Témata: Dům hrůzy pod Hradčany; Válka prostitučních mafií; Nové parkovací zóny; Adopce hrobů; Golf Klánovice nebude; Pátý návrat Dagmar Havlové

Obsah dílu

Přehrát vše

Dům hrůzy pod Hradčany

Dům hrůzy - tak lze bez nadsázky označit stavbu v malebných kulisách Jánského vršku přímo pod Hradčany. Do současného stavu se dům dostal hlavně po roce 1990.


Boj proti prostituci

Policisté opět udeřili na noční bary v ulici Ve Smečkách poblíž Václavského náměstí. Za poslední tři měsíce jde už o druhý zásah. Tentokrát byla akce v režii pražských kriminalistů. Zadrželi přes dvacet zaměstnanců a společnic z klubu Atlas. Z kuplířství pak obvinili tři muže, které devět měsíců sledovali.


Nové parkovací zóny

Za parkování v hlavním městě si řidiči letos připlatí. Systém parkovacích zón se má totiž rozrůst do Prahy 4, 5, 6 a 8. Namířen je proti řidičům, kteří tam nejsou hlášeni a zabírají místo rezidentům.


Adopce hrobů slavných osobností

Sponzory pro hroby slavných osobností hledá Správa pražských hřbitovů. Hrobů, o které se nikdo nestará, jsou v Praze tisíce. Jejich opravy jsou finančně náročné a město na ně nemá dostatek peněz.


Chráněná dílna končí

Čtyři chráněné dílny Fokus už 20 let pomáhají lidem s psychickými problémy tím, že jim poskytují práci. Teď jsou ale kvůli novým pravidlům rozdělování dotací na zavření.


Golfové hřiště v Klánovicích nebude

Po osmi letech bojů proti výstavbě golfového hřiště v Klánovicích je definitivně rozhodnuto. Pražští zastupitelé schválili změnu územního plánu. Přiklonili se k názoru většiny místních obyvatel a souhlasili s tím, aby klánovický les zůstal zachovaný. Stávající golfové odpaliště chtěl investor - společnost Forest golf resort rozšířit o devítijamkové hřiště.


Rozšíření golfového hřiště v Motole

Jeden z nejstarších golfových klubů v Česku funguje v Motole už 86 let. Jeho záměr rozšířit hřiště o zhruba 10 hektarů pronajmutím pozemků od smíchovské radnice naráží na kritiku opozice. Cena za metr čtvereční 1,50 Kč a i délka nájmu na 50 let jsou podle opozičních zastupitelů skandální.


Návrat Dagmar Havlové na Vinohrady

Dagmar Havlová se opět vrátila do Vinohradského divadla. Tentokrát v hlavní roli záhadné ženy v Ibsenově detektivním dramatu Rebeka.


Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu

Karel Malich – veřejnosti málo známý, znalci o to respektovanějí klasik české výtvarné scény - vystavuje v Jízdárně Pražského hradu. Retrospektiva představuje víc než 300 děl z minulého půlstoletí - od pastelů až po nezaměnitelné drátěné plastiky.


Výstava Zdeňka Buriana

Stovky návštěvníků během prvních pěti dnů přilákala výstava Zdeňka Buriana v pražském Obecním domě. Expozice má název Na vlně dobrodružství. Ukazuje románové ilustrace tohoto malíře od Karla Maye přes Jaroslava Foglara až po Julese Verna.


Tajemství pražských dvorků

Dvorek na Jánském vršku

Až staropražská pospolitost uzavřené komunity na pár metrech čtverečních. To je dvoreček sevřený pavlačovými domy na Jánském vršku přímo pod Hradčany. Dnes už tu žije jen několik statečných. Sedmdesát let pak taky paní Jana Běhounková.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST