Andělé z Čechova mostu; Nehoda na pražském Mánesově mostě; Spadlá římsa neorenesančního domu Na Kocandě; Masarykovo nádraží; Parkoviště Veleslavín; Lidé na Hradě; 40 let garáží Klíčov; 150 let Umělecké besedy; Výstava na Vinohradech; Hugo Demartini; Přehlídka kaftanů; Korespondence Karla Maye; Fantova budova

Obsah dílu

Přehrát vše

Andělé z Čechova mostu

Více než tunu vážící andělé z Čechova mostu leží teď v buštěhradské restaurátorské dílně. Je to třetí oprava děl sochaře Antonína Poppa v jejich stoletém životě.


Nehoda na Mánesově mostě

Jednu potvrzenou oběť má úterní nehoda na Mánesově mostě. V nemocnici zemřela žena, kterou řidič - potom, co narazil do lidí - smetl do Vltavy. Muže, jehož potkal stejný osud, policie dál hledá.


Masarykovo nádraží

Masarykovo nádraží je po Smíchovském už druhým železničním brownfieldem, na který teď pražští radní pouští developera. Po 10 letech tady změnou územního plánu padne stavební uzávěra.


Parkoviště na Veleslavíně nebude

Parkoviště P+R pro 600 aut se na Veleslavíně stavět nebude. Terminál s parkovištěm požadovala po Praze Evropská unie, z jejíchž fondů se prodloužení linky A platí. Na nesmyslnou stavbu si starousedlíci stěžovali přímo u zdroje - v Bruselu. Připomínky ke zhoršení životního prostředí zabraly.


Výstava Františka Langera

Návrat Františka Langera na Vinohrady. Alespoň ten symbolický. Barvitý osud dramatika, spisovatele, lékaře i člena Čs. legií mapuje stejnojmenná výstava v pražském Vinohradském divadle.


Výstava Huga Demartiniho

Hugo Demartini – významný sochař, který stál v šedesátých letech u zrodu českého konstruktivismu v umění. Jeho tvorbu teď ukazuje retrospektivní výstava Národní galerie v pražském Veletržním paláci.


Přehlídka marockých kaftanů

Přehlídka dámských kaftanů – to tu ještě nebylo. Marocká móda možná přinesla nový vítr do tuzemských návrhářských vod. Kaftan na party, na odpolední čaj nebo kaftan svatební – je jich spousty druhů. Na akci pořádané marockou turistickou kanceláří na začátku březnu se představili 2 přední maročtí návrháři.


Korespondence Maye s Vilímkem

Nejen známý spisovatel - Karel May byl i nesmlouvavým obchodníkem. Ukazuje to korespondence, kterou víc než před sto lety vedl s významným českým nakladatelem Josefem Vilímkem. Originály jejich dopisů vůbec poprvé a jen na 10 dní vystavuje Náprstkovo muzeum - jako součást expozice Po stopě Karla Maye.


Rekonstrukce Fantovy budovy

Dlouho očekávaná rekonstrukce ústřední budovy Hlavního nádraží začala. Probíhat bude v několika etapách, v té první se mj. promění slavná kavárna.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST