Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Ohrožené sociální služby

Fungování sítě sociálních služeb ve Středočeském kraji je ohroženo – tvrdí to jejich poskytovatelé, tedy neziskové organizace a občanská sdružení.

Rozhovor

Hostem ve studiu redaktorka Lucie Komňacká.

V Jihlavě řeší problémy se závadami semaforů pro nevidomé

Nefungují takzvané "klepače", zvukově signalizující, kdy je na přechodu volno. Město přiznává, že opravy jsou problematické a trvají dlouho.

Obce postižené srpnovou bleskovou povodní si stěžují, že vládní finanční pomoc přichází velmi pomalu.

Na odstranění nejnaléhavějších škod slíbila vláda Libereckému kraji 310 milionů Kč. Z těchto peněz ale zatím uvolnila jen 40 milionů. Na další peníze starostové stále čekají.

Vláda o cenách elektřiny

Vláda se dohodla na tom, jak zkrotí růst cen elektřiny, který se očekává kvůli podpoře fotovoltaických zdrojů.

Největší nedobrovolná dražba v Česku

V Praze se dnes uskutečnila největší nedobrovolná dražba v republice za posledních 10 let. Do aukce se dostal průmyslový areál v Brandýse nad Labem. Jeho dosavadní vlastník totiž nesplácel bance úvěr. Nakonec se vydražil za 340 milionů Kč.

Prořídlá kandidátka VV

Věci veřejné nechaly v Hradci Králové vyškrtnout dvojku své kandidátky v komunálních volbách-právníka Petra Stejskala.Další dva lidé odstoupili na protest proti tomuto zásahu.

Noví voliči v Horské Kvildě

14 nových voličů má od včerejška Horská Kvilda na Šumavě. Voličská základna v obci se tak rozrostla o zhruba patnáct procent. Podpořit mají současného starostu, ten to odmítá.

Na plzeňských právech volí nového děkana

O post v čele skandály poznamenané fakulty se po odchodu ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila uchází pět kandidátů. O vítězi rozhodne v tajném hlasování 18členný akademický senát.

Ředitel karlovarské ZUŠ přideloval nadstandardní odměny

Nejvíc pěnez měla získat náměstkyně primátora pro kulturu. Kontrola navíc odhalila nesrovnalosti v evidenci zaplaceného školného.

80 tisíc má zaplatit Moravský Krumlov za to, že brání Praze ve stěhování Muchovy Slovanské epopeje.

Pokutu uložil znojemský okresní soud, který už dřív rozhodl, že si metropole smí plátna odvézt. V reakci na to Moravský Krumlov minulý týden stěhování obrazů zakázal a zámek, kde jsou uložené, zapečetil.

Návrh vládní koalice na omezení imunity poslanců, senátorů a ústavních soudců by měl sněmovnou projít bez problémů.

Na jednání ústavně-právního výboru pro něj totiž zvedly ruce i opoziční ČSSD a KSČM. Novela by měla úplně zrušit přestupkovou imunitu a omezit imunitu u trestní odpovědnosti. Zákonodárci a ústavní soudci by tak mohli být stíháni po vypršení svého mandátu.

Lidovecký kandidát František Adamec odstoupil z kandidátky pro komunální volby

Lidovecký kandidát do vyškovského zastupitelstva František Adamec odstoupil z kandidátky pro víkendové komunální volby. Reagoval tak na nahrávku zveřejněnou serverem Aktuálně.cz, podle které měl vzít jako radní 200 tisícový úplatek.

Český Krumlov: hrozí ztráta dotací na opravu klášterů, práce přesto pokračují

Historicky největšímu projektu oprav památek v Českém Krumlově hrozí, podle ministerstva kultury, odebrání dotace. Práce ale přesto pokračují dál.

Záhadná lebka

Lanškroun na Orlickoústecku řeší záhadu. U zdi kostela se našly kosterní pozůstatky pocházející zřejmě z 50. let minulého století. Jenže na tomto místě byl hřbitov zrušen dávno před tím. Tělo, zřejmě bohaté ženy, tak mohlo být pohřbeno tajně.

Voda, kterou pijí lidé v Horní Kalné na Trutnovsku, obsahuje uran

Kvůli překročení hygienických limitů dokonce hrozilo uzavření vodovodu, který zásobuje většinu zdejších domů. Problém nakonec vyřešily až speciální filtry.

V Plzni začne jezdit metropolitní vlaková linka

Na ostro začne nový příměstský spoj fungovat od prosince. Už tento týden si ale můžou západočeši jeho výhody zdarma vyzkoušet. Plzeň je po Praze a Brně v pořadí třetím českým městem, kde bude metropolitní vlaková linka fungovat.

Známí kuchaři učí děti jíst zdravě

Místo zdravého a pravidelného jídla má velká část českých dětí špatné stravovací návyky, které mohou vést k nadváze a obezitě. Projekt YesNeYes zábavnou formou ukazuje školákům jak žít zdravě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2010
 P ST