rozdmychává na severu Čech opět protiromské nálady
     K rvačce došlo před týdnem, ale teprve nyní se dostaly její záběry na veřejnost. Na zítřek je svolána demonstrace s názvem Proti romským agresorům. Na internetu účast potvrdilo zhruba 900 lidí.
     09:16
     Rekordní pokuta pro exekutorku
      Plzeňská exekutorka Martina Tetzeliová dostala rekordní pokutu dva miliony korun. Rozhodl o tom kárný senát Nejvyššího správního soudu.
      09:40
      Psychiatrickou péči čekají velké změny
       Reformu připravuje Ministerstvo zdravotnictví a směřovat má především k lepší kvalitě života lidí s duševním onemocněním. Prostřednictvím specializovaných seminářů v regionech se do přípravy změn mohou zapojit i oni.
       11:25
       Do sporu se kvůli stavbě domu pro postižené ženy dostali zástupci Jihočeského kraje s lišovskou radnicí
        Podle lišovských radních si kraj vybral nevhodný pozemek, s projektem proto nesouhlasí. Navíc postup kraje označili za diktát. Představitele kraje takový postoj šokoval, označili ho za asociální.
        13:36
        Pražští radní za TOP 09 navrhli odvolání dalších členů ODS z dozorčích rad
         Pražská TOP 09 dál čistí městské firmy od ODS - odvolala další členy dozorčích rad.
         13:58
         Krušnohorští záchranáři šetří
          Krušnohorští záchranáři musejí hledat úspory. I přesto, že do hor míří stále víc turistů a s tím přibývá úrazů.
          15:42
          Pokuta za předváděcí akce
           Padla zatím nejvyšší pokuta za předváděcí akce. Dva miliony vyměřila Česká obchodní inspekce První české reklamní společnosti.
           15:59
           Vandalové na čtyřkolkách sužují Luži
            Město Luže na Chrudimsku bojuje s čtyřkolkáři. Ničí okolní lesy a louky, nově poničili i místní park přímo v centru města.
            17:38
            Krajský soud v Hradci Králové zprostil bývalého cyklistu Reného Andrleho a lobbistu Josefa Matouše obžaloby z údajného podvodu
             Dopustit se ho údajně měli při financování cyklistického klubu.
             19:08
             Lidé se v Ostravě naposledy rozloučili s generálem Zdeňkem Škarvadou
              Na pohřeb generála Zdeňka Škarvady přijeli i nejvyšší představitelé české armády.
              19:37
              Protesty proti kácení lipové aleje
               Obyvatelé Michle bojují za záchranu lipového stromořadí, které se má pokácet kvůli opravě vodovodu a kanalizace. Pražští vodohospodáři si povolení obstarali od radnice Prahy 4.
               21:19
               Jizerky patří mezi nejčistší hory v zemi
                Ještě před dvaceti lety přitom byly severní vrcholky synonymem zničené přírody a umíraly tam desítky hektarů lesa. I přes pozitivní výsledky ale ekologové varují - lesy ještě nad znečištěním zdaleka nevyhrály.
                23:11
                Vysílač Krásné v Pardubickém kraji bude mít ve středu výluku
                 Přeruší se vysílání televize i rozhlasu.
                 23:28
                 Hvězdný chodník
                  Marek Eben a Sandra Nováková – to jsou dvě někdejší dětské filmové hvězdy, které mají ode dneška svou vlastní hvězdu na chodníku před zlínským Velkým kinem.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž27 minut
                  Další díl
                  29. května 2013

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. června

                  Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                  3. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám