Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Do vážných potíží se dostala radnice v Jičíně — Pokuta za podvod ve veřejné soutěži — Požár třídírny v Praze — Jedeme v tom s vámi — Děti z Kamýku nemají dopravu do školky — V temelínské elektrárně mají splněnou čtvrtinu opatření, která vyplynula ze zátěžových testů po tragédii ve Fukušimě — Vymáhat pokutu? — Volební speciál Otázek Václava Moravce — Losování čísel pro krajské volby — Stavební práce na rozhledně Mařenka stojí — Krádež dřeva v přísně chráněné zóně šumavského národního parku — Školy můžou krátit přestávky — Dalších 4200 lidí podepsalo návrh na referendum o stavbě obchodního komplexu v centru Plzně — Přímo v centru Šluknova se rozpadá pět set let starý pivovar — Letní seriál: Tajemství kláštera v Kladrubech — Po 14ti letech se dnes na trať mezi Kyselkou a Vojkovicemi na Karlovarsku vrátil vlak — Dětská psychiatrická léčebna v Opařanech připravuje vlastní muzeum

Části dílu

00:44
Do vážných potíží se dostala radnice v Jičíně
  Hrozí jí, že nebude mít kam umístit více než šedesát úředníků.
  02:23
  Pokuta za podvod ve veřejné soutěži
   Třísettisícovou pokutu dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže stavební společnost RESA za to, že zfalšovala doklady při výběrovém řízení na opravu kláštera v Hostinném.
   04:08
   Požár třídírny v Praze
    Tři hodiny hasiči lokalizovali požár v třídírně odpadů v Dolnoměcholupské ulici v Praze. Nikdo se nezranil.
    04:32
    Jedeme v tom s vámi
     Projekt o.s. Asistence, který poukazuje na problémy vozíčkážů v MHD - na vlastní kůži si cestování vyzkoušely osobnosti byznysu.
     06:24
     Děti z Kamýku nemají dopravu do školky
      Pro třináct předškoláků chce město Švihov zřídit autobusovou linku nebo koupit mikrobus.
      08:14
      V temelínské elektrárně mají splněnou čtvrtinu opatření, která vyplynula ze zátěžových testů po tragédii ve Fukušimě
       Celkem jich je třicet a přijdou na zhruba půl miliardy korun. Dnes v areálu hasiči testovali nový prvek-ochlazování budovy reaktoru ze střechy. Zkoušky dopadly podle energetiků dobře, kritizují je ekologičtí aktivisté.
       08:37
       Vymáhat pokutu?
        Na tuto otázku hledá odpověď představenstvo VOS v Jičíně. Zjišťuje, zda projekt stavby čistíren odpadních vod Čistá Cidlina skončil včas nebo se zpožděním. Dodavatel se zavázal ke smluvní pokutě v případě zpoždění.
        10:43
        Volební speciál Otázek Václava Moravce
         Začíná v Karlových Varech. V přímém přenosu se před kamerami utkají lídři politických stran, kteří budou v podzimních volbách usilovat o krajské pozice.
         12:38
         Losování čísel pro krajské volby
          Státní volební komise rozlosovala stranám čísla pro krajské volby. Celkem se o hlasy voličů uchází 75 stran a politických hnutí. Losovat se ještě budou čísla kandidátů do Senátu.
          13:09
          Stavební práce na rozhledně Mařenka stojí
           Stavební firma nečekaně zastavila stavbu a obce se bojí o evropskou dotaci
           15:25
           Krádež dřeva v přísně chráněné zóně šumavského národního parku
            Případ už šetří policie. S traktorem přímo do lesa tam vyrazili čtyři muži a stihli pokácet téměř osmdesát stromů. Chytli je ale přitom strážci národního parku.
            15:50
            Školy můžou krátit přestávky
             Prodloužení dopoledního vyučování nebo kratší přestávky mezi hodinami. S těmito změnami vstoupí někteří žáci a jejich učitelé do nadcházejícího školního roku.
             17:36
             Dalších 4200 lidí podepsalo návrh na referendum o stavbě obchodního komplexu v centru Plzně
              Na vypsání lidového hlasování by to mělo stačit - zítra zamíří aktivisti s archy na radnici. Téměř patnáct tisíc podpisů dostal magistrát už na začátku srpna - část ale neuznal.
              18:02
              Přímo v centru Šluknova se rozpadá pět set let starý pivovar
               Město chtělo budovu zachránit pomocí evropských dotací – jenomže ty jsou teď na severozápadě kvůli skandálům pozastaveny. Zástupci města se obávají, že než se problémy vyřeší, mohla by budova spadnout, proto pro ni chtějí najít kupce.
               19:38
               Letní seriál: Tajemství kláštera v Kladrubech
                Zavedeme vás do hrobky rodu Windischgraëtzů, která je pro návštěvníky nepřístupná. I badatelé do ní vcházejí jen vyjímečně.
                22:25
                Po 14ti letech se dnes na trať mezi Kyselkou a Vojkovicemi na Karlovarsku vrátil vlak
                 Vlak přepravuje minerální vodu z kyselecké stáčírny. Železnice nahradí část kamionové dopravy, která zatěžuje silnici v údolí Ohře. Opravy zpustlé trati stály deset milionů korun a dělníci na ní museli vyměnit stovky metrů kolejnic.
                 22:46
                 Dětská psychiatrická léčebna v Opařanech připravuje vlastní muzeum
                  Psychiatrická onemocnění se v Opařanech léčí už 125 let. Během modernizace léčebna nashromáždila řadu starých a pro vývoj psychiatrie zajímavých předmětů. Právě ty by se měly stát základem historické expozice.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                  Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                  Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                  Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                  Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                  Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám