Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • tomáš n. 13. 4. 2014 08:41 Reagovat 14 2

  .......

  Studený, odosobněný, bezemoční film, zahlcený projevy nesympatické hlavní představitelky ale také (naštěstí) geniálním hereckým mistrovstvím charismatického Serraulta. Film, oplývající mnoha slovy, klouzal dvě hodiny po povrchu a já jsem se nebyl schopen ztotožnit a jakoukoli postavou, natož s ní empaticky souznít. Emmanuelle Béart mi svými postoji, duší, chováním, permanentně nezapnutým srdcem a směřováním odnikud nikam připomínala naprogramovaného robota. Nemám rád sladkobolné, doslovné hollywoodské příběhy, ale vždycky, když tvůrci chtějí, ať hledám pod povrchem ledu, na němž jsou navršeny kupy vět stejně tak, jako pohledů a gest a nutí mne směřovat do nejhlubších hlubin, rád se do nich podívám – jenže tady nebylo v té hloubce vůbec nic. Pseudoart a veliké zklamání, které si svou strohostí hrálo na něco, čím nebylo a být nemohlo: nic nahoře, nic uvnitř, nic pod tím. Oč pravdivější a upřímnější byl film Ve vší nevinnosti, o to bylo dílo Nelly a pan Arnaud větším zklamáním. Kde nic není, srdce brát nemůže. A rozhodně neodmítám úvahu o tom, že s chladem se lze ztotožnit a kdo chce, najde si ve všem všechno – i to, co tam není. Pro srovnání doporučuji jakýkoli film Jeana Pierre Melvilla – zde mají mlčení, pohledy, gesta a herectví duše takovou sílu, že Nelly a pan Arnaud je proti nim pouhým cvičením (možná sehrálo svou roli i to, že tento svůj poslední film točil Sautet v 71 letech). Nebýt ve filmu Serrault, kterému opravdu stačí „jen být“, jde o okázale nabubřelou, ledovou nudu.

 • Milada K. 12. 4. 2014 17:32 Reagovat 3 9

  Nádherný film,

  ...bylo to pohlazení. Bohužel jsem neviděla od začátku a moc by mě zajímalo, kdo hlavní představitele daboval, ale nemůžu to nikde dohledat. Tak známé hlasy a já si nevzpomenu. Napoví někdo?

 • bm 12. 4. 2014 09:31 Reagovat 4 9

  Nelly a pan Arnauld

  NADHERNE -spolu s fr.filmem Milloval jsem te uzasne filmy od francouzskych tvurcu.Proc se vysilaji ,,v noci,, strasne pozde a bez videoarchivu.CT pousti v hlavnim vysilacim case calamady pod uroven a poklady od zajimavych tvurcu bez moznosti malo a bez opakovani

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi