Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

50 let Podolské vodárny

Podolská vodárna - monumentální dílo architekta Antonína Engela - vyrostla ve 20. letech 20. století. Přesněji jen její polovina. Dílo dokončil tentýž autor o tři desetiletí později. A přesně před 50 lety byla kompletně dokončena téměř zrcadlově shodná dostavba. Část novostavby zprovoznili už o pět let dřív. Dnes zní úsměvně, že tehdy kvaltovali kvůli spartakiádě 1960 a očekávané větší spotřebě vody v Praze.


Nádraží Těšnov a další ohrožená

Pražské nádraží Těšnov - unikátní novorenesanční stavba – zmizelo ze dne na den před 30 lety. V březnu 1985 došlo k jeho odstřelu. Mnoho budov architektonické i industriální hodnoty ztratilo na železnici postupem času svou funkci. České dráhy řeší, co se zrušenými nádražními budovami. Buď pro ně hledají nové využití, nebo kupce.


Fotkografie Hamburku od Andreje Reisera

Utajený Hamburk 70. let vystavuje v galerii Zahradník, v domě číslo 8 v ulici V Jámě fotograf Andrej Reiser. Původem Slovák, který střední grafickou školu vystudoval v Praze a v roce 1968 emigroval do Německa.


Výstava Těšnov před Muzeem hlavního města Prahy

Dvojí výročí zaniklého nádraží Těšnov – tedy 140 let od jeho založení a 30 let od jeho zbourání - připomíná Muzeum hlavního města Prahy výstavou pod širým nebem na soustavě panelů.


Komunitní panelák v Hodkovičkách

Na obyčejném panelovém sídlišti v Hodkovičkách na okraji Prahy stojí velmi neobyčejný panelový dům. Od ostatních paneláků se liší hned ve dvou ohledech. Jednak formou, jakou byl revitalizován a dovybaven, ale současně i společenstvím lidí, kteří v něm bydlí a tvoří komunitu v pravém slova smyslu. Zásluhu na tom, že dům získal současnou podobu, mají jeho tři obětavé obyvatelky - doslova hybatelky tamního dění. Obnova domu trvala tři roky a stála 30 milionů korun. A neméně významný pro současný vzhled domu je i autor jeho přestavby, architekt David Vávra.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD