25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Autem do věznice — Policejní zásah na Šumavě byl protizákonný — Chemikálie na trati Velké pardubické — Vodu v římovské přehradě ohrožuje kontaminovaná zemina — Kandidátka v Pramenech — U Nymburka se srazily dva nákladní vlaky — Inspekce navrhla stíhat tři kolínské policisty, kteří měli spolupracovat s drogovým podsvětím — Speciální policejní jednotka v Jihlavě zadržela jen letos 41 dealerů drog — Kontroly romských ubytoven v Ústí nad Labem — Speciální projekt - muzikál, který má být prevencí proti násilí mezi dětmi — Prosečtí brání zeleň před další zástavbou — Archeologové našli v Liberci hroby vojáků Sedmileté války — Začíná 44. ročník Tourfilmu 2011 — Psí cestovatel skončil v útulku — Mladí zahradníci soutěží v Kopidlně

Části dílu

00:38
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Autem do věznice
   Opilý otec jel vysvobodit syna z vězení. I tak by se dal v krátkosti popsat jen těžko uvěřitelný příběh, který se v noci na dnešek odehrál v Plzni. Hlavní bránu borské věznice prorazilo osobní auto se dvěma muži.
   02:36
   Policejní zásah na Šumavě byl protizákonný
    Policie proti ekologickým aktivistům v oblasti Ptačího potoka letos v létě zasahovala protizákonně. Konstatoval to krajský soud v Plzni a dal za pravdu jednomu z účastníků blokády, který podal správní žalobu proti nezákonnému rozpuštění shromáždění.
    04:17
    Chemikálie na trati Velké pardubické
     Organizátoři Velké Pardubické se obrátili na policii kvůli výhrůžkám a vandalským útokům. Anonymové jim slibují třeba vypnutí elektřiny a vody během nedělního legendárního dostihu. A teď někdo dokonce postříkal trávník na závodní dráze chemikálií.
     06:00
     Vodu v římovské přehradě ohrožuje kontaminovaná zemina
      Přehrada přitom slouží jako zdroj pitné vody pro polovinu kraje. Zem znečištěná ropnými látkami je pod velešínskou továrnou. Jedy do půdy pronikly před 30 lety a sanace půdy se stále odkládá.
      07:55
      Kandidátka v Pramenech
       V Pramenech u Mariánských Lázní se konečně našli zájemci, kteří jsou ochotni kandidovat do vedení obce.
       09:45
       U Nymburka se srazily dva nákladní vlaky
        Nikdo se nezranil, škoda je 10 milionů korun.
        10:15
        Inspekce navrhla stíhat tři kolínské policisty, kteří měli spolupracovat s drogovým podsvětím
         Podezřelí jsou například ze zneužití pravomoci, přijímání úplatků nebo nedovolené výroby drog.
         12:12
         Speciální policejní jednotka v Jihlavě zadržela jen letos 41 dealerů drog
          Většinou šlo o distributory a vařiče pervitinu.
          12:36
          Kontroly romských ubytoven v Ústí nad Labem
           Živý vstup Petry Tachecí - V šesti romských ubytovnách pátrají policisti a pracovníci magistrátu po lidech, kteří se skrývají před zákonem nebo zneužívají sociální dávky.
           14:46
           Speciální projekt - muzikál, který má být prevencí proti násilí mezi dětmi
            Mezinárodní skupina umělců Gen Rosso si vybírá problémové školy, kde učí spolupracovat děti různého věku a sociálního zařazení.
            16:29
            Prosečtí brání zeleň před další zástavbou
             Obyvatelé sídliště Prosek brání poslední zbytky zeleně. Bojují nejen s developery, ale také s radnicí Prahy 9 a magistrátem, které projekty povolují.
             18:16
             Archeologové našli v Liberci hroby vojáků Sedmileté války
              Odborníci zkoumají pohřebiště účastníků konfliktu z poloviny 18. století. V centru města, v podzemí Nerudova náměstí, leží kosterní pozůstatky stovek, možná až tisíce vojáků.
              19:48
              Začíná 44. ročník Tourfilmu 2011
               Nejstarší mezinárodní festival filmů o turistice a cestování nabídne během tří dnů na 500 snímků. Hlavním hostem festivalu je švýcarský vzduchoplavec Bertrand Piccard.
               21:26
               Psí cestovatel skončil v útulku
                V pardubickém útulku skončil psí cestovatel o kterém nikdo neví, odkud pochází. Dvouletá fenka čínského chocholatého psa přijela sama rychlíkem Liberec – Pardubice.
                23:05
                Mladí zahradníci soutěží v Kopidlně
                 Na takzvaný Kopidlenský kvítek přijelo osmadvacet žáků a učňů z celého Česka.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 4. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

                 1. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

                 30. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                 29. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                 28. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám