Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Co znamená veto loterijního zákona

Prezident Václav Klaus nepodepsal nový loterijní zákon. Ten měl dát městům a obcím rozhodující slovo při povolování hracích strojů. Starostové, kteří bojují proti hernám, jsou zklamáni.

Policie zadržela nebezpečný gang zlodějů aut

Policie zadržela šestičlenný gang, který v okolí Prahy ale i na dalších místech republiky ukradl skoro třicet osobních aut.

Kriminalisté pátrají po zloději auta s 200 tisíci Euro

Policie prosí o pomoc řidiče, kteří se podobně jako pravděpodobný pachatel stravovali v restauraci dálniční benzínky, aby zavolali na linku 158.

Zřícený dům

V Novém Sedle u Sokolova se zřítila část domu. jaho statiku zřejmě narušila rekonstrukce.

Každý větší déšť sledují s obavami Poliačkovi z Radvanic na Trutnovsku. Rozvodněný potok totiž pravidelně zaplavuje jejich majetek.

Poliačkovi říkají, že je to kvůli zanedbané údržbě potoka i kvůli zemědělské činnosti nad jejich domem.

Opakované bahno v Poříčí zavinily nevhodné plodiny na poli

Radnice argumentuje odborným posudkem, podle kterého kukuřice ve svahu nedokáže zabránit erozi

Kraj prověří 160 km hrází

Jihočeský kraj chce prověřřit hráze rybníků celé Třeboňské soustavy. Bude jasné, kolik vody při bleskových povodních bezpečně zadrží.

Spory o vstup do parku

Chrudimské radnici, školám a pořadatelům kulturních akcí se nelíbí, že při hromadné návštěvě parku Na Střelnici musejí žádat o povolení krajský úřad. Důvodem jsou chráněné havraní kolonie.

Bezděkova komise představila návrh důchodové reformy

Návrh důchodové reformy Bezděkovy komise počítá například se snížením pojistného, se zvýšením věku odchodu do důchodu nebo se zrušením vdovských dávek.

Jednání o koalici - ODS, TOP 09 a VV

ODS, TOP 09 a Věci veřejné znovu jednali o budoucí koaliční vládě. Dohodli se mimo jiné na tom, že chtějí do Poslanecké sněmovny předložit co nejrychleji návrh na omezení imunity zákonodárců, a to i přesto, že ještě koalice nebude definitivně dohodnuta.

Proplácení zdravotnických poplatků - Liberecký a Zlínský kraj

Liberecký a Zlínský kraj zřejmě přestanou nejpozději do července hradit poplatky za pacienty v krajských nemocnicích a lékárnách.

Celá třetina větších firem na Liberecku protizákonně kontroluje své zamětnance kamerami

Firmy znovu přistupují k instalaci kamer na pracoviště, přestože to zakazuje jak Občanský zákoník, tak i Zákon na ochranu osobních údajů.

Šikana učitelů

Zastupitelstvo Staňkova na Domažlicku jedná o odvolání vedení zdejší ZŠ. Na ředitelku a její zástupkyni si stěžují učitelé i rodiče žáků. Vedení školy podle nich šikanuje pedagogy a děti si bere jako rukojmí.

Záchrana oboru na výrobu hudebních nástrojů

Unikátní škola kvůli nedostatku studentů letos končí. Příští rok ji ale převezme kraslická základní škola a nabídne další obory.

Znovuotevření Zlaté ulice

Po víc než 60 letech se na Starém městě slavnostně otevřela Zlatá ulice.

Přeměna rybníku na čisté jezero

Už pět let přeměňují hydrobiologové velký Bolevecký rybník na jezero. Unikátní experiment má zlepšit průhlednost vody nejméně na dvojnásobek. Bolevecký rybník patří k nejnavštěvovanějším rekreačním místům na Plzeňsku. A zatím pokus vychází dobře.

Charitativní projekt Petra Formana

Herci a hudebníci se zapojili do projektu MISSE, aby pomohli vybrat peníze na koupi komunikátoru pro postiženého Daniela.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2010
 P ST