Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše
Stalo se před časem

90 let Harley-Davidson Clubu Praha

Vůbec nejstarší dosud fungující klub Harley Davidson je ten pražský. Několik set motorkářů se sjelo v brdském Věšíně, aby devadesátiny oslavili. Jen o několik málo dnů později si dali vyznavači motorkářské legendy dostaveníčko v Praze. Na 60 000 jich oslavilo výročí založení Harley Davidson.

Oficiální stránky HDCP


Nové varhany pro katedrálu

63 milionů korun – tolik se už vybralo od dárců na nové varhany pro katedrálu svatého Víta na Pražském hradě. Výroba jednotlivých píšťal, kterých bude téměř sedm tisíc, pokračuje ve Španělsku.

ČT24: Musí vyjádřit duši katedrály, říká výrobce varhan pro Svatého Víta


Nová lávka v Troji

Provizorní lávka na místě zřícené Trojské by mohla stát už příští rok. Pražští radní se snaží její stavbu i přes problémy urychlit. Rozhodli také, že lávku v Radotíně, která je v havarijním stavu, by mohla už za dva roky nahradit nová.


Rekonstrukce mostu Legií

Další most – ten Legií, který spojuje Národní divadlo s Újezdem – projde rekonstrukcí. Co a jak se bude opravovat, zjistí stavebně historický průzkum, který právě začal

ČT24: Most Legií v Praze čeká rekonstrukce, řidiči se musí obrnit trpělivostí


Srpen 1968 v ČST

Moderátor a muzikant Eduard Hrubeš

Za svou televizní kariérou se ohlíží populární moderátor a muzikant Eduard Hrubeš. I on vzpomíná také na tragické události roku 1968.

Eduard Hrubeš
moderátor, scenárista, režisér

Eduard Hrubeš

* 27. 12. 1936Floorball Prague Games

Tento týden probíhá ve dvaceti sportovních halách patnáctý ročník mezinárodního mládežnického florbalového turnaje Prague Games. Je to největší sportovní akce svého druhu na světě.

Oficiální stránky Floorball Prague Games


Krotitelka pražských strašidel

Moderní pohádky o Praze, o zlobivých dětech, strašidlech a kočce Františce. To je nová dětská knížka s názvem Krotitelka pražských strašidel. Autorkou je devítiletá Rozálie Vondráčková.


Bydliště Praha

Madam Harley z Nuslí

Stála u zrodu pražského Harley clubu a jako první žena usedla za řídítka slavného motocyklu-paní Helena Kafková z Nuslí.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrMagazín