Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Českobudějovická sbírka školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin se setkala s minimálním zájmem — Středočeský kraj zjednoduší žákovské jízdné — Zoo Dvůr Králové v mezinárodní izolaci — Petr Lessy skončil jako policejní prezident — Obce vracejí pozemky státu — Skiareály ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou znají své nájemce — Pilsen Steel chce v říjnu obnovit výrobu — Volební průzkum - Liberecký kraj — Stomilionová zakázka na elektronizaci dokumentů v Ústeckém kraji budí podezření — Zastavený tendr — Kvůli objížďce mají obce na Přešticku zničené silnice — Liberecký dopravní podnik vyšetřuje antimonopolní úřad — Chrudimi hrozí za rekonstrukci muzea barokních soch pokuta — Letní seriál: Depozitář policejního muzea — Nové voliéry Záchranné stanice živočichů Makov opustilo 26 zachráněných opeřenců

Části dílu

00:45
Českobudějovická sbírka školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin se setkala s minimálním zájmem
  Podpořilo ji dvacet dárců. Přitom pomoc v Jihočeském kraji potřebuje podle zástupců diecézní charity asi 500 dětí. Darované školní tašky a sešity zástupci charity hned předali prvním rodinám, další ale na pomoc stále čekají.
  02:31
  Středočeský kraj zjednoduší žákovské jízdné
   Systém proplácení cest dětí ze středních Čech do škol se vinou administrativy zpožďuje, lidi čekají na peníze skoro rok. Kraj systém zjednoduší, opozice ho i přesto kritizuje.
   04:25
   Zoo Dvůr Králové v mezinárodní izolaci
    Světová asociace zoologických zahrad WAZA vyloučila královédvorskou zoo. Důvodem je podle WAZA dlouhodobé porušování etického kodexu při práci se zvířaty.
    07:07
    Petr Lessy skončil jako policejní prezident
     Ministr vnitra Kubice ho odvolal poté, co Generální inspekce obvinila Lessyho z pomluvy a ze zneužití pravomocí.
     07:31
     Obce vracejí pozemky státu
      Města a obce po celém Česku přišly v posledních měsících o desítky pozemků - musely je vrátit státu. Úřad, který státní majetek spravuje, vyhrál už řadu soudních sporů, v nichž požaduje vybrané parcely zpět.
      09:15
      Skiareály ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou znají své nájemce
       44 a 15 milionů korun za rok za ně zaplatí Českému svazu tělesné výchovy společnosti Melida a Mega Plus. Musí do nich ale investovat.
       09:46
       Pilsen Steel chce v říjnu obnovit výrobu
        Vedení plzeňských hutí a kováren jedná s investorem, který dá peníze na obnovu výroby. Slibům firmy věří kraj i dodavatelské firmy. Na nucené dovolené je 900 zaměstnanců Pilsen Steel už od poloviny července.
        11:30
        Volební průzkum - Liberecký kraj
         V Libereckém kraji by v krajských volbách zvízězila ČSSD s víc než 17ti procenty hlasů, druzí by byli komunisti. Ukázal to exkluzivní volební průzkum pro speciál Otázek Václava Moravce. Ten se z Libereckého kraje vysílá zítra od devíti večer.
         12:31
         Stomilionová zakázka na elektronizaci dokumentů v Ústeckém kraji budí podezření
          Přihlásila se jediná firma a vyhrála. Výběrové řízení přitom bylo vyhlášeno těsně před tím, než začal platit nový zákon, který podobnou praxi zakazuje.
          14:12
          Zastavený tendr
           Antimonopolní úřad zastavil soutěž na modernizaci a dostavbu nemocnice v Náchodě. Řeší stížnosti na údajné diskriminační podmínky tendru.
           15:14
           Kvůli objížďce mají obce na Přešticku zničené silnice
            K opravám se zatím nikdo nehlásí, podle předběžných odhadů budou stát dva miliony korun.
            16:46
            Liberecký dopravní podnik vyšetřuje antimonopolní úřad
             Údajně pochybil v zakázce na opravu tramvajové trati.
             18:32
             Chrudimi hrozí za rekonstrukci muzea barokních soch pokuta
              Chrudimské radnici hrozí, že přijde o část evropské dotace a dostane naopak pokutu. Město totiž změnilo projekt rekonstrukce muzea barokních soch v průběhu stavby.
              20:14
              Letní seriál: Depozitář policejního muzea
               Pražské muzeum policie má ve svých depozitářích desetitisíce věcí. V těžkém sejfu je tam ukryta i mimořádně propracovaná - podomácku vyrobená zbraň, kterou policie zabavila kdysi při vyšetřování jednoho případu nedovoleného ozbrojování.
               23:24
               Nové voliéry Záchranné stanice živočichů Makov opustilo 26 zachráněných opeřenců
                Zpátky do přírody se vrátila například samice motáka pochopa, kterou před několika týdny srazilo auto. Svobodu dostala při slavnostním otevření stanice po rozsáhlé rekonstrukci. Ročně v ní najdou pomoc až tři stovky zraněných a ohrožených zvířat.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Češi přispívají na pomoc Turecku a Sýrii — Větší počet uchazčů než pracovních míst — Češi z příhraničí jezdí za prací do Rakouska — Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest Petru Pláškovi — Nehoda komplikuje dopravu na D8 na Mělnicku — Dnes o půlnoci končí příjem žádostí o dotace na elektřinu a plyn pro velké firmy — Stometrové fronty na jubilejní bankovku — Nárůst respiračních onemocnění na východě Čech — Pátrání po cizincích, kteří uprchli ze záchytného zařízení — Nedostatek strojvůdců v Česku — Ztráty lyžařských areálů — Ukrajinci v ČR pomáhají krajanům — Spory kvůli stavbě dálnice D3 — Dvě nehody během jednoho dopoledne způsobil devětačtyřicetiletý řidič na Hodonínsku — Soud s dozorci za šikanu věznů — Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů

                8. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

                7. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Vyšší mzdy pro lékaře na pohotovostech — Mírný nárůst chřipkových onemocnění mezi dětmi — Schvalování koaliční smlouvy o vedení Prahy — Horská služba varuje před mrazy — Na Kvildě naměřili nejnižší teplotu této zimy — Zemětřesení v Turecku dnes zaznamenala řada seismografů v Česku — Do Turecka míří tým českých hasičů — Vyšší náklady na provoz krytých sportovišť — Soud se strážníkem za usmrcení mladíka — Zaměstnanec drah obviněn z obecného ohrožení — Osmý den stávky v Nexen Tire — Příprava projektu na stavbu továrny v Líních — Studenti si připlatí za ubytování na kolejích — Omezení provozu na mostu kapitána Bartoše v Pardubicích — Obnova pietních míst v Českých Budějovicích — Otevření Štvanické lávky se opozdí

                6. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                3. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                2. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1

                Napište nám