Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nemocniční memorandum

Kraje začínají připravovat krizové scénáře pro období po prvním březnu-kdy by v nemocnicích mohly chybět stovky lékařů. Například v Plzeňském kraji ředitelé nemocnic, zástupci kraje a dalších subjektů podepsali společné memorandum.

Sitauce v nemocnicích v Klatovech a Domažlicích

Z Klatovské nemocnice hodlá odejít 38 doktorů. Zdravotnické zařízení v Domažlicích chce opustit polovina všech lékařů, tedy 21. Vedení obou nemocnic ale zatím nezrušilo žádnou plánovanou operaci.

Nemocnice Vysočiny v nouzovém režimu

Pokud se lékaři nerozhodnou svůj protest ukončit, začnou se z nemocnic Vysočiny propouštět pacienti a noví nebudou přijímáni.

Krajská zdravotní počítá s výpověďmi pro zdravotní sestry a další personál

Pokud lékaři splní hrozbu a nenastoupí 1. března do práce, přijdou o místo stovky zdravotních sester, ošetřovatelů a sanitářů. Krajská zdravotní v Ústeckém kraji už na tuto možnost připravila odbory.

Tunel Blanka - náklady se zvýší o 10 miliard

O tom, že se náklady na pražský tunel Blanka zvýší o 10 miliard korun, podle společnosti Metrostav bývalé vedení magistrátu vědělo. 6,5 miliardy navíc bylo potřeba na práce spojené se stavbou, další tři a půl miliardy šly na valorizaci.

Radikálové se chystají do Nového Bydžova

Starosta Nového Bydžova Pavel louda vyzval Dělnickou stranu sociální spravedlnosti, aby zrušila mítink a pochod městem.Ta odmítla.

Na 3,5 roku do vězení má jít mladík, který v Chrastavě při srpnových bleskových povodních okradl vyplavenou rodinu

Šlo o 45 tisíc Kč, které rodina dostala jako sociální dávku a byly to tak jediné peníze, které v té době měli. Mladík předstíral, že chce pomoct jako dobrovolník, místo toho ale zmizel s penězi.

Peníze na modernizaci věznic

Ministerstvo spravedlnosti chce najít peníze na modernizaci českých věznic. Investovat musí hlavně do zabezpečovacích zařízení, ale i zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců.

Situace ve věznici ve Vykmanově u Ostrova na Karlovarsku

Mezi největší problémy tu patří zastaralé zabezpečení i vstupní prostory. Přestavěné stavební buňky neumožňují například instalaci bezpečnostních rámů.

Přeplněné věznice - jak situaci řešit?

Živý vstup - Marek Štětina, Karlovy Vary.

Praha 11 a agentura ABL

Matěj Bárta - šéf bezpečnostní agentury ABL, která měla sledovat politiky z Prahy 11 - chce s tamní radnicí ukončit spolupráci.

Hasiči už třetí den hasí zbytky hořících pneumatik na skládce v Tušimicích

Rozsáhlý požár pneumatik na skládce v Tušimicích byl uhašen už loni v červnu. V minulých týdnech se ale na spáleništi znovu začaly objevovat plameny a kouř.

Loterijní společnost Sazka odvrací bankrot

Sazka zabránila vlastnímu krachu. Přijala pomoc společností Penta a E-Invest. Obě se Sazkou uzavřely smlouvu o strategickém partnerství.

M. Jančík znovu obviněn

Policie znovu obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka. Podezírá ho, že uzavřel neoprávněně - bez schválení zastupitelstva - smlouvu s Agenturou Praha 5 o postoupení pohledávek za víc než 63 milionů korun.

Nehoda kamionů na dálnici D5

Dálnici D5 zablokovala odpoledne na 8,5 kilometru ve směru na Plzeň nehoda dvou kamionů. Spolujezdec z jednoho z nich nepřežil. Příčinu havárie vyšetřuje policie.

Nejasnosti a emoce provázejí debaty o možném rušení některých stavebních úřadů

Na Karlovarsku jsou proti rušení starostové ale i krajští politici. Podle ministerstva pro místní rozvoj jsou obavy komunálních politiků předčasné.

Ministerstvo kultury souhlasí s přemístěním historického mostu v Českém Krumlově

Pět let trvající dohady o jeho budoucnosti končí. Most brání protipovoďnovým opatřením a musí koryto říčky Polečnice opustit. Proti stěhování dlouhodobě protestuje občanské sdružení Obec památkářská, kterému se rozhodnutí ministerstva vůbec nelíbí.

Vysočina se potýká s nedostatkem míst pro seniory

Nové domovy se stovkami nových lůžek ale kraj nehodlá stavět, zaměří se víc na podporu terénní péče.

Zaměstnávání zdravotně handicapovaných

Jak zaměstnat více zdravotně handicapovaných, o tom jednali odborníci a majitelé chráněných dílen v Pardubicích.

Nový elektrický skútr šetří táborským strážníkům peníze,nohy a síly

Městská policie v Táboře rozšířila svůj vozový park o elektrický skútr. Je tichý, ekologický a výjimečně úsporný. Sto kilometrů provozu stojí městskou policii šest korun.

Na sedmnácti místech republiky padly teplotní rekordy

Nejvíc - skoro 15 a půl stupně - naměřili meteorologové v Byňově u Nových Hradů. Průměrná únorová teplota je přitom minus 1 stupeň. Podle meteorologů má teplé počasí vydržet celý týden.

V Praze se poprvé koná výstava hodinářského umění

K 600. výročí vzniku pražského orloje se na Staroměstské radnici koná unikátní výstavy o hodinářském umění starých mistrů i současných hodinářů.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST