Dnešní témata: Protesty proti budovám na Praze 6; Týden po výbuchu; Pomník na Spořilově odhalen; Pomníčky 45; Dechový soubor Pralinka; Sázení lesů; Box seniorů; Vozíčkáři slaňoval iPalác kultury; Suchánek pošťákem

Obsah dílu

Přehrát vše

Protesty proti budovám na Praze 6

Lední medvěd - tedy nový administrativní komplex - vyroste v severovýchodní části Vítězného náměstí v Praze 6. Stavba má začít už v říjnu. Proti se ale staví někteří odborníci a část opozice. Další budova, proti které se teď zvedá vlna emocí, má vyrůst v Bubenči - místo zchátralých prvorepublikových vil. Pětipatrový prosklený komplex počítá s 30 tisíci metry čtverečními kanceláří k pronájmu a 480 parkovacími místy.

videoProtesty proti budovám na Praze 6
...
video video

Protesty proti budovám na Praze 6


Budovy FSV a FAMU znovu otevřeny

Týden od exploze v pražské Divadelní ulici se do škol, které sídlí v těsné blízkosti výbuchu, tedy na FSV UK a na FAMU, vrátili studenti. Exploze plynu minulé pondělí zranila čtyřicet lidí a podle předběžného odhadu způsobila škody za 100 milionů korun.

videoBudovy FSV a FAMU znovu otevřeny
...
video video

Budovy FSV a FAMU znovu otevřeny


Odhalení pomníku na Spořilově

68 let po ukončení 2. světové války byla slavnostně odhalena pamětní deska, která připomíná 67 obětí války z řad spořilovských obyvatel.

videoOdhalení pomníku na Spořilově
...
video video

Odhalení pomníku na Spořilově


Pomníčky a pamětní desky připomínají Pražské povstání

Během Pražského povstání padlo 2000 lidí, mezi nimi i ženy a děti. V metropoli je připomíná přesně 1 116 pomníčků a pamětních desek. U většiny z nich se teď objevily věnce s trikolórou nebo květiny. Starají se o ně hlavně pražské městské části.

videoPomníčky a pamětní desky připomínají Pražské povstání
...
video video

Pomníčky a pamětní desky připomínají Pražské povstání


Sázení a kácení lesů

Kopec Fialka v pražském Motole fungoval ještě před 20 lety jako skládka výkopového materiálu, poslední roky se magistrát s městskou částí Praha Řepy snaží území rekultivovat. Pomohli s tím i žáci 7. třídy z řepské základní školy. Na den Země jim lesníci připravili nevšední zábavu – sázení desítek lip a borovic. A zatímco nahoře na kopci Fialka se sázelo, pod kopcem už se kácelo. Do míst, kam je obtížné dostat se s těžkou technikou a na probírku lesa, lesníci používají koně. Peníze z prodeje dřeva ale na výsadbu a údržbu zeleně v Praze ani zdaleka nestačí.

videoSázení a kácení lesů
...
video video

Sázení a kácení lesů


Dechový soubor Pralinka

Orchestr dechových nástrojů Pralinka je unikátním amatérským hudebním uskupením. Otcem zakladatelem souboru byl Karel Kalenda, nyní převzal dirigentskou i organizační taktovku Pavel Bělík. Pralinka je patrně vůbec největší amatérskou dechovkovou sestavu v Praze. Soubor se ale nebrání ani popovým věcem, muzikálovým melodiím a dokonce ani swingu.

videoDechový soubor Pralinka
...
video video

Dechový soubor Pralinka


Box seniorů

Boxerští senioři z Prahy 10 trénují pravidelně jednou týdně ve sportovním centru v Kodaňské ulici ve Vršovicích. Kurzy boxu jsou bezplatné a všichni senioři předtím už získali průpravu na trénincích sebeobrany.

videoBox seniorů
...
video video

Box seniorů


Vozíčkáři slaňovali z Paláce kultury

Poněkud adrenalinově zahájili absolventi škol Jedličkova ústavu první ročník festivalu "Pojď dál". Pořádají ho v rámci oslav ke stému výročí založení instituce. Několik vozíčkářů historicky poprvé slaňovalo ze střechy pražského Paláce kultury.

videoVozíčkáři slaňovali z Paláce kultury
...
video video

Vozíčkáři slaňovali z Paláce kultury


Výstava Vladimíra Suchánka

Osmdesátiny grafika a malíře Vladimíra Suchánka připomíná výstava v Poštovním muzeu. Kromě mnoha děl menších formátů je tu zkompletována kolekce celé Suchánkovy známkové tvorby.

videoVýstava Vladimíra Suchánka
...
video video

Výstava Vladimíra Suchánka


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST