26 minut

17. červenec 2012

Obsah dílu

Headlines — Středočeské školství v problémech — Oprava školy zdraží — Zakázky pražského Dopravního podniku byly předražené až o půl miliardy korun — Opravy vodovodů a kanalizací v Praze váznou — Soud zprostil obžaloby bývalé vysoké úředníky Regionální rady Jihozápad — Do provozování kempu ve Františkových Lázních se nikomu nechce — Obcím chybí provozovatelé koupališť — V Plzni - Nové Hospodě mají problém s prostitutkami. — Registry stále plně nefungují - jsou ale rychlejší. — Na jihu Čech se rozhořel spor o změně užívání silnice. — Státní maturity budou mít jen jednu úroveň — Nový most má Benešov nad Černou ochránit před velkou vodou. — Hráz je opravená, ale napouštět se hned tak nezačne. — Zemřel chemik profesor Antonín Holý — Krajinná výstava je kvůli dotacím ohrožena — Nejstarší autoportrét fotografa u nás — Z obráběče kovů turistickým průvodcem.

Části dílu

00:39
Headlines
  Přehled zpráv
  00:44
  Středočeské školství v problémech
   Starostové upozorňují na kritický nedostatek míst ve školách v obcích kolem Prahy
   02:24
   Oprava školy zdraží
    Rekordně nízká cena za opravu gymnázia J. K.Tyla v Hradci Králové 67 a půl miliónu korun už neplatí. Firma Prima žádá od kraje další miliony za neočekávané práce.
    04:14
    Zakázky pražského Dopravního podniku byly předražené až o půl miliardy korun
     Ukázala to analýza, která zkoumala deset velkých kontraktů. Bývalý šéf podniku Martin Dvořák se proti tvrzení ohradil a chce podat trestní oznámení.
     04:49
     Opravy vodovodů a kanalizací v Praze váznou
      Šéf pražských vodohospodářů stopnul rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě. Odmítá podepsat smlouvy s dodavateli. Zuří nejen oni, ale i vedení magistrátu. Opravy už mají několika měsíční skluz.
      06:36
      Soud zprostil obžaloby bývalé vysoké úředníky Regionální rady Jihozápad
       Někdejší ředitel Jiří Trnka a jeho podřízený Martin Půlpytel čelili obvinění ze zneužití pravomocí při rozdělování evropských dotací. Měli zvýhodňovat Plzeňský kraj na úkor Jihočeského.
       07:10
       Do provozování kempu ve Františkových Lázních se nikomu nechce
        Nově vybudovaný městský kemp za desítky milionů korun je zavřený. Město marně hledá nájemce, který by areál provozoval.
        08:52
        Obcím chybí provozovatelé koupališť
         Na Domažlicku musí pronajímat areály za symbolickou korunu nebo poskytnout zdarma.
         10:09
         V Plzni - Nové Hospodě mají problém s prostitutkami.
          U silnice za městem po nich zůstává nejen nepořádek, ale především i nebezpečné infjekční stříkačky.
          12:07
          Registry stále plně nefungují - jsou ale rychlejší.
           Nový centrální registr vozidel se po několika dnech zrychlil. Stále ale nefunguje tak, jak má. Část úřadů proto omezila vydávání pořadových čísel.
           12:33
           Na jihu Čech se rozhořel spor o změně užívání silnice.
            Vede z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou a míjí Temelín. Z krajské se má stát státní klíčová tepna, která bude sloužit k dopravě materiálu na dostavbu elektrárny. Vltavotýnští se takové změny obávají.
            14:17
            Státní maturity budou mít jen jednu úroveň
             Ministr školství Fiala tak chce zjednodušit celý systém. Část hodnocení - třeba opravy slohových prací - navíc připadne zpátky školám. Systém by se tak měl zlevnit o desítky miliónů.
             14:44
             Nový most má Benešov nad Černou ochránit před velkou vodou.
              Nová konstrukce je mohutnější a vyšší. Propustit by měla až dvacetiletou vodu. Další protipovodňová opatření budou následovat v příštím roce.
              16:21
              Hráz je opravená, ale napouštět se hned tak nezačne.
               Na obnaženém dně Novozámeckého rybníka zahnízdili ptáci. Napouštění proto nepovolí ochránci přírody, přestože oprava hráze už skončila a na vodu čekají lidi žijící v okolí.
               18:10
               Zemřel chemik profesor Antonín Holý
                Světově uznávanému vědci bylo 75 let. Profesor Holý objevil preparáty, které dodnes pomáhají léčit miliony lidí a jsou součástí nejúčinnějších a zároveň dostupných léků proti AIDS, pravým neštovicím nebo pásovému oparu.
                18:33
                Krajinná výstava je kvůli dotacím ohrožena
                 Kvůli pozastaveným dotacím z Regionálního operačního programu Severozápad Cheb nestihne včas upravit levý břeh Ohře. Výstava, kterou pořádá s bavorským Tirschenreuthem, tak musí být jinde.
                 20:12
                 Nejstarší autoportrét fotografa u nás
                  Poklad depozitáře Prácheňského muzea není velký, ale je velmi cenný. jedná se nejstarší autoportrét fotografa v Česku. Je z roku 1847 a vznikl nejstarší rozšířenou fotografickou technikou - daguerrotypií.
                  23:02
                  Z obráběče kovů turistickým průvodcem.
                   Ztratili práci, ale nechtěli čekat doma, teď dělají turistické průvodce. Chrudimským kostelem Nanebevzetí Panny Marie provázejí nezaměstnaní lidé.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   18. červenec 2012

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   5. prosinec

                   Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

                   5. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   4. prosinec

                   Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                   4. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   1. prosinec

                   Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                   1. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   30. listopad

                   Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                   30. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. listopad

                   Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                   29. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. listopad

                   Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                   28. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. listopad

                   27. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   24. listopad

                   Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                   24. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. listopad

                   Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                   23. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. listopad

                   Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                   22. 11. 2023 na ČT1

                   Napište nám