26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Další úseky D3 budou otevřeny v září — 27. oběť metylalkoholu — Karlovarský kraj podle starostů včas neinformoval — Zjišťování metanolu v uzavřených lahvích — Plzeňský Stock začal s expedicí — První přímá volba prezidenta republiky — Trest za smrt dětí — Nehoda na přechodu pro chodce v Plzni — Sedmdesátka na pražské magistrále 5. května — Lék na dopravou přetížený Náchod? — Zatýkání na MPSV — OVM v Jihomoravském kraji — Nižší hladina Labe — Ne bioplynové stanici v Kolinci na Klatovsku — SZPI uzavřela pardubickou prodejnu Kubík — Klatovsko jako největší dodavatel brambor končí — Zdražení plzeňského Prazdroje — Jihočeský kraj dnes spustil krizové centrum — Železničáři dnes pokřtili první elektrickou jednotku RegioPanter v Jihočeském kraji — Vysočina ode dneška podrobně měří kvalitu ovzduší — Liberecké očkování psů — V Terezíně je vysoká škola

Části dílu

00:44
Další úseky D3 budou otevřeny v září
  Ministr dopravy na jihu Čech kontroloval stavbu dálnice D3 a zveřejnil termíny staveb jednotlivých úseků. Ten poslední se má začít stavět v roce 2015.
  02:24
  27. oběť metylalkoholu
   V Moravskoslezském kraji zemřel 62letý muž.
   02:48
   Karlovarský kraj podle starostů včas neinformoval
    Starostům se nelíbí postup úřadu v případě prvního pacienta otráveného metylalkoholem v Karlovarském kraji. Podle nich selhal Krajský úřad, když o případu informoval až druhý den. Vedení kraje veškerá pochybení odmítá.
    04:35
    Zjišťování metanolu v uzavřených lahvích
     Zjistit přítomnost metanolu během pár vteřin z uzavřené a okolkované lahve. Takové jsou schopnosti přístroje, s jehož pomocí testují vzorky lihovin chemici na pardubické univerzitě.
     06:27
     Plzeňský Stock začal s expedicí
      České likérky naplno obnovují výrobu lihovin. Plzeňský Stock už od víkendu začal s expedicí vodky, tuzemáku a vaječného likéru.
      08:12
      První přímá volba prezidenta republiky
       Proběhne o víkendu 11. a 12. ledna 2013.
       08:39
       Trest za smrt dětí
        Na osm let půjde do vězení řidič Jaroslav Novák, který vloni v listopadu usmrtil autem dvě děti v Hradci Králové.
        10:09
        Nehoda na přechodu pro chodce v Plzni
         V Plzni na přechodu pro chodce srazil bagr ženu - ta na místě zemřela. Do nemocnice převezli záchranáři i dítě, které ji doprovázelo. Viditelná zranění ale nemělo.
         10:25
         Sedmdesátka na pražské magistrále 5. května
          Výsledky posledních měření ukazují, že 50km rychlost v těchto místech je zbytečná. Okolní obyvatelé tvrdí, že měření bylo zmanipulované.
          12:14
          Lék na dopravou přetížený Náchod?
           Radnice připravuje tunel, který by spojil Česko a Polsko.
           13:59
           Zatýkání na MPSV
            Protikorupční policie obivinila dva vysoké úředníky MPSV z podplácení. Jde o Vladimíra Šišku a Milana Hojera.
            14:33
            OVM v Jihomoravském kraji
             V Jihomoravském kraji by podle modelu sestaveného Českou televizí vyhrála ČSSD. Hlas by jí dalo 30 procent lidí. Druhá by skončila KSČM a třetí ODS.
             15:01
             Nižší hladina Labe
              Mezi Čelákovicemi a Lysou nad Labem je vody míň - o dva metry. Chystají se opravy části jezů.
              16:45
              Ne bioplynové stanici v Kolinci na Klatovsku
               Odmítli ji místní zastupitelé na základě referenda.
               17:02
               SZPI uzavřela pardubickou prodejnu Kubík
                Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela v Pardubicích prodejnu potravin Kubík. Našla tam živé i mrtvé hlodavce.
                17:26
                Klatovsko jako největší dodavatel brambor končí
                 Zemědělci z Klatovska pěstují brambory už jen pro svou potřebu. Především kvůli levným bramborům z dovozu, kterým nemohou cenově konkurovat.
                 19:07
                 Zdražení plzeňského Prazdroje
                  Cena se zvedá v průměru o tři procenta.
                  19:33
                  Jihočeský kraj dnes spustil krizové centrum
                   Zajistí rychlejší reakce na mimořádné události v jižních Čechách, jako jsou například živelní pohromy. Pořízení a vybavení centra zaplatili temelínští energetici, poslali na ně 5 milionů korun.
                   21:19
                   Železničáři dnes pokřtili první elektrickou jednotku RegioPanter v Jihočeském kraji
                    Čtyři soupravy začnou cestující vozit z krajského města do Českých Velenic. Železničáři objednali u největšího českého výrobce u Škody Vagonka 19 těchto vlaků za téměř 2,5 miliardy korun. Soupravy postupně zamíří i do dalších krajů.
                    21:42
                    Vysočina ode dneška podrobně měří kvalitu ovzduší
                     Pomocí mobilních stanic se budou ve vzduchu zjišťovat i škodliviny, které se doposud neměřily. Rozsahem je projekt největším v republice.
                     23:29
                     Liberecké očkování psů
                      Veterináři bez hranic takto ošetřili hlavně psy bezdomovců nebo těm, kteří by vakcinaci finančně nezvládli. Šlo o očkování proti vzteklině.
                      24:10
                      V Terezíně je vysoká škola
                       Vysokoškoláci by podle starostky Terezína měli oživit město, které se po odchodu armády vylidnilo. Volných budov je ve městě dost.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž26 minut
                       Další díl
                       Události v regionech

                       Přehled dílů

                        
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                       10. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                       9. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                       8. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                       5. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       Události v regionech

                       Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                       4. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                       3. 8. 2022 na ČT1

                       Napište nám