27 minut

16. října 2012

Obsah dílu

Evropský úřad pro boj proti podvodům vytýká Karlovarskému kraji chyby v zakázkách — Přísnější trest pro exposlance Petra Wolfa — Expert: oprava lázní v Liberci je předražená minimálně o 53 mil. Kč — Tuzemák Likérky Drak z jejího nelegálního skladu obsahoval padesát procent metanol — Roman Smetana je v pankrácké věznici — Spolana Neratovice chce i nadále používat nebezpečnou rtuť — Dva nezletilí chlapci v Toužimi surově zbili 66 letého důchodce — Rozpadlá kolej — V osadě Čábuze na Prachaticku se místní bouří — Odvolaný starosta Prahy 5 — Odpočinkové parkoviště pro kamiony má vzniknout v samém centru Ústí nad Labem — Hradec Králové má parkovací dům pro kola — Táborský Jordán už je bez ryb i bez vody — Lesy v okolí Hradce Králové jsou po třech měsících znovu přístupné — Na Šumavě napadl první sníh — Hodinář – učební obor, který v Jihlavě málem zanikl — Klub Roxy slaví dvacet let — Jihokorejští umělci vystavují v prostorách pražských klášterů

Části dílu

00:43
Evropský úřad pro boj proti podvodům vytýká Karlovarskému kraji chyby v zakázkách
  Karlovarský krajský zastupitel Jakub Pánik podle zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům neuvedl pravdu při výběrovém řízení na rekonstrukci Becherovy vily.
  02:34
  Přísnější trest pro exposlance Petra Wolfa
   Vrchní soud v Olomouci zpřísnil trest bývalému poslanci Petru Wolfovi. Za zneužití dotace má jít do vězení na šest let místo původních pěti.
   02:56
   Expert: oprava lázní v Liberci je předražená minimálně o 53 mil. Kč
    Městu teď hrozí, že se o tuto částku sníží evropská dotace. Liberec přitom už teď počítá každou korunu, protože ho tíží víc než dvoumiliardový dluh.
    04:39
    Tuzemák Likérky Drak z jejího nelegálního skladu obsahoval padesát procent metanol
     K distribuci mělo být připraveno sedm a půl tisíce lahví. Zjistila to Státní zemědělská a potravinářská inspekce.
     05:06
     Roman Smetana je v pankrácké věznici
      Převezla ho tam pražská policie, u které byl na výslechu. Za to, že kreslil politikům na plakátech tykadla, dostal sto dní vězení - odsedět si jich musí ještě 67.
      05:48
      Spolana Neratovice chce i nadále používat nebezpečnou rtuť
       S používáním toxické látky měla chemička skoncovat do roku 2015 - teď žádá o prodloužení termínu. Ekologové to kritizují.
       07:31
       Dva nezletilí chlapci v Toužimi surově zbili 66 letého důchodce
        Způsobili mu vážná poranění hrudníku a vnitřních orgánů. Muž leží na jednotce intenzivní péče Karlovarské krajské nemocnice. Útočníci skončili v rukou policie.
        08:01
        Rozpadlá kolej
         Drážní inspekce dosud neskončila vyšetřování loňské listopadové nehody-vykolejení osobního vlaku u Rosic nad Labem na Pardubicku.
         10:44
         V osadě Čábuze na Prachaticku se místní bouří
          Nelíbí se jim, že kvůli opravě mostu přišli o většinu autobusových linek. Pokud nemají auto, nedostanou se například k lékaři nebo na nákup. Místní od nejbližší náhradní zastávky dělí kilometry.
          12:34
          Odvolaný starosta Prahy 5
           Radek Klíma končí ve funkci starosty Prahy 5. Zastupitelstvo ho prý odvolalo mimo jiné kvůli dlouhodobé nefunkčnosti úřadu. O tom, kdo ho nahradí, se jedná.
           12:59
           Odpočinkové parkoviště pro kamiony má vzniknout v samém centru Ústí nad Labem
            Pokračuje tak boj o zdejší bývalé autobusové nádraží. Jeho majitel chce kamiony stáhnout z okolí do města, protože mu magistrát nedovolil na jeho pozemku stavět nic jiného.
            14:40
            Hradec Králové má parkovací dům pro kola
             Vzniknul podle asijského vzoru.
             16:07
             Táborský Jordán už je bez ryb i bez vody
              Vypouštění táborské nádrže Jordán je téměř u konce. A jeho výlov také. Byl mnohem úspěšnější, než rybáři očekávali. Vylovili 129 metráků ryb.
              17:47
              Lesy v okolí Hradce Králové jsou po třech měsících znovu přístupné
               Město je v červenci uzavřelo kvůli kalamitě.
               19:22
               Na Šumavě napadl první sníh
                V okolí Kvildy leželo dnes dopoledne pět centimetrů sněhu. Teplotní rekord mínus devět stupňů Celsia padl na meteostanici Perla už minulý týden.
                20:52
                Hodinář – učební obor, který v Jihlavě málem zanikl
                 Teď ale zažívá velký návrat . Jediná škola, která řemeslo vyučuje je v Jihlavě.
                 22:32
                 Klub Roxy slaví dvacet let
                  Oslavy narozenin nabídnou desítky akcí - koncerty, výstavy i divadelní představení.
                  24:08
                  Jihokorejští umělci vystavují v prostorách pražských klášterů
                   Festival současného umění nazvaný TINA B přivezl do Prahy sto-patnáct moderních autorů z celého světa.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž27 minut
                   Další díl
                   17. října 2012

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   11. dubna

                   Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                   11. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. dubna

                   ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                   10. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   9. dubna

                   Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                   9. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. dubna

                   Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                   8. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. dubna

                   5. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. dubna

                   Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                   4. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   3. dubna

                   Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                   3. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   2. dubna

                   Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                   2. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. března

                   Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                   28. 3. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. března

                   Diamo chystá velké propouštění — Zvýšení mezd pracovníkům pošty — Soud rozhodl o pronájmu letiště Líně — Šest let vězení pro sbormistra za zneužívání dětí — Spor o obchvat v jihočeské Nové Bystřici — Požár v jablonecké nemocnici — Teplé počasí a poslední lyžování — Lex Aš daňově zvýhodní příhraniční města — Základní školy se připravují na zápis do prvních tříd — Víc pohybu pro děti — 2000 odběratelů bez elektřiny — Kácení nebezpečných stromů na D10 — Zásahy hasičů kvůli silnému větru — Oprava poničené šumavské stezky Olšina — Tradice pletení pomlázek

                   27. 3. 2024 na ČT1

                   Napište nám