31. srpen 2013

Část: Petřínská lanovka převezla 60 milionů lidí

Obsah dílu

Rostlináři z Ruzyně — Ivo Rittig a jízdenky MHD — Divadelní ulice 4 měsíce po výbuchu — Výduchy z tunelu Blanka vadí — Petřínská lanovka převezla 60 milionů lidí — Stanice Anděl ve filmu — Národní divadlo zahajuje novou sezonu — Cirkus na Letné — Pražské kompostování — Letní seriál: Památné platany

Části dílu

00:43
Rostlináři z Ruzyně
  V mrazících boxech při zhruba 18 stupních pod nulou jsou uchovávány tisíce vzorků obilovin a mikroorganismů - jsme na půdě Výzkumného ústavu rostlinné výroby v Ruzyni. Genová banka, která konzervuje genofond zemědělských plodin, je jeho součástí.
  05:54
  Trestní oznámení na politiky
   06:32
   Ivo Rittig a jízdenky MHD
    17 haléřů z každé prodané jízdenky pražského dopravního podniku na konto Ivo Rittiga - lobbista to v rozhovoru pro Českou televizi odmítl. Podle dokumentů Nadačního fondu proti korupci měl takto přes firmu na Panenských ostrovech získat desítky milionů.
    08:42
    Uzavření metra Invalidovna
     09:13
     Divadelní ulice 4 měsíce po výbuchu
      V plynovém potrubí pod pražskou Divadelní ulicí našli kriminalisti prasklinu. Právě ta může za dubnovou explozi v centru města. Plyn kvůli ní nejspíš unikal delší dobu. Vyšetřovatelé teď zkoumají, jak vznikla a kdo je za výbuch odpovědný.
      10:52
      Výduchy z tunelu Blanka vadí
       Toto betonové monstrum hyzdí Letnou, spílají obyvatelé této čtvrti Metrostavu a magistrátu. Odmítají podobu obřího komína uprostřed ulice, který má odvětrat výfukové plyny z tunelového komplexu Blanka. Dožadují se slíbeného dekorativního ostění.
       12:30
       Petřínská lanovka převezla 60 milionů lidí
        Lanovka na Petřín přepraví za rok skoro dva miliony cestujících. Nastoupit může najednou zhruba dvě stě lidí. Lanovka tento týden převezla v součtu už 60 milionů lidí.
        14:26
        Stanice Anděl ve filmu
         Česko zažívá návrat hollywoodských produkcí. Lákají je obnovené státní pobídky, pověst zdejších štábů a skvělé lokace. Velkoryse šla filmařům na ruku Praha, která kvůli natáčení snímku Child 44 v noci zavřela část metra. Příběh vypráví o sovětském policistovi, který se při stíhání sériového vraha stane nepřítelem státu.
         16:38
         Hasiči cvičili v muzeu
          17:01
          Národní divadlo zahajuje novou sezonu
           Národní divadlo zahájilo 131. sezonu a Jan Burian se už definitivně stal jeho ředitelem. Poprvé v historii se slavnostního zahájení zúčastnil i předseda vlády - premiér v demisi Jiří Rusnok. A Buriana osobně uvedl do funkce.
           18:35
           Cirkus na Letné
            Letní Letná je v plném proudu - diváci zaplnili stan Cirkusu Cirkör - švédský soubor tam hraje svoje nejnovější představení Knitting peace. Výkony předních světových akrobatů se v něm doslova proplétají.
            20:14
            Pražské kompostování
             V Praze přibývá zájemců o komunitní kompostování. Ještě nedávno byl přitom fenomén třídění bioodpadu v metropoli téměř neznámý. V Praze 10 navrhla založení společného kompostu ve vnitrobloku skupinka místních.
             22:06
             Letní seriál: Památné platany
              Úctyhodný platan za slavnou Lennonovou zdí v zahradě Velkopřevorského paláce - prý pod ním za svého pobytu v Praze v roce 1796 sedával i komponoval Ludwig van Beethoven. A zatímco slavný skladatel je už 186 let po smrti, gigantický strom rozhodně na umření nevypadá. Další gigantický památný platan roste jen kousek dál od Velkopřevorského náměstí - v parku na Kampě. Ten nechala velmi pravděpodobně vysadit Barbora Kolowratová-Krakowská v roce 1813.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              7. září 2013

              Napište nám