Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Cena pozemků v areálu Masarykova nádraží v centru Prahy — Napětí v Krupce na Teplicku před rozhodnutím soudu — Zachránil secesní hotel, hosté tu ale nezaparkují — Neklidná pěší zóna — Radnice v Týně nad Vltavou a provozovatelé tamních heren připravují deklaraci zpřísňující podmínky provozu — Největší zaměstnavatel v Milevsku propouští — Liberec získal titul Evropské město sportu roku 2012 — Spory o dům na půli cesty — Kdo zaplatí likvidaci jedů — Na Vysočině je nedostatek palivového dřeva — Rovné podmínky pro zemědělce — Labská bouda se rekonstruuje — Náročná operace v Příbrami — Tourfilm ocenil nejlepší filmy

Části dílu

00:38
Headlines
  Přehled zpráv
  00:49
  Cena pozemků v areálu Masarykova nádraží v centru Prahy
   České dráhy by mohly kvůli nevýhodným smlouvám výrazně prodělat na prodeji lukrativních pozemků v areálu Masarykova nádraží v centru Prahy.
   02:33
   Napětí v Krupce na Teplicku před rozhodnutím soudu
    V Krupce na Teplicku roste napětí před pondělním rozhodnutím soudu o platnosti hlasování při komunálních volbách.
    04:33
    Zachránil secesní hotel, hosté tu ale nezaparkují
     František Gabriel zachránil chátrající secesní hotel v centru Jičína, který začínal doslova padat kolemjdoucím na hlavu. Radnice mu za to slíbila, že pomůže vyřešit problém s parkováním hotelových hostů. Po rekonstrukci chtěl, aby město svůj slib splnilo.
     06:24
     Neklidná pěší zóna
      Většina lidí si v Chebu stěžuje, že novou pěší zónu za 140 milionů korun opanovali nepřizpůsobiví.
      08:01
      Radnice v Týně nad Vltavou a provozovatelé tamních heren připravují deklaraci zpřísňující podmínky provozu
       Z výloh musí zmizet jackpotová reklama, provozovatelé mají zavést kamerový systém - zlepšit by to mělo pořádek ve městě.
       09:52
       Největší zaměstnavatel v Milevsku propouští
        Jeden z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji ZVVZ Group Milevsko propustí do konce roku 111 zaměstnanců. Reaguje na důsledky krize, která postihla strojírenský průmysl.
        11:32
        Liberec získal titul Evropské město sportu roku 2012
         Titul podle magistrátu zpropaguje město, přiláká návštěvníky a snad i znovu nadchne lidi pro pořádání sportovních akcí. Udělení titulu kritizují věřitelé lyžařského mistrovství světa, které předloni skončilo v dluzích.
         13:36
         Spory o dům na půli cesty
          Chrudim má moderní dům pro lidi v sociální nouzi. Zůstává však zavřený. Není totiž jasné, kdo by měl hradit jeho provoz.
          15:26
          Kdo zaplatí likvidaci jedů
           Pardubický kraj nebude vymáhat náhradu škody za likvidaci munice a jedů v Bělé nad Svitavou. Cizinec, který v jednom z domů rizikový materiál skladoval, je v německé léčebně pro duševně nemocné.
           17:14
           Na Vysočině je nedostatek palivového dřeva
            Zpracovatelé dřeva mají na topivo pořadníky.
            18:56
            Rovné podmínky pro zemědělce
             Čeští zemědělci by se měli konečně dočkat spravedlivějších podmínek a postavení v agrární konkurenci Evropské unie. Slibuje to chystaná reforma, kterou má už příští týden projednávat Evropská komise.
             19:21
             Labská bouda se rekonstruuje
              Ještě nedávno jí přitom hrozilo zbourání. Ministerstvo životního prostředí o její demolici usilovalo od roku 2007, nakonec ale projekt kvůli velkým nákladům vzdalo.
              20:55
              Náročná operace v Příbrami
               V oblastní nemocnici v Příbrami dnes pomocí nejmodernějších přístrojů operovali pacientku s velkým tzv. odlitkovým kamenem v ledvině. S takovým problémem obvykle musí pacienti do velkých fakultních nemocnic.
               23:05
               Tourfilm ocenil nejlepší filmy
                Hlavní cenu festivalu Tourfilm získal snímek Mexiko. V regionální soutěži uspělo město Litomyšl. Cenu získala i Česká televize za pořad Toulavá kamera ochutnává Česko.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám