Události týdne očima zpravodajství České televize

Obsah dílu

Přehrát vše

Na světlo se po roce odpočívání znovu vyklubala krakatice. Jméno hlavonožce nese spis ostře sledovaný politik, novináři i vlivovými skupinami. MF Dnes zveřejňuje odposlechy z okruhů vládce podsvětí Mrázka, které vydaly další zajímavá jména. I když se ho netýkají, můžou zatopit premiérovi, kterého tlak vynořujících se problémů oplétá čím dál víc. Ve spise, který protikorupční policie na zavražděného podnikatele a vládce podsvětí Františka Mrázka vedla, čteme jména, která se pohybují ve vrcholech politického piedestalu: Vlastimil Tlustý, Jiří Paroubek, Ivan Langer.

Pavel Bém a Miroslav Šlouf slavili narozeniny. Oslavy proběhly ve velkém stylu, sešly se známé tváře, významné osobnosti a oslavenci dostali velkorysé i kuriózní dary. Ani jeden z večírků přitom nezapomněl na povinnou politickou agitku a někteří z hostů stihli večírky oba.

Česká účast ve válce proti terorismu si žádá oběti. Poté, co minulý víkend zahynul velvyslanec Ivo Žďárek, byli při útocích afghánského Talibanu zraněni čeští vojáci. Dělá český stát všechno proto, aby tyto lidi dostatečně ochránil před všemi riziky?

Zpravodaj České televize v Číně Tomáš Etzler se stal laureátem jednoho z nejprestižnějších ocenění, kterého lze v oblasti televizního vysílání získat. Cenu Emmy v žurnalistické kategorii získal jako první český novinář ? byť v tomto případě ještě ve službách mediálního zpravodajského gigantu CNN.

Německo omezilo kouření v gastronomii, většina spolkových zemí má ale dosud své výjimky. Bohatá spolková země Bavorsko chce jít příkladem a ušetřit, zdravotní péče o kuřáky totiž stojí stát ročně 20 miliard eur. Zdraví lidu a státních financí však neleží na srdci všem, bary a nálevny chtějí své kuřáky zpátky, výčep piva poklesl. Kouzelná formule zní: Kuřácký klub.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 P