Nahrávám video

23. únor 2013

Část: Pozvánky

Obsah dílu

40 let Nuselského mostu — Pochybné tendry — Stolová hora v ohrožení — Kontroly hospod a barů — Víc strážníků do ulic — Legendární restaurace Na Vlachovce — Rezidence pro seniory — Kniha o Karlově mostě — Georg Hojer

Části dílu

00:38
40 let Nuselského mostu
  485 metrů dlouhý, 42 a půl metru vysoký a 65 000 tun vážící. To jsou parametry Nuselského mostu, který právě v těchto dnech spojuje Pankrác s Novým Městem rovných 40 let.
  05:25
  Pochybné tendry
   Kancelář známého pražského advokáta Karla Muzikáře měla v posledních měsících obchodní štěstí. Hlavní město jí svěřilo zakázky za víc než třicet milionů korun. Bez výběrového řízení.
   07:44
   Stolová hora v ohrožení
    Část pražského přírodního parku Košíře-Motol by se mohla změnit na zastavěné území. Na náhorní plošině Vidouli chce stavět domy a byty hned několik firem. Usilují proto o změnu územního plánu. Proti nim se ale staví lidé, kteří žijí v okolí – o přírodní ráz krajiny nechtějí přijít.
    09:17
    Mladí dánšti turisté
     09:41
     Kontroly hospod a barů
      Šizené "panáky" - někde až o čtvrtinu a opilé sedmnáctileté slečny - výsledek noční kontrolní akce z uplynulého víkendu. V pražských klubech ji provedla Česká obchodní inspekce společně s městskou policií.
      11:26
      Víc strážníků do ulic
       Více strážníků v ulicích, méně v kancelářích. To je hlavní cíl nového šéfa pražské městské policie Eduarda Šustera. Změny ale začnou odshora - nejprve plánuje zeštíhlení policejního ředitelství.
       12:59
       Telegraficky
        13:49
        Legendární restaurace Na Vlachovce
         Dechovka Vlachovku proslavila - a teď tu znovu pravidelně zní. Legendární restaurace je totiž po rekonstrukci znovu otevřená - historický sál má ale sloužit nejen milovníkům dechovky. Noví provozovatelé chtějí lákat i na další žánry.
         16:45
         Rezidence pro seniory
          Obrovská poptávka po bydlení v domovech pro seniory a nedostatek sociálních bytů poskytuje prostor soukromým investorům. Věková kategorie lidí nad 60 let je totiž zajímavá i pro developery, kteří zatím převážně jen v Praze chtějí oslovit majetné důchodce s nabídkou rezidenčních nájemních bytů.
          19:27
          Kniha o Karlově mostě
           Zajímavou novinku pokřtil v úterý v Muzeu hlavního města Prahy architekt a herec David Vávra. Jmenuje se Kamenný most v Praze. Kniha s velkým množstvím vyobrazení a fotografií je sice další v řadě o Karlově mostě, ale přece zcela jiná.
           20:20
           Georg Hojer
            Pravidelným účastníkem muzikantských posezení v jedené vinohradské hospodě je i Georg Hojer. Ten už jako kluk rád zpíval a odtud vyplynul jeho velký koníček. Od dětství sbírá písničky a notové záznamy. Georg Hojer je vyučeným zámečníkem a tak se jako pravověrný sběratel vrhl i na tento artikl. Zámků a zvlášť klíčů má tisíce.
            24:19
            Tajemství pražských dvorků
             24:48
             Pozvánky
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              2. březen 2013

              Napište nám