27 minut

16. října 2012

Část: Odpočinkové parkoviště pro kamiony má vzniknout v samém centru Ústí nad Labem

Obsah dílu

Evropský úřad pro boj proti podvodům vytýká Karlovarskému kraji chyby v zakázkách — Přísnější trest pro exposlance Petra Wolfa — Expert: oprava lázní v Liberci je předražená minimálně o 53 mil. Kč — Tuzemák Likérky Drak z jejího nelegálního skladu obsahoval padesát procent metanol — Roman Smetana je v pankrácké věznici — Spolana Neratovice chce i nadále používat nebezpečnou rtuť — Dva nezletilí chlapci v Toužimi surově zbili 66 letého důchodce — Rozpadlá kolej — V osadě Čábuze na Prachaticku se místní bouří — Odvolaný starosta Prahy 5 — Odpočinkové parkoviště pro kamiony má vzniknout v samém centru Ústí nad Labem — Hradec Králové má parkovací dům pro kola — Táborský Jordán už je bez ryb i bez vody — Lesy v okolí Hradce Králové jsou po třech měsících znovu přístupné — Na Šumavě napadl první sníh — Hodinář – učební obor, který v Jihlavě málem zanikl — Klub Roxy slaví dvacet let — Jihokorejští umělci vystavují v prostorách pražských klášterů

Části dílu

00:43
Evropský úřad pro boj proti podvodům vytýká Karlovarskému kraji chyby v zakázkách
  Karlovarský krajský zastupitel Jakub Pánik podle zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům neuvedl pravdu při výběrovém řízení na rekonstrukci Becherovy vily.
  02:34
  Přísnější trest pro exposlance Petra Wolfa
   Vrchní soud v Olomouci zpřísnil trest bývalému poslanci Petru Wolfovi. Za zneužití dotace má jít do vězení na šest let místo původních pěti.
   02:56
   Expert: oprava lázní v Liberci je předražená minimálně o 53 mil. Kč
    Městu teď hrozí, že se o tuto částku sníží evropská dotace. Liberec přitom už teď počítá každou korunu, protože ho tíží víc než dvoumiliardový dluh.
    04:39
    Tuzemák Likérky Drak z jejího nelegálního skladu obsahoval padesát procent metanol
     K distribuci mělo být připraveno sedm a půl tisíce lahví. Zjistila to Státní zemědělská a potravinářská inspekce.
     05:06
     Roman Smetana je v pankrácké věznici
      Převezla ho tam pražská policie, u které byl na výslechu. Za to, že kreslil politikům na plakátech tykadla, dostal sto dní vězení - odsedět si jich musí ještě 67.
      05:48
      Spolana Neratovice chce i nadále používat nebezpečnou rtuť
       S používáním toxické látky měla chemička skoncovat do roku 2015 - teď žádá o prodloužení termínu. Ekologové to kritizují.
       07:31
       Dva nezletilí chlapci v Toužimi surově zbili 66 letého důchodce
        Způsobili mu vážná poranění hrudníku a vnitřních orgánů. Muž leží na jednotce intenzivní péče Karlovarské krajské nemocnice. Útočníci skončili v rukou policie.
        08:01
        Rozpadlá kolej
         Drážní inspekce dosud neskončila vyšetřování loňské listopadové nehody-vykolejení osobního vlaku u Rosic nad Labem na Pardubicku.
         10:44
         V osadě Čábuze na Prachaticku se místní bouří
          Nelíbí se jim, že kvůli opravě mostu přišli o většinu autobusových linek. Pokud nemají auto, nedostanou se například k lékaři nebo na nákup. Místní od nejbližší náhradní zastávky dělí kilometry.
          12:34
          Odvolaný starosta Prahy 5
           Radek Klíma končí ve funkci starosty Prahy 5. Zastupitelstvo ho prý odvolalo mimo jiné kvůli dlouhodobé nefunkčnosti úřadu. O tom, kdo ho nahradí, se jedná.
           12:59
           Odpočinkové parkoviště pro kamiony má vzniknout v samém centru Ústí nad Labem
            Pokračuje tak boj o zdejší bývalé autobusové nádraží. Jeho majitel chce kamiony stáhnout z okolí do města, protože mu magistrát nedovolil na jeho pozemku stavět nic jiného.
            14:40
            Hradec Králové má parkovací dům pro kola
             Vzniknul podle asijského vzoru.
             16:07
             Táborský Jordán už je bez ryb i bez vody
              Vypouštění táborské nádrže Jordán je téměř u konce. A jeho výlov také. Byl mnohem úspěšnější, než rybáři očekávali. Vylovili 129 metráků ryb.
              17:47
              Lesy v okolí Hradce Králové jsou po třech měsících znovu přístupné
               Město je v červenci uzavřelo kvůli kalamitě.
               19:22
               Na Šumavě napadl první sníh
                V okolí Kvildy leželo dnes dopoledne pět centimetrů sněhu. Teplotní rekord mínus devět stupňů Celsia padl na meteostanici Perla už minulý týden.
                20:52
                Hodinář – učební obor, který v Jihlavě málem zanikl
                 Teď ale zažívá velký návrat . Jediná škola, která řemeslo vyučuje je v Jihlavě.
                 22:32
                 Klub Roxy slaví dvacet let
                  Oslavy narozenin nabídnou desítky akcí - koncerty, výstavy i divadelní představení.
                  24:08
                  Jihokorejští umělci vystavují v prostorách pražských klášterů
                   Festival současného umění nazvaný TINA B přivezl do Prahy sto-patnáct moderních autorů z celého světa.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž27 minut
                   Další díl
                   17. října 2012

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   24. května

                   24. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. května

                   Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                   23. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. května

                   Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                   22. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. května

                   V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                   21. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   20. května

                   Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                   20. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. května

                   Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                   17. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. května

                   Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                   16. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. května

                   Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                   15. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   14. května

                   Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                   14. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. května

                   Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                   13. 5. 2024 na ČT1

                   Napište nám