26 minut

2. říjen 2012

Obsah dílu

Headlines — Jedy ohrožují zásobárny vody ve Skutči — Liberecký magistrát řeší finanční problém — Pilsen Steel zachráněn — Přes sto deset lidí musí opustit slévárnu Elitex v Týništi nad Orlicí — Nevidomí na Vysočině nemají peníze — Útočník pobodal lékařku — Únik plynu zastavil rychlostní silnici — Hejtmanovi se nepodařilo odvolat ředitelku královédvorské zoo — Šumavská Kvilda hrozí stavební uzávěrou — Bezplatné parkování v Teplicích skončí — Výrobci regionálních potravin bojují o přežití — Jak zlepšit kvalitu vody v Orlické přehradě — Stavba roku Královéhradeckého kraje — Kampaň na nové pěstouny na Vysočině zabrala — Cheb má jazykové centrum a planetárium — České Budějovice stále nemají památník československým válečným letcům

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:45
  Jedy ohrožují zásobárny vody ve Skutči
   Skutči hrozí vážný ekologický problém. V povrchových vodách se objevují nebezpečné karcinogeny a také další jedy z bývalé továrny Velamos.
   02:26
   Liberecký magistrát řeší finanční problém
    Městu se nedaří získat dvousetmilionový úvěr - ten ale nutně potřebuje na předfinancování projektů, které se budou hradit z evropských fondů.
    04:18
    Pilsen Steel zachráněn
     Krachující plzeňské hutě Pilsen Steel dnes podepsaly úvěr s investiční skupinou miliardáře Karla Komárka KKCG. Hutě do deseti dnů dostanou sto milionů korun. Do konce roku pak celkem čtvrt miliardy.
     04:41
     Přes sto deset lidí musí opustit slévárnu Elitex v Týništi nad Orlicí
      Firma rozdala výpovědi - v nich oznámila ukončení činnosti. Pro některé rodiny to znamená velký finanční propad - v podniku často pracovali všichni její členové. Slévárna navíc lidem dluží peníze.
      06:29
      Nevidomí na Vysočině nemají peníze
       Společnost Tyflo Vysočina má existenční potíže a přivydělávat si musí i regionální veřejnou sbírkou.
       08:28
       Útočník pobodal lékařku
        Pacient napadl a nožem několikrát bodl svou lékařku v Nové Roli na Karlovarsku. Případ znovu vyvolal diskuzi o přísnějších trestech za napadení zdravotníků. Změnu zákona chce prosadit Asociace krajů České republiky.
        10:12
        Únik plynu zastavil rychlostní silnici
         Bagr poškodil v pondělí večer na okraji Mladé Boleslavi vysokotlaké potrubí, hasiči naměřili na blízké silnici R10 nebezpečné koncentrace plynu, a provoz se tam na čtyři hodiny zastavil.
         11:49
         Hejtmanovi se nepodařilo odvolat ředitelku královédvorské zoo
          Hejtman Královéhradeckého kraje Franc vyzval ředitelku Holečkovou k rezignaci už minulý čtvrtek. O jejím odvolání dnes jednalo taky představenstvo zahrady. Nakonec ale rozhodlo, že k žádným změnám ve vedení zoo nedojde.
          13:44
          Šumavská Kvilda hrozí stavební uzávěrou
           Obec se brání záměrům vybudovat stovku nových domů a z oblasti udělat satelit.
           15:21
           Bezplatné parkování v Teplicích skončí
            Parkovací automaty zmizely z Teplic už na začátku léta. Firma, která spravovala parkoviště zkrachovala. Novou radnice už hledá.
            17:26
            Výrobci regionálních potravin bojují o přežití
             Zájem o regionální potraviny roste. V Plzeňském kraji podle výrobců narostla poptávka za minulý rok zhruba o třetinu. Nízkým cenám obchodních řetězců ale konkurovat nedokážou a někteří výrobci jsou na hranici existence.
             19:06
             Jak zlepšit kvalitu vody v Orlické přehradě
              Cesta k vyšší kvalitě vody vede hlavně přes budování čističek odpadních vod. Levnějším způsobem je ale změnit přístup zemědělců a zaměřit se na kvalitu vody v rybníkách.
              20:48
              Stavba roku Královéhradeckého kraje
               Stal se jí Domov důchodců v Albrechticích. Specializuje se hlavně na lidi s Alzheimerovou nemocí. Přístavba tří domů pro 24 seniorů přišla na 33 a půl milionu korun.
               21:40
               Kampaň na nové pěstouny na Vysočině zabrala
                Přihlásilo se 8 rodin. Výběr je ale přísný a trvá několik měsíců.
                23:40
                Cheb má jazykové centrum a planetárium
                 Škola ho postavila za 30 miliónů korun. Na společném přeshraničním projektu spolupracovala s gymnáziem v saské Olešnici. Planetárium bude sloužit nejen studentům, ale i veřejnosti.
                 24:04
                 České Budějovice stále nemají památník československým válečným letcům
                  Přitom už měl stát. Loni se na jeho výstavbu vybírali peníze a místní pořádali benefiční koncerty. Podle nadšenců, kteří stavbu chystají, projekt zabrzdil nedostatek peněz a neochota některých firem pomoci.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  3. říjen 2012

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  25. září

                  Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                  25. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. září

                  Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                  22. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. září

                  Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                  21. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. září

                  Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                  20. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. září

                  V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                  19. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  18. září

                  Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                  18. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. září

                  Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                  15. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. září

                  Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                  14. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. září

                  Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                  13. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. září

                  Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                  12. 9. 2023 na ČT1

                  Napište nám