Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Kostel svatého Michaela čeká oživení

Zrušený kostel svatého Michaela kousek od Staroměstského náměstí má šanci, že se do něj vrátí kultura. Budovu, která už téměř 230 let hledá svojí tvář, chce její rakouský majitel změnit na multifunkční prostor použitelný jako galerie nebo přednáškový sál.


Modré zóny v Praze 5 a 6

Hlavní město vybírá dodavatele pro nový systém parkovacích zón. Kromě výměny parkovacích automatů je součástí zakázky za více než 900 milionů i pilotní projekt na zavedení modrých zón v Praze 5 a 6. Vzniknout by měly do konce roku.


Výročí prvního vlaku s Wintonovými dětmi

14. března tomu bylo přesně 76 let, co vyjel první vlak Nicolase Wintona. Děti odjížděly z pražského Wilsonova nádraží do svobodného světa jen několik hodin předtím, než do země vtrhla německá vojska. Odjezd pro ně znamenal záchranu života. Většina z nich až na výjimky své rodiny už nikdy neviděla.


Mánes opraven, ale je prázdný

Pražská galerie Mánes je více než rok po rekonstrukci stále prázdná. Její majitel – Nadace českého výtvarného umění - čelí kritice za hospodaření s touto funkcionalistickou památkou. Dům ale podle nadace nelze provozovat, dokud nebude zkolaudovaná i místní restaurace.


Začala oprava Divadla pod Palmovkou

V pražském Divadle pod Palmovkou začaly tento týden přípravy na rekonstrukci po velké vodě z června 2013. Od té doby se tu už téměř 2 roky nehraje. Povodeň přitom divadlo vlastněné hlavním městem vážně poškodila i před 13 lety.


Výročí náletu na Vysočany

Praha se stala v neděli 25. března 1945 jedním z cílů spojeneckých bombardérů. Nálet se zaměřil na letiště v Letňanech a Kbelích, na Vysočany a Libeň.


Dobrovolníci v Národním muzeu

Dobrovolníci v Národním muzeu - nový program je zapojuje do chodu největší tuzemské instituce svého druhu. Kurátoři vítají každého - od studentů hledajících praxi až po seniory, kteří chtějí smysluplně využít čas.


Thurn-Taxisův palác na Malé Straně opraven

Thurn Taxisův palác na Malé Straně je novým sídlem Anglicko-americké univerzity. Ta léta úzce spolupracuje s městskou částí Praha 1, která jí pomohla s vyhledáním nových prostor, ty na Maltézském náměstí už totiž potřebám školy nestačily. Nově opravené a upravené prostory v Thurn-Taxisově paláci užívá univerzita od ledna.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD