Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Pokuty za hasičská auta — Karlovy Vary dostaly nabídku 80 milionů korun jako doplatku k předchozímu prodeji Lázní III — Policie žádá sněmovnu, aby mohla Davida Ratha stíhat ještě kvůli jiným úplatkům — Z chrudimského domova pro seniory je ubytovna — Hrb na dálnici D5 — Plánuje se v Turnově potají vnitřní průtah na Semily? — V plzeňských hutích Pilsen Steel se stále nepracuje — Organizovaná skupina, která střílí a krade hovězí dobytek, řádí na Vysočině — Liberecký dopravní podnik terčem kritiky kvůli smlouvě se soukromým dopravcem — Nové stánky na Václavském náměstí — Katoličtí intelektuálové chtějí mít na Vysočině biskupství — Česká televize natáčí po deseti letech na otáčivém hledišti v Českém Krumlově — 14. července uplynulo 110 let od narození Josefa Toufara – římskokatolického kněze, kterého umučila Státní bezpečnost — Tzv. východočeské Pompeje – to je zřícenina hradu Vízmburk na Náchodsku

Části dílu

00:46
Pokuty za hasičská auta
  Antimonopolní úřad a ministerstvo pro místní rozvoj trestají dobrovolné hasiče v Královéhradeckém kraji za chyby v tendru na nákup vozů.
  02:40
  Karlovy Vary dostaly nabídku 80 milionů korun jako doplatku k předchozímu prodeji Lázní III
   V minulém volebním období opoziční zastupitelé obchod tvrdě kritizovali pro jeho nevýhodnost a soud později rozhodl o neplatnosti kupní smlouvy. Nové vedení města teď žádá za lázně víc.
   04:25
   Policie žádá sněmovnu, aby mohla Davida Ratha stíhat ještě kvůli jiným úplatkům
    Kvůli pokračujícímu trestnému činu chce policie dál trestně stíhat Davida Ratha, žádost už doručila do Poslanecké sněmovny.
    04:54
    Z chrudimského domova pro seniory je ubytovna
     Chrudimský stavební úřad nařídil vystěhování domova pro seniory. Budova nesplňuje požární předpisy. Provozovatel ovšem domov změnil na ubytovnu, senioři v ní zůstávají.
     06:41
     Hrb na dálnici D5
      Na 117. kilometru se napříč vozovkou znovu vytvořil deseticentimetrový hrb. Ředitelství silnic a dálnic tam omezilo rychlost. Zvlnění nechá obrousit.
      07:03
      Plánuje se v Turnově potají vnitřní průtah na Semily?
       Nebo jde jen o městskou silnici na odlehčení centru, jak ubezpečují radní? Mnozí místní tomu nevěří a raději žádnou silnici nechtějí - pod peticí proti ní se ve čtrnáctitisícovém Turnově podepsalo už 3000 lidí.
       08:52
       V plzeňských hutích Pilsen Steel se stále nepracuje
        Dnes se měla výroba rozjet po čtrnáctidenní odstávce - místo toho jsou ale zaměstnanci na nucené celozávodní dovolené. Jestli se provozy opět otevřou není jasné.
        10:39
        Organizovaná skupina, která střílí a krade hovězí dobytek, řádí na Vysočině
         V noci na dnešek zastřelili, vyvrhli a ukradli krávu v Mitrově u Dolní Rožínky.
         12:22
         Liberecký dopravní podnik terčem kritiky kvůli smlouvě se soukromým dopravcem
          Firmu BusLine najímá na celou třetinu autobusových linek v Liberci. Opozice ale tvrdí, že kdyby na linkách jezdil sám dopravní podnik, ušetřil by až 30 milionů Kč ročně.
          14:39
          Nové stánky na Václavském náměstí
           Pražský magistrát představil podobu nových stánků na Václavském náměstí. Budou designové a bude jich o polovinu míň než dosud. Podle stánkařů jsou ale pro prodej občerstvení naprosto nevyhovující.
           16:26
           Katoličtí intelektuálové chtějí mít na Vysočině biskupství
            Výzvu za zřízení nového biskupství v Jihlavě posílají České biskupské konferenci i do Vatikánu. Biskupství chtějí prosadit do pěti let.
            18:07
            Česká televize natáčí po deseti letech na otáčivém hledišti v Českém Krumlově
             Hra Jak se vám líbí, kterou nastudoval v Jihočeském divadle David Radok, se líbila divákům i kritikům. Na podzim se objeví na obrazovkách ČT.
             19:57
             14. července uplynulo 110 let od narození Josefa Toufara – římskokatolického kněze, kterého umučila Státní bezpečnost
              Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě shromažďuje fotografie, informace i pozůstalosti po faráři. A o tom bude dnešní díl letního seriálu: Zatím jsou totiž věci v depozitáři, poprvé je muzeum vystaví až na podzim.
              23:17
              Tzv. východočeské Pompeje – to je zřícenina hradu Vízmburk na Náchodsku
               Čtyřicáté výročí objevení památky připomíná výstava archeologických nálezů.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

               Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

               Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám