Nahrávám video

2. březen 2013

Obsah dílu

Dům hrůzy pod Hradčany — Boj proti prostituci — Nové parkovací zóny — Adopce hrobů slavných osobností — Chráněná dílna končí — Golfové hřiště v Klánovicích nebude — Rozšíření golfového hřiště v Motole — Návrat Dagmar Havlové na Vinohrady — Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu — Výstava Zdeňka Buriana — Dvorek na Jánském vršku

Části dílu

00:38
Dům hrůzy pod Hradčany
  Dům hrůzy - tak lze bez nadsázky označit stavbu v malebných kulisách Jánského vršku přímo pod Hradčany. Do současného stavu se dům dostal hlavně po roce 1990.
  05:19
  Boj proti prostituci
   Policisté opět udeřili na noční bary v ulici Ve Smečkách poblíž Václavského náměstí. Za poslední tři měsíce jde už o druhý zásah. Tentokrát byla akce v režii pražských kriminalistů. Zadrželi přes dvacet zaměstnanců a společnic z klubu Atlas. Z kuplířství pak obvinili tři muže, které devět měsíců sledovali.
   07:03
   Nové parkovací zóny
    Za parkování v hlavním městě si řidiči letos připlatí. Systém parkovacích zón se má totiž rozrůst do Prahy 4, 5, 6 a 8. Namířen je proti řidičům, kteří tam nejsou hlášeni a zabírají místo rezidentům.
    08:38
    Adopce hrobů slavných osobností
     Sponzory pro hroby slavných osobností hledá Správa pražských hřbitovů. Hrobů, o které se nikdo nestará, jsou v Praze tisíce. Jejich opravy jsou finančně náročné a město na ně nemá dostatek peněz.
     10:24
     Chráněná dílna končí
      Čtyři chráněné dílny Fokus už 20 let pomáhají lidem s psychickými problémy tím, že jim poskytují práci. Teď jsou ale kvůli novým pravidlům rozdělování dotací na zavření.
      12:22
      Telegraficky
       13:20
       Rozšíření golfového hřiště v Motole
        Jeden z nejstarších golfových klubů v Česku funguje v Motole už 86 let. Jeho záměr rozšířit hřiště o zhruba 10 hektarů pronajmutím pozemků od smíchovské radnice naráží na kritiku opozice. Cena za metr čtvereční 1,50 Kč a i délka nájmu na 50 let jsou podle opozičních zastupitelů skandální.
        15:03
        Návrat Dagmar Havlové na Vinohrady
         Dagmar Havlová se opět vrátila do Vinohradského divadla. Tentokrát v hlavní roli záhadné ženy v Ibsenově detektivním dramatu Rebeka.
         16:32
         Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu
          Karel Malich – veřejnosti málo známý, znalci o to respektovanějí klasik české výtvarné scény - vystavuje v Jízdárně Pražského hradu. Retrospektiva představuje víc než 300 děl z minulého půlstoletí - od pastelů až po nezaměnitelné drátěné plastiky.
          18:10
          Výstava Zdeňka Buriana
           Stovky návštěvníků během prvních pěti dnů přilákala výstava Zdeňka Buriana v pražském Obecním domě. Expozice má název Na vlně dobrodružství. Ukazuje románové ilustrace tohoto malíře od Karla Maye přes Jaroslava Foglara až po Julese Verna.
           19:51
           Dvorek na Jánském vršku
            Až staropražská pospolitost uzavřené komunity na pár metrech čtverečních. To je dvoreček sevřený pavlačovými domy na Jánském vršku přímo pod Hradčany. Dnes už tu žije jen několik statečných. Sedmdesát let pak taky paní Jana Běhounková.
            24:24
            Pozvánky
             Přehrát celé video
             Stopáž26 minut
             Další díl
             9. březen 2013

             Napište nám